Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sandacze 2022


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
6 godzin temu, jaceen napisał:

Lista coraz dłuższa, a sandaczy dalej nie ma:)))

Przed wczoraj dwa podwymiarki i  cztery całkiem krótkie. Jeden bardzo ładny zapierdzielił mi pod nogami, szedł za gumą z rynny   ale dawno nie łaziłem za sandaczem i byle jakie, nieodpowiednie haki mam, nie zapiął się.

Dokupiłem super główek, tak ostre, że z torebki nie mogłem wyjąć aby się nie skaleczyć. Mamy nadzieję coś tu jednak wstawić w niedługim czasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen

2. Elast93

3. tomek1

4. jamnick85

5. RafalWR

6. Marienty

7. lechur1

8. moczykij

9. MarianoItaliano85

10. suchi

11. Fido Angellus

12. RSM

13. boseib

14. SebaZG

15. McGregor

16. Płatek88

17. Larry_blanka

Prawdę mówiąc rzeczywistość sandaczowa wygląda jak na filmie. Jakie szanse mają amatorzy wędkarstwa? Logicznie rzecz ujmując zdecydowanie mniejsze. Spędzony czas w takich klimatach bezcenny. A wyniki? Cóż, tylko nielicznym szczęście dopisze. U mnie od początku października było kilkadziesiąt sandaczowych pstryków. Kilka niewymiarowych sandaczy na brzegu. Jak długo jeszcze będę czekał na przełamanie?:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen

2. Elast93

3. tomek1

4. jamnick85

5. RafalWR

6. Marienty

7. lechur1

8. moczykij

9. MarianoItaliano85

10. suchi

11. Fido Angellus

12. RSM

13. boseib

14. SebaZG

15. McGregor

16. Płatek88

17. Larry_blanka

18. Konrado

10 godzin temu, Konrado napisał:

Pierwsza rybka się zameldowała...

Witamy:) Ciekawe, czy to ten Konrado, którego czasami na nocnych wyprawach na sumy spotykałem?:) To czekamy na wpis do tabeli i kilka słów w jakich okolicznościach i na co złowiony.

U mnie w sobotę były cztery pstryki i dwa na brzegu. Już prawie nadawały się do tabeli. Brakowało 2 i 3 centymetry:) Brania miałem na Lunker City Shaker 80 mm/8g.

pzdr👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pierwszą rybę. I to całkiem słuszną💪🎣🔥 Ciekawi mnie, ilu z nas polegnie i skończy z jedną punktowaną, a co gorsze, na zero:) Nie pamiętam kiedy ostatnio zakładałem jiga 25 g. Przed poszerzeniem Odry, to 35 się zdarzało. Teraz u mnie to maks 12-17.

1. jaceen

2. Elast93

3. tomek1

4. jamnick85

5. RafalWR

6. Marienty

7. lechur1

8. moczykij

9. MarianoItaliano85

10. suchi

11. Fido Angellus

12. RSM

13. boseib

14. SebaZG

15. McGregor

16. Płatek88

17. Larry_blanka

18. Konrado   76,5 + 0 = 76,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana łaziłem za okoniem ale tym Okoniem przez duże "O" . Trochę daleko mam a po postawieniu tamy w Malczycach ciężko je namierzyć. Efekt to zero. W jednym miejscu zacząłem na lekko dłubać to dwa sandaczyki wydłubałem ale krótkie.

Nie ma okoni to wziąłem się za sandacze. W jednej rynnie namierzyłem cwaniaczka, oczywiście szedł za gumą a pod nogami zrobił z niej sałatkę z taką siłą, że mało mi kija nie wyrwał.

Drugie branie na mniejszą gumkę, leciutko przytrzymał i zciągnął gumę do połowy po czym poszedł sobie z powrotem na początek rynny. A skąd wiem a no stąd, że założyłem dużego shada udającego okonka i turlałem po kamulcach, po blacie  z prądem aż mu przed nos podałem, zapierdzielił, podjechał ze cztery metry i spadł.

Każda wyprawa to nowe wnioski, na nowo poznaję zwyczaje rzecznych piesków, po tej wyprawie znów zmienię kij na inny.

Bardzo cieszy spora populacja małego i podwymiarowego sandacza. Jest wszędzie i w mieście i poniżej. Przed Wrockiem nie byłem dawno i zapewne długo nie będę to nie wiem.

Koledze @Konradogratuluję ładnej rybki.

  • Lubię to 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieczęsto łowię taką gramaturą. Ale po jednym roku w którym na wodzie ok. 1,5m brania miałem tylko na 25g z kopytem 4L noszę w pudełku i czasem jak się nic nie dzieje to wyciągam poorać po dnie. 

Populacja małego sandacza faktycznie cieszy. Łowiąc na większe gumy pstryki kończą się gumą na kolanku haka, ale czasem zawiśnie taki pod 30 - 40. Wydaje mi się, że to dwa roczniki. 

Niestety widziałem już pierwsze kormorany a one lubią tego kształtu rybki :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Ostatnia próba złapania drugiego sandacza do zestawienia zakończyła się przyłowem wąsatego przyjaciela. A pstryk był iście sandaczowy. Po bardzo brutalnej i siłowej walce ze względu na kształt dna po 12 minutach zameldował się na brzegu. (Przetestowałem solidnie węzły, agrafkę , hak i chińską plecionkę)

Miarka pokazała 190 cm.

Na "szczęście" chodzę aktualnie z kijem, który daje radę takim rybkom choć do jigowania słabo się nadaje. Ze zwykłą sandaczówką nie byłoby najmniejszych szans i musiałbym potem opowiadać legendy jak mi zestaw porwało...

 

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletpwałem już cały zaplanowany sprzęt pod sandacze i...chodzę dalej za okoniem :) Co prawda zawsze ze sobą zabieram sprzęt na zedy i często mówię sobie "dzisiaj tylko one" ale już na miejscu pojawia się myśl "tutaj na bank stoją okonie" i często stoją xD a jak już biorą to ciężko przestać i na sandacze zostaje niewiele czasu, zreguły chwilę przed zmrokiem. Po zmroku zostaję godzinkę - dwie i próbuję na wobki. Z opadu do tej pory tylko 1 branie a na wobki dwa małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Fido Angellus napisał:

-tam gdzie kiedyś stały małe-stoją małe

-tam gdzie kiedyś stały duże-też stoją małe :)

U mnie z dnia na dzień meldują się coraz mniejsze:))) a w miejscach, gdzie kiedyś łowiłem całkiem fajne sztuki, teraz biorą szczupaki😎

4 godziny temu, jamnick85 napisał:

na miejscu pojawia się myśl "tutaj na bank stoją okonie" i często stoją xD a jak już biorą to ciężko przestać i na sandacze zostaje niewiele czasu,

Chciałem to samo napisać🙂 Okonie uzależniają;)

IMG_20221013_171355_1.thumb.jpg.cd641a41d8b44881a7f6133c84be35f6.jpg

3 godziny temu, Konrado napisał:

do klasyfikacji. 57cm.

Gratulacje👍💪🔥

A my dalej w lesie:) Będzie bardzo czytelny obraz, jak radzimy sobie z tą rybą. Wiele razy obiecywałem sobie, że kończę z sandaczami. Ilość godzin a efekty=dramat🤣

TABELA

1. Konrado   76,5 + 57 = 133,5

2. Elast93

3. tomek1

4. jamnick85

5. RafalWR

6. Marienty

7. lechur1

8. moczykij

9. MarianoItaliano85

10. suchi

11. Fido Angellus

12. RSM

13. boseib

14. SebaZG

15. McGregor

16. Płatek88

17. Larry_blanka

18. jaceen

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejne 3h stukałem po odrzańskim dnie. Przynęty małe 9cm i duże 15cm i te pomiędzy. Grube kotlety - Dragon (Ansu) Fati oraz te chude jak "jak na okładkach Voug`a" longhorny. Główki lekkie 7g i ciężkie do 30g. Rynny, warkocze, napływy, zapływy, klatki, opaski...w wodzie zostało znowu XX pln a Sandaczy jak nie widziałem (za dnia z opadu) tak nie widzę. Nawet okoniówki nie wziąłem żeby nie kusiło. Czego zresztą potem żałowałem bo stały gamonie przy filarze mostu i skubały 9cm westina ale zassać nie mogły....

...ale co mnie plecy rypią to moje ;)

 

Dla tych co jak ja tracą morale mały zastrzyk optymizmu poniżej. Szkoda, że już nie mieszkam blisko tych miejscówek bo chętnie bym tam postukał.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TABELA

 

1. Konrado 76,5 + 57 = 133,5

2. tomek1 67 + 0 = 67

3. Elast93

4. jamnick85

5. RafalWR

6. Marienty

7. lechur1

8. moczykij

9. MarianoItaliano85

10. suchi

11. Fido Angellus

12. RSM

13. boseib

14. SebaZG

15. McGregor

16. Płatek88

17. Larry_blanka

18. jaceen 

Czyżby taka taktyka miałaby się sprawdzić w tym roku, że niby nie, że nie na ryby, tylko wodę chciałem zobaczyć:) a tu bęc gumę znienacka pod pysk sandaczowi:)))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, jaceen napisał:

Czyżby taka taktyka miałaby się sprawdzić w tym roku, że niby nie, że nie na ryby, tylko wodę chciałem zobaczyć:) a tu bęc gumę znienacka pod pysk sandaczowi:)))

Otóż to 😁 Na kiju założona "domyślna" przynęta czyli biały fishunter, kilka rzutów i wystarczyło. Wszystkie sandacze w tym roku na tę gumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem się z synem na starą miejscówkę,na której gryzą grube sandacze tyle,że w listopadzie.O pół godzinie mam strzał z pierwszego opadu.Cały czas myślałem,że mam metrową kijankę a kółka strzałów ogonem po pletce mnie w tym utwierdziło.Przy brzegu wynurzył się piękny sandacz.Miarka pokazała 92cm.Pierwszy wymiarowy w tym roku i do tego PB.Ryba wzięła na Shakera 4" na 20g główce.Po wypuszczeniu sandacza syn ma mocne branie ale ryba się nie zacina.Po kilkunastu minutach zakładam Shakera 6" i znów m mocny strzał.Ryba się nie zapina chociaż po wyjęciu gumy widać dwa ślady po zębach zaraz przy dozbrojce.Teraz będę  męczył miejscówkę koło na ,której byłem w zeszłym tygodniu,wygląda obiecująco.20221017_195326_copy_1500x2000.thumb.jpg.4aa71feedeac68e7dc342d058db24437.jpg

20221017_195201_copy_1413x634.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.