Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kleń 2023


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

2023583938_2022_05.24Odrak_pow..thumb.jpg.55423910136dbb205fd7edb1139ce95c.jpg

Cześć. Macie ochotę wcześniej zacząć kleniową rywalizację? Czy w ogóle jest ktoś zainteresowany? W tym roku byśmy zaczęli od soboty  04-02-2023 i skończyli w niedzielę 23-04-2023 r.  Są chętni?

 

Kleń 2023

1. Rywalizacja trwa od 04-02-2023 (sobota) do 23-04-2023 (niedziela).

2. Zgłaszamy trzy największe klenie. Dopuszczamy wymianę na większe. Suma ich długości decyduje o wyniku.

3. Zgłoszenia dokonujemy w bieżącym wątku. Starajmy się o informację na bieżąco. Uzupełnianie tabeli samodzielne. W razie problemów podać informację i ktoś życzliwy wyręczy:)

4. Proszę o krótką informację o sposobie łowienia i charakterze łowiska bez wskazywania dokładnych lokalizacji.

5. Gdy jest to możliwe, to proszę przynajmniej o jedno zdjęcie ryby z miarą.

6. Metoda dowolna z zasadą złów i wypuść.

W dobrym tonie będzie deklaracja swojego uczestnictwa przed rozpoczęciem rywalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
8 godzin temu, carloss83 napisał:

A może by wrzucić łowienie całoroczne?? 

Całoroczny kleń, to trzeba by limit zmienić przynajmniej na 5, albo więcej:) Tak po prawdzie to wątek jest całoroczny i w każdym momencie można się swoim najważniejszym kleniem w sezonie pochwalić. Nie zawsze musi być największy. Moim zdaniem formuła krótkiej rywalizacji nie jest zła. Możemy to powtórzyć na kilku rybach i sprawdzić się w różnych warunkach. Prawdopodobnie w październiku uruchomimy sandacza. Może w połączeniu ze szczupakiem? Zobaczymy przed samym październikiem, czy będzie odzew i czy pomysł się spodoba. A w lecie wolałbym zostawić wolną rękę. Wakacje, urlopy, cała gama ryb do łowienia i przymuszanie w pewnym sensie do jednego gatunku według mnie, to byłaby dla wędkarza kara:) Całoroczne mamy GP i okoń. Zainteresowanie jakie jest, to widać i więcej chyba się z tego nic nie wyciśnie:)

W pierwszym poście dopisałem zasady. Nic się nie zmienia i jest tak samo, jak w poprzednich sezonach. Trzy klenie i suma ich decyduje o miejscu w tabeli. Kto ma wolne w sobotę i nie planuje ganiać za okoniami z mikro przynętami, to może klenie? A może się coś od lutego zmieni i PZW Wrocław zrozumie wątpliwości dużej grupy wędkarzy, co do przepisów "5 cm"?;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie mamy tylu chętnych i odważnych namieszać w tabeli;) Dzięki za odpowiedź👊

1.       jaceen

2.       RafalWR

3.       carloss83 ¯\_(ツ)_/¯ ??

4.       cysiu

5.       lechur1

6.       moczykij

7.       Aalbatross

8.       Marienty

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już niezła gromadka, która oficjalnie ogłosiła udział. Przynajmniej wiadomo będzie, że warto się postarać. Choćby dla szacunku dla rywali:) Lekko jak zwykle nie będzie. Zobaczymy, kto i co w tym roku będzie najskuteczniejsze. Teraz jest ocieplenie i tradycyjnie w weekend zapowiadają zmianę pogody. W nocy spadki temperatury do  minus kilkunastu stopni. Nie wiem, czy tegoroczny przyspieszony start do czegoś się przyda;)

 1.       jaceen

2.       RafalWR

3.       carloss83 ¯\_()_/¯ ??

4.       cysiu

5.       lechur1

6.       moczykij

7.       Aalbatross

8.       Marienty

9.      kamil.ruszala

10.    Budek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to mówił Pawlak?:

- „Ty się nie boj”:)

Deklaracja każdego z was daje pozostałym zachętę do działania.

 

 

Przypomnę, jak było w poprzednich latach. Zaczęliśmy w 2020 r. i nieszczęśliwie wpakował się nam w rywalizację covid. Mimo to, najlepszy wynik 163 pkt wykręcony przez  RSM jest do tej pory niepoprawiony. W tamtym czasie zostało złowionych 11 kleni 50+. Deklarowało udział 17, a 12 skończyło z rybami w tabeli.

Rok później (2021) deklarowało udział 16 zawodników. Najlepszy wynik 156 pkt ustanowił michalvcf. Jego kleń o długości 57 cm jest również największym okazem, jaki do tej pory przydarzył się w naszych zawodach. Tym razem 7 uczestników zgłosiło ryby do swojej tabeli, a przypomnę, że zgłosiło się do zawodów 16.

Ostatni rok (2022) nie odbiegał statystycznie od poprzednich. Do tabeli punkty zgłosiło 8 zawodników. Nie mam wiedzy, ilu chciało przystąpić. Szkoda, bo to też jest ciekawe, ilu z nas radzi sobie z przedwiosennymi warunkami. W każdym razie najlepszy wynik 145 pkt osiągnął RafałWR. Kleni z piątką z przodu było tylko 2 sztuki. A może aż 2 sztuki?:)

 

2020 RSM           163 pkt

2021 michalvcf  156 pkt

2022 RafalWR    145 pkt

2023 …………….   ???

 

 

A jak ma być w tym roku? Ambicje mam wysokie:), ale zacznę od małych kroków. Chciałbym w szybkim czasie wypełnić swoją rubrykę trzema kleniami. Najlepiej takimi, które dałyby mi przynajmniej 120 pkt.  Później będę miał spokojną głowę i więcej czasu na próbę poprawienia. Czasy niepewne i ciągle coś przeszkadza. Pogoda też nie zawsze nam sprzyja. Metody będą mieszane. Trochę z pickerem, trochę ze spinningiem. Z muchą nie planuję, ale kto wie, może?

 

Ekipa jest mocna:)

 1.       jaceen

2.      RafalWR

3.       carloss83 

4.       cysiu

5.       lechur1

6.       moczykij

7.       Aalbatross

8.       Marienty

9.      kamil.ruszala

10.    Budek

11.    jamnick85

12.   Larry_blanka

13.   MarianoItaliano85 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę i mnie dopisać do listy chociaż w tamtym roku w okresie w którym jest kleniowa rywalizacja udało się złowić tylko jednego malucha ze zdjęcia😁 W tym roku trzeba będzie się bardziej postarać. Najbardziej liczę na kwiecień 😀

IMG_20220413_154753_copy_2015x2688.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, suchi napisał:

Najbardziej liczę na kwiecień

Może być łatwiej, ale ja bym na ostatnią chwilę nie czekał;)

46 minut temu, Konrado napisał:

Choć start trochę dla mnie późny

Piękne klenisko👍 Jakbym czuł pismo nosem:) Z największych się wyprztykają i teraz nam będzie łatwiej zaistnieć:)))

 1.       jaceen

2.      RafalWR

3.       carloss83 

4.       cysiu

5.       lechur1

6.       moczykij

7.       Aalbatross

8.       Marienty

9.      kamil.ruszala

10.    Budek

11.    jamnick85

12.   Larry_blanka

13.   MarianoItaliano85

14.  suchi

15.  Konrado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć lukasz11. Mocnego przygięcia:)

 1.       jaceen

2.      RafalWR

3.       carloss83 

4.       cysiu

5.       lechur1

6.       moczykij

7.       Aalbatross

8.       Marienty

9.      kamil.ruszala

10.    Budek

11.    jamnick85

12.   Larry_blanka

13.   MarianoItalian85

14.  suchi

15.  Konrado

16.  lukasz11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy do tabelki. Wczoraj wybrałem się na odre poniżej Wrocławia, pogoda paskudna, zimno i straszny wiatr, obłowiłem 5 klatek które co roku dawały klenie. W jednej klatce jedno zdecydowane branie na pieczywo i po chwili w podbieraku 50cm klenia 😜

Dzisiaj powtórzyłem lecz bez brania, woda dużo i mocno tracona. Trzeba odczekać kilka dni żeby woda się unormowała. 

Klasycznie jakiś stary feeder, plecionka 0.08 plus przypon z fluorocarbon, ciężarek przelotowy 25g haczyk nr4 do dropshot. 

large.IMG_20230204_113059.jpg.8806efc882765db20612c9fe4994999d.jpg

 

 

large.IMG_20230204_113130.jpg.8ce43754ce7be4b92fe6df7da8ac7237.jpg

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.