Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dla "NOWYCH" - przedstaw się :)


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Kiełb krótkowąsy, kiełb (Gobio gobio) – słodkowodna ryba z rodziny karpiowatych. Inne nazwy: graban, koblik, wiok, rudzik, forela, kobel, kowbel, płonica, gobiuk, piaskorób, zmarzlica, rusik.

Witam! łowie głównie w Wiśle...lecz testuje łowiska w całej Polsce. Uwielbiam dzikie i niedostępne rzeczki.... zawsze o krok za drapieżnikiem ;) ωΦζτεκ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od dziecka mi wpajano, że "na ryby i ptaka potrzeba próżniaka", że wędkarstwo jest dla nierobów, drobnych pijaczków i żuli, że to coś złego. Tak uważała rodzinka, niestety takich tylko wędkarzy z rodzinnych okolic pojezierza łęczyńsko-włodawskiego znała (oczywiście tutaj przepraszam tych, którzy mogli poczuć się dotknięci czyli nie-nierobów, nie-drobnych pijaczków i nie-żuli) i chciała mnie przed tym tragicznym losem uchronić. Tak właśnie zaczął się problem. A ja to uwielbiałem, do tego stopnia, że zmusiłem ojca by wyrobił sobie kartę wędkarską gdy ja miałem 9-10 lat i chodził ze mną na ryby. Chodził - szumna nazwa - byliśmy na przestrzeni 2-3 lat dwa razy nad Kanałem Żerańskim, ojciec się nudził a ja z bambusem łowiłem... i złowiłem jeden raz jedną płotkę 10cm,. Totalna wędkarska rozpusta. W wieku 12-tu lat byłem z wujkiem ze 3 razy nad Bugiem we Włodawie i bardzo mi się to podobało (wujkowi mniej bo mu powiesiłem ze dwa spławiki na drzewie). Pod koniec liceum i na początku studiów jeździłem na Mazury na żagle i tu jeden z kolegów miał wędki. Wtedy zaczęło się szaleństwo, bo choć łowiliśmy tylko na chleb starymi drucianymi krótkimi spiningami ze spławikiem przelotwym z jachtu typu Orion to można się było w łowieniu zakochać i po paru latach wyrobić kartę. Później niestety długa przerwa i dopiero po 30-tce jakieś żagle i przy okazji rybki, jakaś Narew z łódki i parę razy łowisko specjalne. Aż tu nagle Nowa Kobitka Mego Życia nieświadoma tego co czyni na 40-te urodziny kupiła mi DS i obudziła upiora. Zaczęło się... Kupowanie wędek ( mam już 7), kołowrotków, sprzętu (choć największą przyjemność sprawiają mi własne wynalazki). Zaczęło się!!! Ślęczenie godzinami w internecie, zakupy na Allegro, czytanie różnych for wędkarskich, m.in. haczyk.pl ( pozdrowienia dla Pana shooguna, którego porady co do kogutów przestudiowałem, a jakże, zrobiłem formy z aluminium, przetopiłem z 80 kg ołowiu i rozpocząłem produkcję ślicznych kogutów, na które i tak nic nie złowiłem bo przecież nie umiem :-) ale się zaczęło... Kobita mówi "Więcej sprzętu niż talentu" i ma całkowitą rację, ale co poradzę skoro to uwielbiam. Tylko żeby mieć z kim i gdzie na te rybki chodzić. Kobitka nawet lubi ale: rzadko, nie za wcześnie, jak jest cieplutko, gdy nie ma komarów i nie za długo:-( Nawet nie wiecie jak zazdroszczę tym wszystkim, o których czytam, że w dzieciństwie chodzili z dziadkiem czy ojcem na ryby, uczyli się je łowić, czytać wodę itd. A ja tylko siedziałem przy fortepianie i ćwiczyłem, ćwiczyłem, ćwiczyłem... a teraz więcej sprzętu niż talentu, że o braku ryb nie wspomnę. Ale nikomu to życia nie utrudnia, że lubię wędkowanie. O wiele gorzej mają sąsiedzi takich ludzi, którzy nie umieją śpiewać czy grać na jakimś instrumencie ale to lubią i niestety robią... To jest uprzykrzanie innym życia.

Jeżeli ten temat miał służyć tylko temu żeby wejść i powiedzieć Witam Wszystkich i wyjść to najmocniej przepraszam, że zaczynam od Adama i Ewy czy też stworzenia świata, ale taki jestem, jak już robię to robię :-)

Tak więc Witam Wszystkich bardzo serdecznie, już was więcej nie zanudzam i bardzo się cieszę, że takie forum istnieje i że mogłem "wstąpić do mafii" :-) Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechem pierworodnym by było nie odpisać na taki post powitalny :wink: a czytałem ze 3 razy :lol: ,więc napisze skronie witaj Żabi, wśród haczyk-owej "mafi", po jasnej stronie życia :wink: .Zaręczam cię że najbardziej właśnie chodziło autorowi [shogunowi] o takie posty powitalne.Rozgość się na forum ,męcz pytaniami jakie cie nurtują ,marudź ile wlezie ,po to jest haczyk.pl. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po "fachu"

Piotrek mam 26 lat i lowie od okolo 16stu z tym ze tak bardziej profesjonalnie od okolo 8.Moje ulubine metody polowu go spławik i gruntowka a ulubione miejsca to rzeka Narew w miejsowosci Bokiny oraz jezioro Blizno w Danowskich.Pozdrawiam wszystkich zapalenców :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Mam na imię Rafał i wędkuje od ok 16 lat. Jestem ze Szczecina, najczęściej wyskakuję na kanały przy Gryfinie z gruntówkami, spinningiem też nie gardzę !

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Witam wszystkich! Jestem "świerzaczkiem" na forum jak również zaczynam dopiero swoją przygodę z wędkowaniem. Mam na imię Rafał mieszkam w Łodzi , bardzo lubię przebywać nad wodą i zamierzam powędkować przy okazji.Lubie przyrodę,sport i polubiłem wędkowanie. Wszystkim życzę Taakiej rybki!!!! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM !!!

Mam na imię Marcin,

jestem z Krakowa.

Wędkuję od nieco ponad roku głównie, na spinning.

W dorobku mam parę szczupaczków, okoni i sandaczy :mrgreen:

wszystkie żyją, przynajmniej mam nadzieję jeszcze je zobaczyć tylko większe :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam na imię Rafał mam 22 lata i mieszkam w Krzyżu Wlkp. jestem na forum od kilku dni, ale dzisiaj dostałem wenę żeby się przedstawić. gdy miałem ok.8-9 lat zaraziłem się wędkarstwem(nie wiem od kogo i w jaki sposób ale się zaraziłem) jeździłem ze spławikówką na okonki, płoteczki i uklejki nad jezioro przy mostku i po kilka sztuk udawało mi się złowić(uczyłem się wszystkiego sam jeździłem nad jezioro i obserwowałem starych wędkarzy, żeby podpatrzeć co nieco od nich. spędzając wakacje u cioci pod Gorzowem Wlkp. też wędkowałem, tzn kłusowałem bo karty jeszcze nie posiadałem. do PZW wstąpiłem w 2000 roku. wędkowałem do 2005 a później ze względu na szkołę z internatem w której się uczyłem, zaprzestałem wędkować, i dopiero jakiś miesiąc temu wykupiłem znów kartę wędkarską i nadal wędkuję;)

to taka krótka historyjka mojej przygody z wędkarstwem, dodam że moją ulubioną metodą połowu jest spinning, może nie mam zbyt dużych osiągnięć, ale uczę się cały czas i poprawiam swoje wyniki.

Co do wypuszczania ryb to raczej wypuszczam, ale gdy Mama powie że chce zjeść rybkę to przywożę wtedy do domu jeśli uda mi się złapać coś powyżej wymiaru.

Mam nadzieję że spodoba mi się tutaj i zabawię najdłużej jak się da.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wędkarzy, nazywam się Marcin, mam 34 lata, jestem z Lublina, wędkować zacząłem w wieku około 5 lat, wiadomo, spławik, grunt, spinning, moją pasją jest pstrąg, ryba przebiegła, wymagająca od wędkarza dobrego przemyślenia miejsca i podania, życzę wszystkim pięknych wyników nad rzekami i jeziorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wita mam na imię Daniel mieszkam w Tarnowie a obecnie w Irlandii wędkuję od 27 lat a moja ulubiona metoda to spining i mucha a wędkowałem wszystkimi prawie metodami moje ulubione ryby to sum i glowatka choć wypadu na sandacze nie odmawiam tu gdzie mieszkam mam z tym lipę bo żadnych z tych gatunków nie ma ale daję sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Na imię mam Marcin , pochodze z Sochaczewa . Ze spiningem[moja ulubiona metoda] uganiam się za rybami od 7 lat . Ulubione ryby to szczupak , sandacz , kleń .

Rybom złowionym zwracam wolność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na Imię Krzysiek, pochodzę z Ostrowca Świętokrzyskiego, mam 22 lata wędkowałem z rodziną w wieku od 8 do 16 lat. Po przerwie teraz postanowiłem z powrotem wrócić do wędkowania. Metoda jaką łowiłem to grunt i spławik i przy tym zostaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Na imię mam Mateusz mam 16 lat , pochodzę z Gadki . zacząłem wędkować gdy miałem 8 lat . Ulubione ryby to szczupak , sandacz , kleń .karp,pstrąg amur

moja ulubiona metoda łapanie na grunt

Rybom złowionym zwracam wolność .

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. w skrócie było tak: za starych czasów jeszcze w wieku ok 8 lat tata zaczął mnie ciągać po wszystkich okolicznych zbiornikach; z gilem do pasa przemarznięty, ale szczęśliwy do cna czekałem na każdą wyprawę. Tak było aż do studiów - potem wiadomo nauka i bal i rybki poszły na bok. Po studiach praca, chroniczny brak czasu, ale w końcu wracam nad wodę.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Marcin 33 lata, wędkuję prawie od zawsze, tą niesamowitą pasją zaraził mnie kiedyś dziadek i do dziś nie straciłem zapału :wink: . Najczęściej łowię na starorzeczach warty w okolicy Spicimierza za Uniejowem

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.