Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

KARPIE 2011


slowik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wreszcie wybrałem się na ryby i efekt to ze 4 brania, ale po cięciu pusto no i raz wyciągnąłem zestaw bez kulki.

Pewnie ładnie mi amury chodziły po łowisku, więc następnym razem się na nie przygotuje.

Ale na pocieszenie dostałem o 6 rano karpia 5,5kg pełnołuski i ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi, Gratulacje.

Ja dzisiaj zaliczyłem nockę na Beczce,ale bez brania.Podobno wyspa ma być udostępniona dla wędkarzy,ale nie wiem od kiedy.

Ale co tam karpie,za tydzień jadę już do Norwegi to się na łowię :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!

Mnie zaintrygował kolega dudi:

Pewnie ładnie mi amury chodziły po łowisku, więc następnym razem się na nie przygotuje.

Bardzo bym prosił jeśli może powiedzieć: jak to przygotowanie powinno wyglądać czym się różni od łowienia karpi? Wstyd się przyznać ale amura jeszcze nigdy nie złapałem nawet najmniejszego.

A powracając do tematu, to ja byłem na łowisku w sobotę około 19:20. Miejscówka była delikatnie ponęcona kulkami z racji braku czasu dzień przed posiadówką.

Mimo braku dnia postu około 20:30 pierwsza rybka na pojedynczą kulkę bez dipu i po chwili no brzegu karpik 75 cm. Następnie około 23:30 drugi odjazd i tym razem ta sama kulka tyle że z dipem o zapachu kukurydzy karpik 47 cm.

Nocka zapowiadała się fajnie gdyby nie gorączka która minie złapała około 1 w nocy i tak się pozbierałem do domu a do rana może jeszcze coś by się skusiło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił jeśli może powiedzieć: jak to przygotowanie powinno wyglądać czym się różni od łowienia karpi? Wstyd się przyznać ale amura jeszcze nigdy nie złapałem nawet najmniejszego.

W sumie to niewiele modyfikuje zestaw, bo najpewniej było by łowić na zestaw przelotowy lub pół przelotowy.

Ja mam po prostu ulubiony hak - long shanki z KORDy - diabelnie ostre, do tego krótszy przypon, kulka mniejsza, najlepiej bałwanek lub popup, i blisko haka.

To nie jest 100% rozwiązanie bo przy amurach czas reakcji jest najważniejszy.

A dziś chciałem zrobić rewanż ale ma być załamanie pogody więc odpuszczam. - Szkoda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowaki 2011 zaliczone. Wyjazd udany, pogoda dopisała, ryby również. Mieliśmy 8 odjazdów, wyciągnęliśmy 7 karpi:

10kg

b94f78fc4d0cd92cmed.jpg

10.5kg

96ea20db7b6b7654med.jpg

12.2kg

a942e90e18b10e2dmed.jpg

15.3kg

358d7892af6f1481med.jpg da49b246b43b9689med.jpg

I gwiazda wieczoru 17.5kg

d902f0ab651fcacemed.jpg

Wszystkie ryby wzięły na kulki własnej roboty na mixach JetFisha - BioSquid, SupraFish, Mystic, Tuńczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6a124ef82c84fc18m.jpg

3027a681ca1dca8em.jpg

U mnie tylko takie. Jeden w przedwczoraj 9,2 kg, drugi z zeszłego tygodnia 5,5 kg, dziś w nocy jeszcze był jakiś malec ok 4kg.

I jak tą 5tkę dostałem to w nocy z 3-4 puste odjazdy chyba amurowe, ale dziś już nie chciały amurki współpracować a byłem lepiej przygotowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - No i ostatnie 2 tygodnie nad "moją" wodą, później delegacja i będę musiał coś wyszukać w wielkopolsce koło Mosiny.

A szkoda bo sobie teraz nieźle miejscówkę przygotowuje ... więc mam nadzieje że będzie więcej odjazdów i uwiesi się jakiś porządny amur lub karp 10+, a takich tam nie brakuje.

Sqra - gratuluje takiego szczęścia na Nowakach bo 17kg o tej porze to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sqra - gratuluje takiego szczęścia na Nowakach bo 17kg o tej porze to rzadkość.

Dzieki.

W poniedziałek jak przyjechaliśmy nad wodę nie było nikogo i praktycznie do czwartku byliśmy sami ale przez ten długi weekend z Bożym ciałem podobno do niedzieli było wszystko zajęte i padło kilka karpi ale w przedziale 10-15kg głównie takie dwunastki a największą jaką wyciągnęli to 21.6kg. Nie wiem gdzie ale gdzieś z głębokiej na pewno. Z zatoki niby nikt nie słyszał żeby ktoś wyciągnął cos +20 ale jakoś nie widzę się na Nowakach gdzie indziej niż tam. Mają swój urok te miejsca 47/49 i gdzie indziej chyba bym nie usiadł.

W sierpniu atakujemy chyba znowu. Może jakiś wspólny wypad ? Nie koniecznie tam. Na weekend chyba siadamy na Lesieńcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra, możemy pomyśleć, bo ja teraz będę miał 2 tygodnie urlopu a sierpień to może być ciężko, póki co atakuje mojego "siurka" bo to woda wciąż całkiem nie odkryta. A Nowaki to na pewno na puchar SB ale niestety jako kompan ewentualnie bo idę na wesele koleżanki w tym czasie i musiał odstąpić miejsce. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.