Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek Pflueger Supreme XT 9230 i 9225


chub69

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad czterech lat łowię odległościówką używając tego kołowrotka.Jest on niesamowicie lekki- zbudowany z magnezu (rotor i obudowa) a część elementów ma wykonanych z włókna węglowego bardzo sztywny bez luzów , dobrze spasowany.Przekładnia 6,2-1 idealnie pasuje do tej metody.Szkoda że ta firma nie ma przedstawicielstwa w Polsce tylko trzeba go sprowadzać ze Stanów.Choć obecnie ten sam model wychodzi pod marką Mitchell to jednak wersja na amerykański rynek jest jak by lepsza.Miałem tych kołowrotków kilka rozmiarów a za najlepszy uważam model 9225 czyli bardzo mały z przełożeniem 5,2-1 i wagą 170g aż trudno uwierzyć że nie tylko Shimano Stelle są aż tak lekkie.Tego maluszka używam do bolonki i muszę stwierdzić że spisuję się rewelacyjnie,jego atuty to płytka szpula,równe nawijanie ,bezgłośna i lekka praca przekładni.Jeżeli zainteresował was mój artykuł to co jakiś czas mogę się dzielić spostrzeżeniami na temat kołowrotków a mam ich sporo i często zmieniam tak że rozeznanie jest dość duże.Po trzydziestu pięciu latach wędkowania trochę się tego nazbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tak jak wcześniej pisałem mam kilka rozmiarów tego modelu a do odległościówki używam92 30 tylko jest pewna różnica między wersją europejską a tą zza oceanu.Kołowrotek ze stanów jest w czarnym kolorze tak samo jak Mitchell Supreme i Korbkę ma z włókna węglowego a nie z aluminium.W tym roku jako nowość w stanach pokazał się Patriarcha Pflueger wyobraźcie sobie....... jest jeszcze lżejszy od Supremy również w magnezowej obudowie z dodatkami z włókna węglowego.Ale ma lepszą przekładnię bo 5,2-1 i spokojnie można go używać do spiningu lub do ciężkiego feedera.Jako ciekawostkę dodam że jako chyba jedyny na świecie w kole przekładni ma frezowane otwory aby zmniejszyć wagę.Model 9530 waży zaledwie 6,3oz czyli około 178g a najmniejszy model czyli 9525 tylko 5,6oz to jedynie 159g.Czekam jak emocje trochę w Stanach opadną i spuszczą z ceny- bo na razie jest drogi z przesyłką 230dol +cło.-to go sprowadzę. Kiedyś łowiłem tyko na kołowrotki Shimano i Daiwa obecnie eksperymentuję z innymi markami Pflueger jast rewelacyjny ale powiem szczerze takie przekładnie jak ma Quantum oczywiście ten z najwyższej półki to można go tylko porównać do topowych modeli Shimano lub Daiwy.

Jeżeli chcecie to mogę coś o nich napisać mam trzy sztuki Quantumów PTi-a i PTi-b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zainteresował was mój artykuł to co jakiś czas mogę się dzielić spostrzeżeniami na temat kołowrotków a mam ich sporo i często zmieniam tak że rozeznanie jest dość duże.Po trzydziestu pięciu latach wędkowania trochę się tego nazbierało.

chub69, jak znajdziesz czas i ochotę to porostu napisz własne recenzję :idea:

http://haczyk.pl/forum/viewforum.php?f=37 dodaj trochę zdjęć, a na pewno wielu wędkarzy skorzysta z Twojego doświadczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Chub69, używasz czarnej wersji supreme xt od 4 lat ? Czarna wersja weszła bodaj w 2011 lub najwcześniej 2010 roku. Wcześniej były wersje, które przedstawił nam SlawomirJ. Odpowiednikiem Pfluegera na Europę jest Shakespeare z tego co mi wiadomo, Mitchell chyba na Azję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.