Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zwabić Leszcze


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 384
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak pomieszasz bułkę tartą, płatki owsiane i krochmal to gwarantuję że jednym koszyczkiem będziesz łowił osiem godzin, używając go zamiast ciężarka.

Tak zwana zanęta wielosezonowa :lol::lol::lol: Wbrew pozorom jeszcze całkiem często spotykana. :mrgreen:

Ok, zrozumiałem :)

Co więc radzicie w tym wypadku? Odrzucić mąkę ziemniaczaną? A może jest jakieś inne podobne; ale też tanie zestawienie do łowienia na koszyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest jakieś inne podobne; ale też tanie zestawienie do łowienia na koszyk?

Do koszyka musi być zanęta luźna i nie przemoczona aby z tego koszyka wyszła sama a najpóźniej po zacięciu, bo po co ją wyciągać z powrotem na brzeg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest jakieś inne podobne; ale też tanie zestawienie do łowienia na koszyk?

Do koszyka musi być zanęta luźna i nie przemoczona aby z tego koszyka wyszła sama a najpóźniej po zacięciu, bo po co ją wyciągać z powrotem na brzeg?

Rozumiem.

Pytam się ponieważ zanęty sklepowe są dość drogie i chciałem mieć jakąś alternatywę, ale z tego ci widzę tu tutaj koszykowcy raczej łapią na gotowe zanęty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poposić Was o radę, mienowicie w czwartek rano wybieram sie na rybki, głownie nastawiam sie na leszczyki i mam dylemat, kiedy nęcić i w jakich ilościach.

Dodam ze łowisko było nęcone w sobotę i wczoraj, nie wiem czy opłaca sie zanęcić jeszcze dzisiaj i jutro, czy wystarczy tylko jutro ? (sobotnie nęcenie już przyniosło rezultaty, ale chciałbym złowić większe sztuki :)

I jeszcze jedno pytanko, czy w czwartek calkowicie zrezygnowac z nęcenia, ewentualnie jakąś smużącą zanęta na koszt "porządnego" zakarmienia w środe ?

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dwa posty, ale nie zdążyłem wyedytować poprzedniego.

Dodam ze łowie na dosc dużym jeziorku. Nie chcę przekarmić ryb, bo wiadomo, że woda jeszcze zimna i przemiana materii nie ta.

Skład zanęty:

Makaron

Kuku

Traper Specjal Leszcz

Melasa

Pęczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na rybach w długi weekend wymyśliłem sobie taką zanętę.

- Dragon Rzeka 3 kg

- Dragon Leszcz XXL 3 kg

- płatki owsiane 0,5 kg

- biaktywator leszcz 1 opak.

- puszka kukurydzy (to z myślą o jaziach)

- pinka ok. 250 gr

Dodam że ryby weszły w zanęte tak więc uważam że była całkim jadalna.

Nie jestem fachowcem w dziedzinie zanęt i łowienia na spławik więc mam do was pytanie.

Może coś zmienić w tejże zanęcie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym wiecej dodatków i miesznia zanęt tym nie zawsze efekty będą lepsze może byc wręcz przeciwnie dlatego najlepiej zanęcać samymi zanętami naturalnymi albo 1 rodzaj zanety + jakaś kukurydza lub białe robaki ja napszykład nęce samym pęczakiem i mam najlepsze efekty czasami najwyżej zwykła zanęta trapera i pęczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ciekawą propozycje. chętnie wymieniłbym z kimś składy zanęt. mam super mieszanke zawodnicza ale praktycznie skuteczna jedynie na płoc. łowie od kilku lat na zawodach z niezłymi efektami z tym ze w moim okregu jest połowa zbiorników gdzie dominuje płoc a połow gdzie leszcz. nie udało mi sie opracowac zadnej konkretnej mieszanki na leszcza ani dobrac dobrego atraktora. wiem ze nie ma super mieszanek które beda sie rewelacyjnie sprawdzały na kazdej wodzie ale gwarantuje ze moja płociówka jest super skuteczna. skład opiera sie głównie na sensasie (oczywiscie zastosowanie do niej atraktorów jest uzaleznione od pory roku). dlatego jesli ktos chce wymienic składy zanet tzn moja płociowka na leszczowke to prosze o jakis kontakt. miło by było zeby jak najszybciej bo zblizaja mi sie mistrzostwa okregu i chciałem jeszcze wytestowac ta leszczowke. podkreslam ze interesuje mnie zaneta zawodnicza sprawdzajaca sie a nie połączenie 5 zanet marcela i brasemu etc. prosze o kontakt jakis pozdr :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matik ... :/ forum to nie anonse ani gratka.pl :/ jak juz cos piszesz o jakies swojej zanecie cud miod to podziel sie nia z innymi od tego jest forum...a zobaczysz ze na pewno ktos z bardzo dobrych wedkarzy ci odpisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeż już ciepło i ryby pobieraja intensywniej pokarm moje pytanie wobec tego brzmi nastepujaca : Czy teraz na ten okres moge zastosowac mieszanki grubej żółtej na leszcza,do tego pinki 0,5 litra , kolendra i melasa w płynie i ziemia czarna ?? prosze o odpowiedzi bo jutro zamierzam sie wybrac a nie wiem co zastosowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo czy ktoś pomożę :(:( i tak już minął te ndzień ale teraz przyszykowałe msobie takie coś :

3 kg zaneta żółta grubej frakcji dosyć marlina

2 kg glinkja rozpraszajaca trapera

melasa w płynie

kolendra

0,5 litra pinki

0,5 kg kukurydzy lub pszenicy albo pęczaku

cięte gnojaki około 0,5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy karygodne nie jest mieszanie melasy z kolendra, wybierz to lub to. Ja wybralbym melase na poczatek. Mamy rozumiec ze chcesz zapolowac na wiekszego leszcza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze kolendra na wiosne i na jesien :P i dozowanie jest zalezne od temperatury wody ;p tylko ze od 2 tygodni u mnie jest temperatura powietrza mniej wiecej 22-25 stopni ;)jest slonecznie i bardzo letnio sie czuje heh;p a poza tym u mnie kolendry ryby nie lubia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie połączybys melasy z kolendra ?? przeciez kolendra to nie atraktor tylko ona ma za zadanie osłodzic zanete atraktorem bedzie tutaj kolendra,ale co powiecie ogolnei na skład mieszanki co napisałem i w jakich ilościach..czy na wiekszego leszcza to nie wiem czy tak uda mi sie zapolowac z marszu ale na łowisku tym można z powodzeniem łowic ładne leszcze z doskoku wystarczy byc cierpliwym i odpowiednio przygotowac mieszanke..a co do robactwa to mozna wymieszac pinki z gnojakami i kukurydza lub pszenica razem ?? i czy gnojaki przezyja w zanecie z glinka ?? czy musza byc same w glince ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.