Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do 100zł


Rafał95

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli masz tyle pieniążków to osobiście wybrałbym penn sargus.

Penn Sargus 4000 używam już chyba 4 sezony (ciężki spinning), oczywiście bezawaryjnie.

Okuma safina pro 25 fd używam dwa sezony również bez żadnych usterek.

tego ryobi to nie znam, nigdy go w ręku nie miałem.

Decyja należy do Ciebie jednak tyle mogę Ci podpowiedzieć:

Penn: to spokojny sen i wiele lat korzystania z kręcioła. To wytrzymałość i siła jednak to już 300zł a nie 100zł.

Bebechy i obudowa są metalowe a nie jak większość korbek do tej kwoty z rónych dziwnych tworów. W pennie chyba tylko rączka korbki jest plastikowa, nawet druga szpula jest aluminiowa (a nie jak większość główna szpula aluminium, a w pudełku zapasowa z plastiku). Konstrukcja i rodzaj użytego materiału dają dwie rzeczy:

1. ogromną wytrzymałość i żywotność. Nawet gdy przytrafi się upadek lub kąpiel w piasku wszystko działa dalej bez zarzutu. Mi się to przytrafiło i nic. Po tej kąpieli w piachu był wyczyszczony ale bez żadnego rozkręcania.

2. Masę. Niestety porównując wagę innych kołowrotków tej samej wielkości penn będzie najcięższy. coś za coś. Dlatego jeżeli masz możliwość to przymierz czy Ci z wędką będzie lezał w dłoni.

Nie wiem czy dla kogokolwiek jest to mankament jednak tylko w rozmiarze 2000 posiada tą blokadę korbki (obroty wsteczne?) czyli wszystkie większe penny mogą tylko nawijać linkę. Zdejmowanie linki tylko przez otwarty kabłąk lub hamulec.

Okuma: To kołowrotek na pięć lat, bo tyle ma gwarancji a co potem... tego nikt nie wie. Jest to dobry kręcioł jak za takie pieniądze, podkreślam pracę hamulca. Jednak może się tak przytrafić, że jak będziesz się wybierał na wymarzoną wyprawę twój kołowrotek będzie akurat korzystał z gwarancji. Tego penn Ci nie zrobi :mrgreen:

pozdrówki

Ps. Dwa lata temu też stałem przed takim dylematem za 300 i spokój czy za 100 i niepewność i mam okume :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu już nie kupię shimano w tej cenie. A już na pewno nie do spinningu. Swój zajechałem 3 sandaczowymi wyprawami. Nie ta półka.

Kupiłem w tym Roku Team Dragon chyba fd 730ix. Po kilkunastu wyprawach - ciężkiej orki- nic nie zauważyłem. Poza tym Spro Passion, oraz jakiś model Riobi i Mikado to są klony. Passion ma jedną szpulę, ale na allegro można dokupić. Wszystkie są robione w fabrykach Riobi, tylko naklejkami się różnią:)

Żadne Shimano w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam młynka ponad miesiąc.. przeczytałem wiele testów,kilkanaście miałem w rękach.. i-

hmmmmmmm

wiele osób pisze że shimano jest warte zakupu ze względu na markę -tzn.na poziomie shimano sprzed 10-15 lat.. -obecnie dopiero od stradica ( biała obudowa ) ale cena to ponad 400...

teraz albo koołwrotek za 100 albo klon zaubera albo np. penn..

-jeśli jestem w błędzie to proszę o inne sugestie :cool:

dzięki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz dylemat.

Dylemat pająka wiszącego nad szklanką :smile:

Od kołowrotka za 100 zł nie oczekuj rewelacji.

Shimano w tej cenie nie istnieje.

Polecam Mistralla, ale takiego za ok 160 (amundson, tournament).

Ale za stówkę naprawdę nic lepszego niż Okuma nie znajdziesz.

Jakość przyzwoita, trwałość itd, ale jak na kołowrotek w tej cenie.

I nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na mały OT w temacie kołowrotka za stówkę..

A mianowice czy ktoś z Was spininguje z multiplikatorem?

Nie ukrywam,że bardzo podobają mi się szczególnie nowe modele Abu Garcia..

Jak się sprawa ma z zasięgiem rzutów-z multiplikatora?

Czy dobrze rozumiem,że nie ma potrzeby -tak jak w klasycznych kołowrotkach-robienia podkładu na szpuli aby zasięg rzutów był zadowalający?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyberdine
Shimano catana nieco ponad stówke. POLECAM

Może na jeden sezon gruntówki. Mam dokładnie ten model. Niestety po 3 wyprawach łowienia z opadu powinien zostać zezłomowany. 1,5 roku gruntówki nic mu nie zrobiły, ale teraz to już złom. Dokładając parę złotych można kupić chociażby Spro Passion, kołowrotek na dużo dłużej. Albo cokolwiek innego, ale z łożyskami we wszystkich koniecznych miejscach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego ma byc ten mlynek na sandacze, bolki sie nie nada jak wiekszosc za 100zł. Ale na lekki spinning da rade. Wiadomo teraz sam bym go nie założył bo używam red arc'a ale na start czy przy mocno ograniczonych środkach da rade..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was spininguje z multiplikatorem?

Nie ukrywam,że bardzo podobają mi się szczególnie nowe modele Abu Garcia..

Jak się sprawa ma z zasięgiem rzutów-z multiplikatora?

Czy dobrze rozumiem,że nie ma potrzeby -tak jak w klasycznych kołowrotkach-robienia podkładu na szpuli aby zasięg rzutów był zadowalający?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyberdine

bo to bardzo przemyślany kołowrotek jest. Przede wszystkim ma magiczny napis "Shimano", co działa na klienta jak co najmniej 3 dodatkowe łożyska. Poza tym przez jakiś zwykle krótki okres działa nieźle - nawija żyłkę dużo równiej niż inne kołowrotki z tej półki, miękko pracuje, przyzwoity hamulec itd. Dodatkowo u ludzi łowiących sporadycznie przez jakiś czas pewnie te parametry się utrzymują. A jeśli coś się pogorszy, magiczny napis nie pozwala w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Chciałem zmieścić się w 100zł z przesyłką.

ryobi najtańszy model na allegro 170zł

spro o tych modelach (ok 86zł na allegro) jest mało opini

Shimano - tanie modele, to jest coś warte?

i pytanie czy ta wychwalana Shimano Catana 2500 jest lepsza od od okuma compressa/motion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 100zł z przesylka i na splawik/spinning to np Okuma Challenge - uniwersalny i nie drogi kręcioł (45-50zł), Vertus Jaxon - wielofunkcyjny kręciołek (60-70zł), Dragon Express RD530i (75zł). Wszystkie sa dostepne w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ogólnie o tym kręciołku http://allegro.pl/okuma-motion-mt-fd30-5-lat-gwarancji-i3122562860.html nie będzie on lepszy od zaproponowanych powyżej?

A co powiesz na Dragon Magnum PRO Whitefish RD320 (zapłaciłbym za niego 20-30zł trzeba go nasmarować bo ten charakterystyczny dźwięk słychać)? wziąłem go od kolegi do testu (pogoda na testy nie pozwala). To tak odrębnie zapytam, ten kołowrotek miałby pracować na moim 2 takim typowo bazarowym-przenośnym teleskopie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z allegro ma troche mało łożysk, ale gwarancja 5lat itd. za cenę do 100zł nie można się spodziewać fajerwerków, podobnie jak w tamch to co podałem... jak to Twoje początki wędkowania to bierz bedziesz zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.