Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Fox Stratos FS 12000 MAG


Puchacz93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym poznać opinie użytkowników kołowrotka Fox Stratos 12000 Mag FS. Nadażyła się okazja kupić ten towar dość tanio z UK (około 1000 za sztukę) i chciałem w związku z tym zapytać, jednym zdaniem, czy warto ? Ogolnie mam zamiar kupić sobie kołowrotek z wyższej półki, pierwszy wybór padł na Daiwę Entoh, ale odpadła z powodu wolnego biegu, później zobaczyłem tego Foxa na aukcjach angielkich, w miedzy czasie przeczytałem chyba wszystkie dostępne artykuły i opinie o kołowrotkach z wyższej półki, ale na temat tego Foxa nie ma kompletnie nic, ba nawet opis nie jest przetłumaczony na język polski.

Z góry dziękuje za wszystkie informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Za dużo CI nie pomogę bo słyszałem tylko kilka opinii ale były to opinie z niezależnych źródeł i każda brzmiała podobnie - Fajnie pracuje, zajebiście nawija żyłkę ale na pewno nie jest wart swojej ceny. Tak jak stwierdził mój koleś ten kołowrotek kosztowałby pewnie kilka stówek mniej gdyby nie fakt że "zrobiła" go firma, która oferuje praktycznie tylko karpiowe produkty.

Jeżeli "kołowrotek z górnej półki" to dla Ciebie niezawodna i sprawdzona maszyna a nie szpanowanie wśród kolegów tym że masz kołowrotek za półtora koła to dlaczego nie kupisz sobie np. Shimano BBLC ? Jeżeli masz zamiar używać go do karpiowania to ta konstrukcja jest praktycznie niedozajechania i do tego w cenie jednego stratosa masz prawie dwa BBLC. Jestem prawie pewien że Big posłużyłby Ci bezawaryjnie o wiele dłużej niż Fox.

Szkoda że tak bardzo zależy Ci na wolnym biegu bo w tych pieniądzach jest jeszcze kilka fajnych pozycji bo rozumiem że akurat BBLC nie każdemu może pasować ze względu na archaiczną konstrukcję.

-Shimano BBLC

-Daiwa Tournament Entoh

-Daiwa Infinity IF-X BRA 5000 (wolny bieg)

-Shimano Ultegra 1400 xtb

-Shimano Power Aero Spin Power

To jest moje top 5 kołowrotków z wyższej półki. Któryś z tych modeli i nic więcej mi nie trzeba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

BBLC mialem brać na samym początku, ale pozniej stwierdziłem, że nie chce maszynki, napewno bardzo dobrej, kultowej itp., ale z 600 metrow zylki 0,30, w dodatku z jedna szpula. Mam plecionke nawinieta w tej chwili i musialbym albo to laczyc z podkladem, ale znowu trzeba miec wtedy druga szpule. Zalezy mi na wolnym biegu, w sumie zawsze mam go wlaczonego, jakos lepiej mi sie lowi z wolnym biegiem niz przy odkrecaniu hamulca i pozniej dokrecania po zacieciu. A co do tych Foxow to dlatego jakos tak wstepnie wybralem te, bo w UK kosztuja po 900 maks 1000 zlotych za sztuke i trzeba przyznac, ze to jest okazja. Patrzylem w UK na Shimano, Daiwy i ceny sa porownywalne do Polskich okolo 700 zlotych w przeliczie za LC, ponad 1000 za Infinity, niewiele mniej za Entoha, ktory niestety nie posiada wolnego biegu, chociaz jest to napewno jeden z najlepszych kolowrotkow karpiowych. Zastanawialem sie tez nad Daiwa Infinity i to juz dawno temu, ale jednak 1500 zlotych czy tez "ciut" mniej za sztuke mnie przeraza. W Foxie Magu jest tez fajne to, ze ma jedna szpule Big Pit, a druga Long Distance do wywozu, co akurat mi pasuje, bo kupilem sobie ostatnio lodke zanetowa i planuje z niej korzystac, ale wyrzut to jednak wyrzut nie zawsze ma sie lodke, a czasami pasuje, a wrecz trzeba zarzucac daleko i dlatego mi lezy ze ma i plytka szpule do rzutow i gleboka z duza pojemnoscia do wywozu. Oprocz tego plusem jak dla mnie jest pojemnosc tej szpuli Big Pit 0,30 330 metrow, prawie moja plecionka idealnie, by sie zmiescila, bez podkladu. Pomysle, moze ktos mi cos doradzi, a moze mi calkiem przejdzie. Dzieki za informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, bo wiesz jak jest... Na papierze, w dodatku po angielsku to wszystko wyglada ladnie, nawet taki za 75 zlotych jest specjalistyczny, karpiowy i wiesz najlepszy w dodatku przy kazdym jednym tak jest napisane. Chcialem sie po prostu dowiedziec jeszcze jak pracuje i przede wszystkim czy jest trwaly, bo reklamacja w UK to ciezka sprawa, bo pewnie nawet bym nie umial napisac co sie stalo po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.