Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

SAVAGEAR Soft 4PLAY


daniello2010

Rekomendowane odpowiedzi

nie stać kogoś na kupno 2 szt.

W zasadzie racja, jednak nie chciał bym porad czy opinii na temat tego produktu od osoby, która "testowała" 2 sztuki :). Chociaż przeglądając alledrogo, to zdaje mi się, że niektórzy zachłyśnięci reklamą/pokazowymi filmikami wydają pół wypłaty na te przynęty, a potem heheh licytacja od 1zł :)

Cóż trzeba im poświęcić troszkę czasu zanim będą efekty ;)

Ale odbiegamy od tematu samych przynęt i zrobi się śmietnik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja w sezonie 2012 testowałem ostro te przynęty i mogę skrobnąć co nie co.

Jak dla mnie przynęty bardzo łowne większe modele dużo lepiej pracują od mniejszych chociaż efekty lepsze miałem na tych 9.5 cm uzbrajałem w normalne główki jigowe łowiłem na wodzie 1 metrowej jak i kilku metrowej. Bardzo ładnie garbuski biją na 9.5cm chociaż szczupak nie odmówi.

Testowałem też kilka 13cm uzbrojonych w gotowy system kotwiczek ale bez dociążenia i przynęta nie zdała egzaminu u mnie chociaż są do dokupienia śruciny do obciążenia i wtedy na pewno by było wszystko ok.

zalety:

- bardzo fajnie wykonane

- bardzo ładnie pracują

- łowne

- możliwość modyfikacji

wady:

- dość słabo wytrzymałe

- 9.5 cm model dużo gorzej pracuje od większych modeli (chociaż bardzo łowne 9.5)

- dość drogie zwłaszcza z akcesoriami producenta zalecanych do przynęt

Osobiście polecam posiadać kilka szt w swoim kuferku przynęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i można !? jednak ktoś się znalazł (może to jeszcze nie koniec) ;) może te 2 szt. śmiesznie brzmi ale jak łapałem z łódki + plecionka to nie jest tak źle ze stratami a na zębatym mi się nie zniszczyła bo nic jej nie zagryzło :P mam 9.5 zbrojone firmowo ale jakoś pomachałem trochę i leżą w pudełku :/ (za lekka była jak dla mnie) a pytałem bo w tym roku planuję znowu popróbować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.5 cm model dużo gorzej pracuje od większych modeli

Tutaj się zgodzę :)

9.5 zbrojone firmowo ale jakoś pomachałem trochę i leżą w pudełku

Ja tak samo zaczynałem, spróbuj też prostym i tanim "mykiem" je dociążyć zakładając duże śruciny pod "brzuch" przynęty mocując je na na drut z firmowego zbrojenia. Powstaje nam nieco inna przynęta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
- 9.5 cm model dużo gorzej pracuje od większych modeli (chociaż bardzo łowne 9.5)

Ostatnio pojawił się model 8 centymetrowy, jak mniemam głównie pod okonia, czy w związku z powyższą opinią warto zainwestować w tę wielkość? Ma już ktoś jakieś doświadczenia z najkrótszym modelem? Jak z jego pracą na dedykowanej mu główce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem 9,5 cm pracują słabo na dedykowanych hakach offsetowych ,lepiej pracują na systemie, chyba się pisze lip scull ten system na wobler.Lepsze są 13cm dedykowane na hakach offsetowych z orginalnym obciążeniem świetna praca ,na początku sezonu szczupakowego miałem świetne efekty.Na płyciznach rewelacja ,idą płytko,przez zielsko przechodzą bez zaczepu bo hak schowany w gumie .Myślałem że szczupak czy okoń się nie przytnie z hakiem schowanym ,zacinają się bez problemu .Zdecydowanie 13cm polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

widzę że coś zaczęło się dziać to teraz może znajdzie się ktoś kto miał okazję wypróbować

1. 4Play Herring Swim & Jerk

2. 4Play Herring Lip Lures

3. 4Play Herring Low Riders

chcę kupić jednego na próbę ale nie wiem co wybrać i czym się różni 2 od 3 ? patrząc na ster pewnie głębokością schodzenia ale może znajdzie się ktoś i opisze coś więcej jak to wygląda w praniu a nie w katalogu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Od tego roku nie używam innych przynęt jak savage.

Co prawda wole cannibale niż 4play ale kolorystyke trzymam stałą:

Na szczupaka Clown: (link usunięty- tomek1)

Na sandacza Firetiger: (link usunięty- tomek1)

Z 4play sprawdzają się również fluorescencyjny i perłowy:

(link usunięty- tomek1)

Jak dla mnie nie ma na rynku nic lepszego. Wielokrotnie udowadniałem znajomym ich przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

nikt nie napisał konkretnie więc zaryzykowałem zakupiłem ,sprawdziłem i przekonałem się że nie warto

guma 9cm na główce nawet lekkiej nie pracuje ,sprawdzane na różnej wielkości haka

guma 13 cm na lekkiej główce pracuje tylko przy ściąganiu w tempie expresowym lub przy opadzie ,przy wolnym brak pracy ,ciężko uzbroić w główkę,z krótkim hakiem trzeba dozbrajać :???:

może lepiej jest z oryginalnym zestawem do zbrojenia ale na pewno nie jest to efekt jak na filmach

lepszym rozwiązaniem jest zakup gum innych producentów relax mikado , berkley, manns, lub gama

trzeba przyznać że jedynym plusem tych gum to reklama :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lepiej jest z oryginalnym zestawem do zbrojenia

Pewnie, że jest lepiej ;). Trzeba nauczyć sie jak przynęte prowadzić. Powoli z 'szarpnięciami" pozwolić opadać (z oryginalnym zbrojeniem). Fajna guma na płytkie lub zarośnięte zbiorniki. 9,5cm pracuje kiepsko w porownaniu z 13cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Te gumki są tak samo dobre jak i każde inne, ryby nie wiedzą na jakie gumki biorą czy to mans,relax czy jeszcze inne.Łowność przynęty zależy od specyfiki łowiska i odpowiedniej prezentacji.Na jednym łowisku dana przynęta okaże się dość łowna a na innym ryby nawet na nią nie zwrócą uwagi natomiast będą brały na coś całkiem innego.

Pozdrawiam

spinning to jest to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.