Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po raz kolejny w tym tygodniu sprzęt tnie bezlitośnie centymetry:)

U mnie padło kilka pasiaków i dwa kleniki. Większy prawie podbierany:

large.20170317_100336.jpg

No i okonek największy z dzisiaj:

large.20170317_112902.jpg

large.20170317_103518.jpg

Tylko bądź, aż 38pkt:(:). W niedzielę szykuję się do przejęcia pałeczki lidera:)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ładnie Panowie łowicie, bardzo fajna rywalizacja ;) 

Ja byłem ostatnio w środę na odcinku klecina -> (prawie) A4, niestety bez kontaktu z rybą, ale ładna pogoda naładowała mnie energią :P

Nowy most:
17408172_1363746850338958_478854974_o.thumb.jpg.0d04b7a661dcb4e69539c30c8877f640.jpg
 

Gryzło:
17408030_1363746920338951_863839259_o.thumb.jpg.21cb0541dac1257cd734d18447eb5e54.jpg

 

Moja ulubiona miejscówka na wypady z kobietą i psem na piwo "Leniwe drzewko" (pewnie niektórzy skojarzą :P). Niestety komuś się nudziło i zwalił drzewo do wody. Trochę krajobraz popsuty, wędką ciężko zarzucić i śmieci pełno...
17379905_1363746767005633_1824611692_o.thumb.jpg.4fd9bfc0185c46d89a3c9142612e3027.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstępie chciałbym serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów, ale przede wszystkim członków ligi.

Od lutego codziennie śledzę temat i postanowiłem dołączyć do współzawodnictwa w przyszłym tygodniu.

Chciałbym, aby doświadczeni forumowicze poradzili mi, który odcinek jest najbardziej rybny.Załączyłem poniżej mapkę z trzema odcinkami rzeki, które chciałbym obławiać(podyktowane jest to m.in. miejscem zamieszkania,a do tych odcinków jest mi najbliżej).Odcinki oznaczyłem od 1 do 3.Chciałbym abyście powiedzieli się waszymi opiniami na temat tych 3 odcinków.  

W tym roku dopiero rozpoczynam przygodę ze spinningiem na tej rzece(do tej pory lubowałem się w spławiku i gruncie), więc nie bójcie się dzielić waszymi doświadczeniami, nie będę dużą konkurencją :P

 

 

 

sleza.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sebo2109 napisał:

nie będę dużą konkurencją :P

A kto wie, co z Ciebie za ziółko:) ale, że nie trawię królewiczów z psiaka:P, to powiem, że bardzo lubię odwiedzać te odcinki. Pływają tam piękne klenie (inne ryby również), które są bardzo ostrożne i dla spinningistów prawie nieosiągalne. Problemem są mało maskujące brzegi, mnogość spacerowiczów, biegaczy i miłośników browarka. Jak spędzisz więcej czasu nad wodą, to sam ocenisz, gdzie warto się dłużej zatrzymać. To, co zaznaczyłeś na mapie w sezonie przynajmniej kilkanaście razy obchodzę z buta. Nawet jeszcze kawałek dokładam:)  Uważam, że warto skupić się na porze wędkowania. Polecam wczesne godziny lub końcówka dnia. Wystarczy skoncentrować się np. na ostatnią godzinę dnia w wytypowanej miejscówce. Może to przynieść lepsze efekty niż pół dnia biczowania prześwietloną wodę przy niżówce. Nocne wędkowanie też przynosi efekty. Spójrz na historię ligi i jakie efekty mają koledzy w nocnym spinie na Ślęzie. W lecie w ciągu dnia można próbować łowić na muchę. Mi po nocach śnią się kluchy, które wychodziły do piankowych żuków by po chwili majestatycznie zniknąć ignorując ostatecznie przynętę. Mowa o zaznaczonych miejscach na mapie. Często odwiedzać o różnych porach dnia. Obserwować wodę, rozmawiać z miejscowymi wędkarzami.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jaceen napisał:

A kto wie, co z Ciebie za ziółko:) ale, że nie trawię królewiczów z psiaka:P, to powiem, że bardzo lubię odwiedzać te odcinki. Pływają tam piękne klenie (inne ryby również), które są bardzo ostrożne i dla spinningistów prawie nieosiągalne. Problemem są mało maskujące brzegi, mnogość spacerowiczów, biegaczy i miłośników browarka. Jak spędzisz więcej czasu nad wodą, to sam ocenisz, gdzie warto się dłużej zatrzymać. To, co zaznaczyłeś na mapie w sezonie przynajmniej kilkanaście razy obchodzę z buta. Nawet jeszcze kawałek dokładam:)  Uważam, że warto skupić się na porze wędkowania. Polecam wczesne godziny lub końcówka dnia. Wystarczy skoncentrować się np. na ostatnią godzinę dnia w wytypowanej miejscówce. Może to przynieść lepsze efekty niż pół dnia biczowania prześwietloną wodę przy niżówce. Nocne wędkowanie też przynosi efekty. Spójrz na historię ligi i jakie efekty mają koledzy w nocnym spinie na Ślęzie. W lecie w ciągu dnia można próbować łowić na muchę. Mi po nocach śnią się kluchy, które wychodziły do piankowych żuków by po chwili majestatycznie zniknąć ignorując ostatecznie przynętę. Mowa o zaznaczonych miejscach na mapie. Często odwiedzać o różnych porach dnia. Obserwować wodę, rozmawiać z miejscowymi wędkarzami.

A co powiesz o odcinku od ujścia do Odry w górę rzeki?

 

sleza 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceen mnie uprzedził z odpowiedzią ;)

Witaj @sebo2109! Ciężko powiedzieć, który z tych odcinków jest najrybniejszy. Za to na każdym z nich znajdziesz miejscówki warte odwiedzania. Ale jak Jacek napisał sam musisz je wychodzić :)

Pytanie jeszcze na jakie ryby się nastawiasz? Jeśli kleń to cały ten fragment rzeki jest świetny. Jeśli szczupak, okoń to nr 3 a nawet jeszcze w dół rzeki.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek nr 3 jest dziwny, miejsca które teoretycznie powinny być "rybne" wieją pustką, a najwięcej brań miałem na prostych, niczym nie wyróżniających się odcinkach. Teoretycznie najlepiej powinno być w pobliżu dwóch mostów kolejowych w rejonie stacji Kuźniki, ale pomimo, że spędziłem tam masę czasu to nic ciekawego nie wydłubałem. Zaraz za opuszczonym mostem jest pięknie umocniony fragment brzegu - wystające kije i inne zawady, ale jak zwykle, pomimo, że wygląda super, to nie miałem tam żadnego brania, a za to kilkanaście metrów dalej ryby brały przyzwoicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, peekol napisał:

@jaceen mnie uprzedził z odpowiedzią ;)

Witaj @sebo2109! Ciężko powiedzieć, który z tych odcinków jest najrybniejszy. Za to na każdym z nich znajdziesz miejscówki warte odwiedzania. Ale jak Jacek napisał sam musisz je wychodzić :)

Pytanie jeszcze na jakie ryby się nastawiasz? Jeśli kleń to cały ten fragment rzeki jest świetny. Jeśli szczupak, okoń to nr 3 a nawet jeszcze w dół rzeki.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i powodzenia! 

Nastawiam się na klenia  i okonia.Mam wędkę 5-15 gr, żyłka 0,16.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, sebo2109 napisał:

A co powiesz o odcinku od ujścia do Odry w górę rzeki?

Powiem tak, zrób kawę lub herbatę owocową i masz tylko 70 ciekawych stron do przeczytania. Rzeka jest opisana prawie od źródła do samego ujścia. O ile pamiętam są nawet odnośniki do artykułów z gazety WW. Właśnie o wspomnianym odcinku. Przypominam, że do ligi nie liczymy ryb złowionych od ujścia do elektrowni. Liczą się zdobycze od  śluzy przy stadionie w górę rzeki. Jest sporo opisów dodanych prze forumowiczów. Sposoby, przynęty, relacje z poszczególnych odcinków rzeki, to wszystko jest w tym wątku. Prawdopodobnie, jest to jedna z niewielu rzek, tak dokładnie opisana, sfotografowana przez wędkarzy.

Sprzęt jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyujściowy odcinek jest do bani ;) W zimie nie ma w nim ryb, a w lecie nie ma wody .... zamiast rzeki są kałuże, serio :( Na wiosnę i jesień ryby są, głównie jazie, zdarzają się ładne okonie, klenie, a raz na wysokości Pilczyc wyciągnąłem małego sandacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bjpol napisał:

Odcinek nr 3 jest dziwny, miejsca które teoretycznie powinny być "rybne" wieją pustką, a najwięcej brań miałem na prostych, niczym nie wyróżniających się odcinkach. Teoretycznie najlepiej powinno być w pobliżu dwóch mostów kolejowych w rejonie stacji Kuźniki, ale pomimo, że spędziłem tam masę czasu to nic ciekawego nie wydłubałem. Zaraz za opuszczonym mostem jest pięknie umocniony fragment brzegu - wystające kije i inne zawady, ale jak zwykle, pomimo, że wygląda super, to nie miałem tam żadnego brania, a za to kilkanaście metrów dalej ryby brały przyzwoicie :)

Kopyto nr 5, Alga nr 3, wirówa 5 i wtedy takie odcinki pokazują dlaczego tam tak cicho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fido Angellus napisał:

Kopyto nr 5, Alga nr 3, wirówa 5 i wtedy takie odcinki pokazują dlaczego tam tak cicho ;)

... owszem, jednego szczupaczka ok. 65 cm. przy nieczynnym moście wyciągnąłem, nadal się tam kręci, ale to nie tłumaczy dlaczego nie ma tam okoni, żadnych okoni, miejsca okoniowe są, a okoni (nawet malutkich) nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sebo2109 napisał:

Witam

Na wstępie chciałbym serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów, ale przede wszystkim członków ligi.

Witaj! Z tej mapki co pokazujesz za bardzo Ci nie pomogę:( Zdecydowanie łowię w górze choć zdarza mi się zaglądać w okolice stadionu i powyżej kawałek. Odcinki miejskie są dla nocnych łowców lub chytrych lisów;) Posłuchaj  jaceena i poczytaj wątki wstecz. Dowiesz się z nich co jak i kiedy. Sam nie raz wracam i się douczam:) 

Ale za to niedziela......

Wczoraj nie dałem rady dzisiaj byłem na  dłużej. Wysoko w górze łowiłem. Wielu z nas nie zna tej wody. Fotek dlatego porobiłem sporo;)

large.P3190374.JPG.d93c87f066703e796f16b64f5a0d3f55.JPG

O tym miejscu już kiedyś pisałem. 

Najpierw wypas obiad, co by mieć siły:

large.P3190364.JPG.dc7c52f8b91560ba5fa86c405c4e6fc2.JPG

 

Potem długa wędrówka do wody. Ostatnio jak tędy szedłem to były kwitnące rzepaki.

large.P3190365.JPG.69395640a861389887229dc8fe97b20e.JPG

Pierwsza płynąca woda jaką spotykam:

large.P3190366.JPG.79d1529e6f40034fc0b0c867537a9bdb.JPG

Spokojnie to nie Ślęza;) To rów który ją zasila. Choć patrząc na nie go to nie zdziwił bym się jakby ryba do niego teraz wchodziła. Gdyż woda w nim zdecydowanie cieplejsza. I nawet miejscami głęboka.

To już poniżej nasza rzeczka:

large.P3190371.JPG.01da4f6dd41ec59dda882c375ab02bd4.JPG

large.P3190372.JPG.bbc577fd9ad09380d32aafe88e45ae50.JPG

I ja próbuję w niej swoich sił. Nie jest łatwo czysta jak kryształ. Słońce świeci. Lipa będzie czuję:(

Za plecami w oddali widać znajomą górkę;)

large.P3190369.JPG.1e77877e7ca2f898b419fbf6114c439d.JPG

Ja piłuję dalej. Widzę kleniki. One mnie też uciekają jak tylko się zbliżam do wody. Są małe. Idę w dół wody. large.P3190373.JPG.742a4fa395920c6e658237e70dd2bdbd.JPG

Widzę,że zdjęcia nie oddają tego widoku miejsc. To są burty wysokie na prawie dwa metry. Woda szybko płynie i głęboko jest!

Jest godzina 15.30 trochę się zachmurzyło. Coś zaczyna się dziać. Delikatnie podbijam kajtka i włazi mi do niego gruba klucha, ale zawraca w toń wody. Już wiem ,że zostaję. Bo do tej pory nic się nie działo. I miałem ochotę już wracać. Kolejne miejsce rozwiązało worek. Siada mi  kilka okoni. Wszystkie w okolicach 25cm. Skubały na łosoś,marchewkę. Tym razem brokat był nie skuteczny.

large.P3190382.JPG.da5f56561c07f146860ae1f6332f9f98.JPG 

Trochę zaczęło kropić jak się bawiłem okoniami. W tym momencie dostrzegam w oddali oczko na wodzie. Nie byłem pewien czy to ryba czy deszcz. Znowu oczko i falka:) Pędzę w to miejsce szerokim łukiem. Tam zastaję kilkanaście kleni stojących pod powierzchnią. Nie małych dodam. Od razu leci osa od jaceena. Jeden ją zasysa. Lecz nie udało mi się zaciąć. Drugi rzut i powtórka jest zebranie. Nie udało się jednak i tym razem:( Klenie się rozpłynęły. To dopiero był początek! Rzucam  troszkę niżej moją gąsieniczką z zeszłego sezonu. I wachlarzem jadę! W połowie rzeczki wyłazi do niej agresywnie okoń.Tfu! To był chyba koń! Na moje oko 40cm! Nie zaatakował i zszedł w głęboką wodę. O k.....! Pomyślałem,gdzie ja jestem? Amazonka! Trochę okoni już przerzuciłem  w Ślęzie-tego nigdy nie zapomnę. Poszedłem w tych emocjach dalej w dół. Fajna miejscówka kolejna mi się wydawała. Zatrzymałem się i w trzecim rzucie mam potężne  walnięcie! Hamulec gra ja jeszcze nie opadłem z emocji po okoniowych. I mam nadzieję na wielkiego okonia! Było inaczej:

large.P3190380.JPG.43a100301a2944e97587ca70d7b423ba.JPG

Tak wyglądał jeden z bohaterów dnia;) Za nim odpłynął oczywiście go zdążyłem zmierzyć. I pamiętajcie o tym:D

large.P3190377.JPG.81803fbed2ead5daf11dd00c29f24d16.JPG

Fajny grubasek! 

Kolejny czterdziestak ze Ślęzy. Wrócilem do miejsca-burtki z okoniami. Tam dostaję kolejnego okonia. A po nim zaraz mam walnięcie dnia! Aż, szpulą szarpnęło solidnie na kołowrotku. I odjazd. Krótka walka ryba spada. To była największa prawdopodobnie ryba jaką  miałem z tej rzeczki. Może kiedyś uda się wygrać z nią? Mi lub komuś?;)

Powodzenia i połamania. 

Pss. Mam nadzieję ,że trochę Was to zmotywuje na kolejny wypad!

  • Super 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bjpol napisał:

Przyujściowy odcinek jest do bani ;) W zimie nie ma w nim ryb, a w lecie nie ma wody .... zamiast rzeki są kałuże, serio :( Na wiosnę i jesień ryby są, głównie jazie, zdarzają się ładne okonie, klenie, a raz na wysokości Pilczyc wyciągnąłem małego sandacza :)

Na tym odcinku łowiłem piękne klenie ale jest jeden warunek wiosną musi być wysoka woda.Mój największy miał 56cm a widziałem fotkę 62cm.Wchodzą tam też niezłe jaśki,świnki i bolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawzięta walka😱 Pamietam jak sie odgrażałem na zakończeniu ligi w styczniu ze w tym roku chciałbym dotrzymać kroku panu z "PSIAKA" 😂I właśnie mnie chyba zmotywował troszkę ślęze odpuściłem na rzecz Odry ale od poniedziałku zmniana odpuszczam oderke na rzecz Ślęzy. Górne odcinki rzeki to dla mnie zadaleko wybieram sie tam kilka razy w roku. W tym sezonie skupie sie na odcinkach koło domciu już od wtorku 😎

Jaceen w tym roku również pięknie wymiata ale nie łatwo da za wygraną noi nocny tajemniczy łowca będzie uprzykrzał życie czołówce 😜

Bedzie gorąco w tym sezonie a "KRÓL" będzie miał mnóstwo nie przespanych nocny😈

I widzę  ze okonie bedą dawać moc możliwości ciekawe co to będzie od maja 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lechur1 napisał:

Na tym odcinku łowiłem piękne klenie ale jest jeden warunek wiosną musi być wysoka woda.Mój największy miał 56cm a widziałem fotkę 62cm.Wchodzą tam też niezłe jaśki,świnki i bolki.

Oprócz tego sumy, leszcze i wszystko co pływa w Odrze :) Ale przez ostatnie lata woda była niziutka a wajhowy z elektrowni przymykał kurek i faktycznie była tragedia - tak jak napisał @bjpol zamiast rzeki były kałuże...

1 godzinę temu, Budek napisał:

Jaceen w tym roku również pięknie wymiata ale nie łatwo da za wygraną no i nocny tajemniczy łowca będzie uprzykrzał życie czołówce 😜

A jaki ja tam tajemniczy? przecież przegadaliśmy ostatnio w Rejsie pół nocki przy piwku :) 

@jacolan - gratuluję kluseczki i zazdroszczę fajnego dnia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla kolegów!, ja dzisiaj po pracy na szybkie 45min i trafia się ładny okonek. 

Rzeczka już tętni życiem, ptaszki pięknie ćwierkają nic tylko się cieszyć i podziwiać wczesną wiosnę:)

                                           20170320_171515.thumb.jpg.9327494e293081d07df973d6a3052113.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.