Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę po tabeli punktów, że poziom w tym roku w I turze jest bardzo wysoki punktów macie ponabijane już pięknie:)

No więc wybrałem się na Ślęzę okolice stadionu miejskiego, niestety woda spadła jakieś 40 cm...i od razu odbiło się to na braniach. Ale dzisiaj woda dosyć fajnie płynęła nie powiem. Próbowałem na wobki i keitechy i te drugie okazały się o wiele bardziej skuteczne dzisiaj w niedzielny wypad. Trzeci rzut do wody, keitech opada na dno podbijam lekko i piękny strzał ryba dołuje kijek Daiwa Infinity Q  3-18 g 2,7m ( ten lepszy model z roku 2010 ) pięknie wygięty a hamulec gra...Po walce sądziłem że będzie taki ok. 65 cm:) Okazało się uderzył równo wymiarowy 50-tak szczupak. Delikatne zapięty z boku. Keitech pomarańczowy w czarne kropki zdewastowany i do wyrzucenia od razu. Ale takiego holu szczupaka jeszcze na Ślęzy nie miałem odegrałem się za zeszły tydzień nieudany. Tym razem ryba wyholowana fotka zaliczona i do wody z powrotem. Miały być klenie i okonie a trafił się szczupak pierwszy w sezonie 2017. Co prawda jeszcze kwiecień i mamy ochronę ale ryba w świetnej formie i niesamowicie waleczna. Myślałem, że będzie dzisiaj "dzień konia" i zapunktuję od razu hat trickiem bo dobrze się wszystko zaczęło dzisiaj, ale niestety na szczupaku skończyły się brania...Jednak satysfakcja z holu bezcenna :)

 

20170409_012.jpg

20170409_010.jpg

  • Super 1
  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Oczywiste jest tylko to że szczupak ma teraz okres ochronny, a w naszym regulaminie Ligi Ślęzy jest zapis że łowimy zgodnie z zasadami RAPR ( czyli rybka w znakomitej kondycji trafiła do wody) . Nie ma zapisu, że ryba złowiona w okresie ochronnym nie może być dodana do wyniku. Niech to rozstrzygnie arbiter :) Ligi Ślęzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję o dodanie wpisu do regulaminu zasad punktacji:

- Ryby złowione w okresie ochronnym nie są dodawane do tabeli punktacji.

I to będzie najbardziej odpowiedni zapis. Bez żadnych wątpliwości. Zdjęcia nie mogę usunąć musi to zrobić admin bo post został nadpisany odpowiedziami i nie mogę edytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu nie ma co dodawać wpisu do regulaminu jest okres ochronny koniec i kropka. złowiłeś szczupaka trzeba go wypuścić jak najszybciej a (bez obrazu nie naskakuje tu na Ciebie) robisz zdjęcie z miarką, jak byś trafił na straż rybacką to mogły by być problemy na 99%. Z tego co pamietam tez kiedyś dodałem zdjęcie szczupłego w okresie 😁I sie usunęło.  

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz sam się kiedyś pomyliłeś a skoro uważasz, że nie dodajemy do tabeli takich ryb to musi być taki zapis w regulaminie żeby kolejna nowa osoba, po zapoznaniu się zasadami wiedziała o co chodzi i nie pomyliła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.04.2017 o 20:40, sebo2109 napisał:

Po zeszło tygodniowym sukcesie dzisiaj wybrałem się ponownie w rodzinne strony. Pogoda nie napawała optymizmem. Okazało się, że niepotrzebne były moje obawy. Okonie brały chętnie. Tylko gumy dzisiaj były skuteczne. Wynik to 4 okonie plus 2 zerwane. 

sebo zapraszamy do Ligii, fajne rybki łapiesz, a okonie na pewno punktowe. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupak pewnie nie pierwszy raz był przyłowiony;)

Proszę Admina o kosmetyczny zabieg.

Jeżeli będzie taka potrzeba, to dopiszemy-wytłuścimy w LŚ dodatkowy zapis o zakazie wstawiania i publikowania zdjęć ryb w okresie ochronnym.  Wydaje się to zbędne, ale...

Wbrew pozorom, jest okazja do przyswojenia sobie nawyku, że w ochronce, takie przyłowy niezwłocznie uwalniamy, nie mierzymy i przy okazji, będzie odczucie dobrego uczynku. Przydarzy się jeszcze okazja zmierzyć z nimi w odpowiednim czasie:)

Pamiętajcie, że zagląda i śledzi LŚ sporo wędkarzy. Wydaje się, że tolerują nasze zmagania, bo nie karcą nas za emocje okazywane podczas łowienia mniejszych ryb. Starajmy się, aby tak pozostało.

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, McGregor napisał:

Oczywiste jest tylko to że szczupak ma teraz okres ochronny, a w naszym regulaminie Ligi Ślęzy jest zapis że łowimy zgodnie z zasadami RAPR ( czyli rybka w znakomitej kondycji trafiła do wody) . Nie ma zapisu, że ryba złowiona w okresie ochronnym nie może być dodana do wyniku. Niech to rozstrzygnie arbiter :) Ligi Ślęzy.

Cześć,

Kwestię niewymiarowych ryb i tych w okresie ochronnym załatwia regulamin tego forum. Nie można publikować zdjęć ryb niewymiarowych i tych w okresie ochronnym. Nie ma zatem zdjęcia i nie ma przez to punktów. Rzeczywiście można te pół zdania regulaminu dopisać przed rozpoczęciem drugiej tury w tym roku, tak dla jasności. Pozwól, że szczupaczka z tabeli usunę. 3mamy kciuki, żebyś zmierzył się z nim ponownie już w maju;).
 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

Dzisiaj miałem wolne od pracy, więc postanowiłem wyskoczyć nad Ślęzę w celu zdobycia punktów przed kończącą się pierwsza turą;) Na cel miały iść okonie i tak było. Złowiłem ich z tego co pamiętam 7 sztuk. Na kiju zameldowało mi się też 5 szczupaków z czego 3 udało się wyholować bez ścinki. Okonie nie powalają rozmiarem, ale punkty będą;) Okonie w przedziale 18-23 cm, Szczupaki nie mierzone,   "na oko" między 40-50 cm. Widziałem tez kilka ładnych kleni ale nie reagowały na moje przynęty;p

Poniżej zdjęcia największych okoni z dzisiaj:) 23cm, 23 cm, 22 cm

Pzdr i do zobaczenia nad woda;)

 

DSC_0001.JPG

DSC_0003.JPG

DSC_0012.JPG

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem wczoraj wyskoczyć na dużą wodę, ale musiałem skrócić wyjście, więc Ślęza ;) Jak już byłem nad rzeką błysnęło - no ale przecież nie będę wracał ;) I dobrze zrobiłem :) w drugim rzucie skusił się nieduży kleń, jeden większy znów mi się spiął >:| Brań sporo ale większość to trudne do zacięcia szarpnięcia, trącenia. Trochę kombinowałem z prowadzeniem i po największej ulewie trafił się jeden co nie patyczkował się przy braniu :) Przynęta 4cm bączek od Kenarta. I znów gwałtowne ochłodzenie zakończyło zabawę.

DSC_0563_Sleza_20170410.thumb.jpg.c5b183582a5cccb72f3fe24687b1a35c.jpg

DSC_0564_Sleza_20170410.thumb.jpg.ce2eea8fa1128fff3a3a286cfc5374cb.jpg

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tmtt napisał:

A pękatym od ikry i mlecza okoniom ??

To już indywidualna sprawa każdego wędkarza. Pewne jest natomiast, że szczupak jest w okresie ochronnym i jego zdjęć nie można umieszczać na forum.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek1 napisał:

To już indywidualna sprawa każdego wędkarza. Pewne jest natomiast, że szczupak jest w okresie ochronnym i jego zdjęć nie można umieszczać na forum.

Co do szczupaka to fakt oczywisty.

Szkoda tylko, że opieka nad gatunkami nie objętymi zapisami jest indywidualną sprawą każdego wędkarza. Szkoda również, że na forum nie promuję się ochrony trących się ryb bez względu na RAPR. 

RAPR to nie bulla papieska. Warto dbać o swoje, a może właśnie nie warto !? :rolleyes:

Może kiedyś komuś wpaść do głowy znieść okres ochronny szczupaka czy sandacza. I co ?? Łowimy bezproblemowo w okresie ochronnym bo pozwala Regulamin pzw. ?? :wacko:

Żenła ! B)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocny łowca walczy do końca! To lubię. Gratuluję @peekol klenia tury! 41 to już zacny okaz tej wody. Ja męczę się z tymi grubasami albo mnie robią w bambuko albo im brakuje na tabelkę.

Ostatnie dwie większe rybki to klenio 40 i okoń 27. Dzisiaj serducho mi zawaliło. Potwór odprowadził pod nogi gumę. Jutro, spróbuje go z wypuszczenia pod nos:) Chcę powiedzieć, że rybska są tylko trzeba być majstersztykiem by się do nich dobrać. Jutro atakuję. Konkretne miejsce, jeden cel. 

Pozdrawiam!

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tmtt napisał:

Co do szczupaka to fakt oczywisty.

Szkoda tylko, że opieka nad gatunkami nie objętymi zapisami jest indywidualną sprawą każdego wędkarza. Szkoda również, że na forum nie promuję się ochrony trących się ryb bez względu na RAPR. 

RAPR to nie bulla papieska. Warto dbać o swoje, a może właśnie nie warto !? :rolleyes:

Może kiedyś komuś wpaść do głowy znieść okres ochronny szczupaka czy sandacza. I co ?? Łowimy bezproblemowo w okresie ochronnym bo pozwala Regulamin pzw. ?? :wacko:

Żenła ! B)

To proponuje nie łowić krąpia oraz karasia gdzie oba mają tarło kilka razy do roku oraz na różnych akwenach trze się też w różnych okresach.  Tak samo jest z linem. Oknie wracają bezpiecznie do wody bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Nie mają okresu ochronnego więc proszę nie mieć tutaj żadnej pretensji. Ponieważ szczupak w maju na niektórych łowiskach może mieć ikre i może być nie wytarty, gdyż nie miał odpowiednich warunków!  I skoro ktoś robi problemy z tym ze łowi się okonie przez cały rok, to proszę go niech napisze to do naszych władz aby utworzono okres ochronny dla okonia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Płatek88 napisał:

Właśnie dlatego, że wiosna to ogólnie czas tarła w wielu krajach jest wprowadzony całkowity zakaz połowu na wodach nizinnych w tym okresie! To, że u nas wszystko jest kulawe w tej kwestii to inny temat. Choć kiedyś był zapis w RAPR o opuszczaniu przez wędkarza łowiska gdy zaobserwuje się ryby w tarle !

Odpowiedź udzielił koledze Administrator: 

"To już indywidualna sprawa każdego wędkarza", czyli:  Lubisz łowić tarlaki to łowisz !:D

I odnosi się to nie tylko do okoni, bo praktycznie wszystko co w nizinnej wodzie pływa to się teraz wyciera !

Pozdrawiam wszystkich łowców tarlaków ! B)

 

  • Super 1
  • Słabo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozemy wszystkiego zabraniac,  nie każdy ma możliwość jeżdżenia na pstrągi na drogi koniec kraju skoro niema pstrąga blisko.  Co mamy łowić w tym okresie? Siedzieć w domu i patrzyć w ścianę,  ewentualnie szukać pustych miejscowej co by przypadkiem nie złowić jakiegoś tarlaka?  Niestety są gatunki ryb uznane za mniej szlachetne lub są porostu bardziej pospolite które można łowić w okresie ich tarla, dzięki temu nie przeszkadzamy gatunka które wymagają ochrony bo jest ich porostu mniej. Dlatego ja też pozostawiam ta kwestie każdemu indywidualnie,  zajmijmy się eliminowaniem tych co całkiem nie przestrzegają przepisów i tych którym karta musi się zwrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoglądając na to z drugiej strony, to że ktoś tego okonia złowi cyknie fotkę i wypuści i tak jest lepszą sprawą niż miałby trafić do zamrażarki... Proponuje przeniesienie przez administratora całej tej według mnie jałowej dyskusji do innego tematu, aby nie zaśmiecać wątku Rzeka Ślęza  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.