Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...

Miałem dzisiaj odpuścić rybom, ale przed zmierzchem wiatr się uspokoił, to skorzystałem prawie trzy godziny. Woda bardzo niska. Dodatkowo trzeba było uważać, żebym nie ściągnął muchówką jakiegoś rowerzysty z wału. Najlepiej łowiło się na piankowego żuka w kolorze różu. Nie wiem, dlaczego kojarzy się mi z flagą FLGBT?:/

P1410134_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.2057d03890065106a84b9fc49e081440.jpg

Złowiłem cztery kleniki i dwie wzdręgi.

P1410138_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.9d39573a9d10561ec2c14dc015b533d0.jpg

Nie chciałem kombinować, bo możliwe, że więcej wzdręg bym złowił. Liczyłem jednak na większego klenia i krasne odbijały się od żuka. Kiedyś próbowałem je łowić, ale nie poradziłem sobie. Dzisiejsze to moje pierwsze ze Ślęzy.

Wracałem, to było ciemno. Jeszcze pomyślałem, żeby spróbować złowić nocnego klenia na streamera. Bo kto mi zabroni?:))) Niska woda dawała mi szansę.

Tadam!

P1410143_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.2033deada0099c185e523ff3ddfb8c65.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dzisiaj zaliczyłem również jak Jacek 3 godzinki nad Ślęzą. Kleni zlowilem mnóstwo. Po 30 przestałem liczyć. Trafiłem w woblera który im podpasował. Wielkościowo nie było gigantów. Największy 34 cm. Woda niestety bardzo niska:-/

_20200425_233124.JPG

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ostatki nad w miarę dostępna Ślężą wykorzystywane :) Wczoraj brały - 2h - 16 szt na muchę - max 32 cm - reszta fajne grube głównie 25-28 cm. Niedługo schowają je zielsko - trzymam kciuki oby przeżyły i lekko im pomagam. - P.S. Zgłosiłem ostatnio do WIOŚ - drugie prawdopodobnie nielegalne odprowadzania ścieków (przy niskiej wodzie koncentracja szkodliwych substancji rośnie) i jedno prawdopodobnie nielegalne pompowanie wody z rzeki na pola.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, oldBolo napisał:

Też takie mieliści obserwacje czy tylko ja?

To mnie trochę pocieszyłeś kolego. Byłem wczoraj nad Oławką i miałem tylko cztery uderzenia i jedną rybę przez chwilę holowałem. A po powrocie czytam - ten po trzydziestu przestał liczyć, tamten miał szesnaście... 😋

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Ślęza w Rzeplinie i Karwianach. Kleni bardzo dużo. Największy 35 cm. Smuzaki i małe woblerki płytko schodzące. Coraz mniej wody i coraz więcej roślinnosci. Na miejscówkę ciężko cicho podejść bo jest strasznie sucho i wszystko trzeszczy, ale na łowić i tak się można. Chociaż tych małych kleni ;-)

Największy z dzisiaj :

_20200428_193212.JPG

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 13:09, oldBolo napisał:

ad......

Proszę o wsparcie w wyegzekwowaniu dostępu do brzegów rzeki. (jeżeli nie będziemy reagować to stracimy dostęp do wody w wielu miejscach bo coraz więcej zamożnych ludzi grodzi swoje posesje przylegające do wody).  Poniżej pisemko i adresy email do wysłania:

-....

Dziękuję tym co wsparli działania - otrzymałem info od Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Nadzór Wodny w Oławie, że przeprowadzili wizję terenową  - pouczyli a Właściciel zobowiązał się do usunięcia ogrodzenia.

---- Proszę o wsparcie w monitorowaniu sytuacji - o fotki proszę od tych co tam bywają (sam tam rzadko bywam) - trzeba temat wyegzekwować do końca aby urzędy nas szanowały.

 

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym postem chciałbym przywitać się z wszystkimi wędkarzami dla których Ślęza to wciąż bardzo sentymentalna rzeka i chyba można wciąż powiedzieć że miejscami bardzo urokliwa 😉

Wczorajszy wypad 04.05.2020 wyszedł całkiem nieźle, mimo wielu obaw o wysoki poziom wody i szybki nurt byłem mega zdziwiony wynikami. Celem był zębaty, udało mi się wypracować 4 rybki, trzy z nich może rozmiarami nie powalały bo rozmiarowo można porównać je do sznurówek ale jeden okazał się całkiem zacnym grubym pięćdziesiątakiem, a jak na nasz ciek to chyba całkiem niezły wynik. Marzy mi się po cichutku 70+ ze Ślęzy i możliwe że to właśnie będzie moim celem na ten sezon 😉

Wracając do domu stwierdziłem że spróbuję się z kleniami i kolejny uśmiech na twarzy po wyholowaniu 35cm kluseczki.

Ryby brały dość zdecydowanie, szcupaczki upodobały sobie shad teez'y 7cm z niebieskim grzbietem i jasnym brzuszkiem, klenie połapałem na malutkie 1cm woblerki schodzące na dosłownie kilka cm pod powierzchnię choć chyba lepszym określeniem byłoby smużenie po powierzchni wody 😂

Dzisiaj może uda się wyskoczyć na kilka godzin więc mam nadzieję że będzie może okazja pochwalić się jakimiś "okazami".

Pozdrawiam wszystkich 

IMG_20200420_195822_compress25.jpg

IMG_20200504_194526_compress67.jpg

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki info od inspekcji sanitarnej otrzymałem - jak widać coś tam się dzieje - jest jakaś reakcja - może będzie sukces - zabiegajcie o nasze rzeczki bo inaczej to tylko łowienie ryb na konsoli pozostanie. https://fishingclash.game/

"W nawiązaniu do Pana wniosku o interwencję z dnia 08.04.2020 r., w sprawie nielegalnego odprowadzania ścieków do rzeki Ślęza na lewym brzegu, 500 m powyżej alei Karkonoskiej we Wrocławiu, 20 m poniżej starego jazu na wysokości toru wyścigów konnych, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu informuje, że w dniu 09.04.2020 r.

przeprowadzono rozpoznanie w terenie, potwierdzające zasadność wniosku.

W związku z powyższym, Inspektorzy WIOŚ we Wrocławiu podjęli działania z art. 10b ustawy z dnia 20 lipca 1991 r. o Inspekcji Ochrony Środowiska (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1355 z późn. zm.)."

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oldBolo sporo dobrego robisz dla tej rzeczki! Doceniam!

IMG-20200423-WA0004.jpg Screenshot_20200507-140531_Video Player.jpg

Jakieś 2 tyg temu byłem nad Ślęzą z bolonką, pobawić się z uklejkami. Było to bardziej zaszczepianie wędkarstwa u mojej latorośli niż faktyczne łowienie. Synkowi bardzo się podobało, żonie ciut mniej 😉

...i to by było tyle jeśli chodzi o mnie i Ślumpę na ten rok. Zauważyłem, że od kilku lat (odkąd zaczęła mocno zarastać) pojawiam się na niej maks do końca kwietnia.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 23:34, Marienty napisał:

(odkąd zaczęła mocno zarastać) pojawiam się na niej maks do końca kwietnia.

Jak ktoś nie polubił ślumpy, to zawsze znajdzie wymówkę🙃:)))

Po opadach deszczu Ślęza stała się bardziej przyjazna wędkarstwu spinningowemu. Można łowić z przytrzymania przy burtach, można przeprowadzić smużaka ponad zielskiem z wachlarza, z nurtem i pod nurt. Woda nie jest w kolorze kakao, ale opady zrobiły swoje i lekko trącona daje szansę podejść bliżej pod miejscówkę bez płoszenia. Gdyby w tym roku utrzymał się poziom przekraczający górne stany średnie, to z radością i częściej będę rzeczkę odwiedzać.

1763705337_lzastan.thumb.jpg.6c27387a9a3514e341a86712e563795f.jpg

Może jeszcze w czwartek wyskoczę w inne miejsca, aby wykorzystać dobre warunki. Nie wiem czy klenie w Ślęzie już się wytarły. Było kilka dni, że woda miała 17*C. Jak się często nie bywa, to ciężko coś wnioskować. Kontrolnie złowiłem kilka rybek. Wszystkie na woblery osy. Niektóre wyjścia ryb robiły niezły młyn przy wabiku. Dobrze, że grubo ubrałem sprzęt w plecionkę 0,10 mm z przyponem fluorocarbonowym o podobnej wytrzymałości.

WP_20200513_17_04_07_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.b76b7aec45007f08e1852419d4033284.jpg

WP_20200513_17_50_09_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.1adf0705fd92839b7366e796f1c156c0.jpg

Dzień wcześnie było lepiej. Może nie ilościowo, ale jakościowo;)

1913260678_2020_05.12lza(1).thumb.jpg.a401ca01e529903a91a1160b832c9051.jpg

742137639_2020_05.12lza(2).thumb.jpg.2f5f79ae81064ed52dc3af12c0ab0a88.jpg

 

  • Lubię to 1
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Władze Wrocławia planują kolejny park - Park Krzycki. Niestety przy tej okazji planowana jest dewastacja doliny rzeczki Olszówki Krzyckiej, która wpada do Ślęzy. Chcą Olszówkę Krzycką wpuścić w zamkniętą betonową rurę fi 1,4m!!! 😭

Jestem za budową parku ale to chcą zrobić w czasach niedoboru wody i braku małej retencji (czyli wpuścić rzekę w kanał) to jakaś masakra! Jak widać, chęć wydania środków z UE jest często silniejszy niż zdrowy rozsądek!

Więcej o tym tutaj: bit.ly/olszowka

Proszę Was o podpisanie petycji.

20200601_133508.jpg

Edytowane przez Marienty
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Duża woda przygięła/przytopiła zielsko i było gdzie porzucać muchą.  Nie byly zbyt chętne do wychodzenia ale zawsze coś na poprawę humoru było. Wszystkie 40tki (to chyba) porezerwowałeś dla siebie Jaceen :)

Łowiłem w sobotę wieczorem 1,5h - 7 kleników +/- 25 cm. Zielsko na brzegach max wysokie i nie ułatwia zadania.

(wcześniej na Odrze sympatycznego sumika złowiłem na gumę bo bolki nie chciały gryźć z powierzchni)

  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Leje już drugi dzień. Slęza to rzeka która bardzo szybko odczuwa takie opady. Szczególnie w obrębie naszego betonowego miasta ponieważ zbiera wodę ze sporego obszaru.

Tak wyglądał poziom wody w dniu wczorajszym koło 18:00. Widok z Mostu Oporowskiego

IMG-20200803-WA0008.jpg

a tak z Mostu Racławickiego.

IMG-20200803-WA0004.jpg

Na odcinku w okolicach Racławickiej, przed progiem (Eugeniusza Romera) Slęza jest głębsza, więc się tak szeroko nie rozlewa. Super by było, gdyby to był normalny stan w Ślęzie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.