Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno takiej wody na Ślęzie nie widziałem. Parę fotek z mojego przydomowego odcinka na Krzykach. Sytuacja z godziny ok 17:00. Poniżej progu w okolicy Parku Mamuta Ślęza jest płytsza i już od rana rozlewała się od wału do wału. Może tego ryżu trochę powyrywa 😁

20201014_170627.jpg

20201014_170631.jpg

20201014_171109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
3 godziny temu, jaceen napisał:

Most Oporowski i Ślęza z przedpołudniowego poniedziałku.

Byłem na dłuższym spacerze w sobotę. Przeszedłem odcinek między mostem na ul. Wałbrzyskiej a Mostem Oporowskim. Na całej długości rzeczka rozlała się od wału do wału. W wielu miejscach zrobiły się korki ze śmieci. Widziałem nawet całe koło z felgą. Woda zaczyna opadać i warto odnotować najwyższy stan jaki był podczas tego przyboru a mianowicie 363cm, 18.10. wodowskaz w miejscowości Ślęza. Jest to najwyższy wynik jaki odnotowałem na tej wodzie od 10 lat, kiedy tu mieszkam. Ciekawe jak z rybostanem. Mam nadzieję, że mi wszystkie ryby nie spłynęły 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stan ostrzegawczy. 272cm na wodowskazie w miejscowości Ślęza ale coś mnie dzisiaj podkusiło i skoczyłem na 2h z DSem na mój przydomowy odcinek. Łowienie ciężkie, woda rwie i niesie ze sobą dużo syfu. Mimo wszystko kilka brań miałem. Niestety nic co nadawało się do zacięcia. Jeśli woda spadnie te 10-15cm to się jeszcze wybiorę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

20201121_083747.jpg 20201121_104500.jpg

W poszukiwaniu zimnego klenia. Jak startowałem to było -1 ale później jak słońce przygrzało to było całkiem fajnie. Doczekałem się 3 pewnych brań. Jedno takie, że wędkę wciągało - tutaj zabrakło refleksu. W pozostałych 2 przypadkach zabrakło zimnej krwi. Łowiłem na kostki konserwy.

Lubie te krótkie dialogi ze spacerowiczami:

- proszę pana tu w ogóle są ryby?

- no pewnie, że są! ...inaczej bym tu nie siedział

Kiedyś powiem, że po prostu lubię marznąć i, że przyjemniej się marznie nad wodą niż na balkonie 😁.

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tripad napisał:

Piękna miejscówka Marienty. 

Też mi się podoba.

Jak tam wyniki kolego @tripad , na Twoim odcinku koło Borowa (lub na innym odcinku Ślęzy)?

@andrutone Andrzej, gdybym wiedział, że łazisz ze spinnem po Ślęzie to chętnie bym się dołączył. Miejscówka z 5 i 6 zdjęcia aż pachnie kleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marienty napisał:

gdybym wiedział, że łazisz ze spinnem po Ślęzie to chętnie bym się dołączył.

Gdybym wiedział, że byś się chętnie dołączył, to bym dał Ci znać 😉 Zrobiłem sobie spacer po nowym dla mnie odcinku od Pasterzyc w kierunku Galowic. Miejscówki rzeczywiście pachną tam rybą. Ale próbowałem łowić grubo, więc klenia nie uświadczyłem.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o Ślęzie o rybach,  o miejscówkach, a dziś informacje o kolejnym zrzucie substancji ropopochodnych na odcinku miejskim... ręce opadają... A wczoraj miałem pisać o problemie związanym wlaśnie z zanieczyszczeniem. Nie wiem czy ktoś zauważył jak wygląda zrzut chyba przerobionego ścieku z oczyszczalni w Żòrawinie, ale mam nieodparte wrażenie, że nie różni się niczym od Warszawskiej czajki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rzadko w tym roku Ślęzę wybieraliśmy za cel. Dzisiaj próbowaliśmy klenia, ale zaliczyliśmy tylko kilka maluszków. Syn przerobił zestaw na lekko, zrobił trochę czekoladowej zanęty i zaczął niezłą zabawę z drobnicą. Setki uklei i krąpi a co jakiś czas płocie i to takie powyżej 20cm. W pewnym momencie w jego miejscówce nastała cisza. Kazałem mu rzucić daleko w inne miejsce i przechwyciłem od niego błyskawicznie złowioną uklejkę. Stalka, hak i gruntówka rzucona w miejsce gdzie ustały brania :

472435701_IMG_20201206_1151302.thumb.jpg.150e0530625e661bbe695a3de6b18ac6.jpg

52cm, nie jest to okaz, ale cieszy w tej rzece. Szczególnie, że inni wędkarza raportują podobnie. Niech rosną :)

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziś upolowane na zakończenie sezonu dwie reklamówki pamiątek i pamiątkowy klenik.

Ah... gdyby tak ta rzeczka nie zarastała, gdyby było w niej więcej wody, gdyby tak nie śmiecili - takie mam życzenia na Nowy Rok :)

1609358506210.jpg

1609358506219.jpg

  • Lubię to 2
  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

P1420897_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.8c5d6a0d7e3d5a91211658d9b5490978.jpg

Dłuuugi spacer od Wabco do ul. Wałbrzyskiej i z powrotem. Razem jakieś 7 km po błocie i slalomem między psimi kupami. Łowienia było bardzo mało. Dosłownie w kilku miejscach. Sprawdzałem małe przybrzeżne "kieszonki" i spowolnienia. Na tym odcinku nie ma tego dużo przy tym stanie wody i nie było ochoty nad każdym potencjalnym w klenia miejscem się pastwić. Miałem dwa brania. Jeden klenio spadł po krótkim holu, ale drugiego udało się wyjąć (ok. 35 cm). Skuteczną przynętą okazał się wobler Lovec Rap 4 cm prowadzony dość płytko nad zanurzonymi trawami. Klenik przygiął wędkę Favorite Balance do 7 g.

P1420901_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.1de7ecb668f10a61c9a1861990e5aeed.jpg

pzdr 👊

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś na zero, woda zimna i szybka, ale spacer zaliczony - dobry uczynek zaliczony - śmieci nieco zebranych i kormorany przestraszone (w okolicy autostrady i wyścigów konnych stado kormoranów bytuje - przynajmniej z 10 szt - zaglądajcie tam - płoszcie je to może nieco kleni zostawią - bobry nie śpią ale one kleni nie obronią)

 

1612645154347.jpg

1612645154341.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

trudne początki - wczoraj 1,5h na Bystrzycy, dzisiaj podobnie na Ślęży bez kontaktu.

Woda na Ślęży jakiś taki fajny przejrzysty kolor złapała ale pełno spacerowiczów i ludzie z okien nowych bloków jakby człowiekowi przez ramię zaglądali (ah ten rozwój miasta ...... )

 

(jak zwykle nieco puszek i butelek do śmietników powyrzucałem to czas z eko-korzyścią spędzony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas ustawiania woblerów nadepnąłem niechcący na kupę łusek kleniowych. Hmmm pomyślałem jest coś na rzeczy. Mała przyczajka i dostrzegłem z wału dwa stadka kluseczek. Rybka na mierzona więc tylko się ciepłej zrobi trzeba będzie przy atakować. No chyba, że ktoś mnie uprzedzi. Obawiam się, że ryba niestety nie wróci do wody 😳

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.