Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
4 minuty temu, carloss83 napisał:

a one wygrzewały się na w słonku 😀

To znak, że można już śmiało na płytszych odcinkach je szukać. Tylko tam, gdzie chciałbym połowić, to spacerowiczów mnóstwo i o względny spokój trudno. W tym tygodniu postaram się coś ze Ślęzy wrzucić do tabeli. Oby;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, carloss83 napisał:

Daj znać Jacku jak je teraz można podejść i jak się do nich dobrać? Fakt ludzi mnóstwo teraz więc może spróbować wieczorowo - nocną porą? 

Cofnij się na 103 stronę wątku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz wracam ze Ślęzy na zero. Zaczynam się zastanawiać, czy aby wysoka woda nie zabrała ryb? W tym roku ja niestety nie zauważyłem łusek po polowaniach norek. Daje to do myślenia. Koryto na wysokości WABCO mocno się spłyciło.

IMG_20210314_162141.thumb.jpg.42936595e4dba106dfb90c942f5d546a.jpg

IMG_20210314_162137.thumb.jpg.bf305d1490ab99a113e1c934c6414fd7.jpg

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w ostatnich dniach wyskoczyłem parę razy na rekonesans na Ślęzę - niestety... podobnie jak @jaceen absolutnie bez kontaktu z kleniami. Też się zastanawiam czy ja coś robię źle, czy to kwestia załamania pogody i bardzo niskiej temperatury wody, czy może jednak ryby coś wymiotło... :(

Na pewno jeszcze będę tam zaglądał - zawożę syna na zajęcia i akurat tą godzinkę mogę się pobawić :D

PS. Jacku Ślęza wszędzie się wypłyciła, ale na tym odcinku jeszcze rynienka została - sondowałem tam przy wyższej wodzie - było +1,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie coś mistrzowie złówcie bo dziwnie się robi - dziś 2h byłem z muchą - bez kontaktu.

Jedno miejsce z łuskami widziałem, kolega wyżej pisał ze stadko pod powierzchnią widział - tak, że jakieś klenie jeszcze są. Woda dziwna, zwykle była za bardzo zarośnięta, teraz przejrzysta jak nigdy i dużo piasku i mało miejsc które można podejrzewać o stanowisko ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peekol napisał:

na tym odcinku jeszcze rynienka została

Tak wiem, ale to już nie to samo. Mocno się zawęziła i skróciła. Od jakiegoś czasu nie zauważyłem tam tych fajniejszych kleni. Może jestem zbyt cienki na porządne klenie w Ślęzie?:)

Godzinę temu, oldBolo napisał:

Jedno miejsce z łuskami widziałem

Też dzisiaj znalazłem takie miejsce. Nawet dwa. To dobry znak. Klenie już są, tylko my nie potrafimy się do nich dobrać.

Przy okazji ustawiłem trochę smużaków. Może któryś spodoba się kluseczkom ze Ślęzy?:)

P1430019_easyHDR-BASIC-2.thumb.jpg.41c77012955d52ecfeeb229214dc974c.jpg

P1430007_easyHDR-BASIC-2.thumb.jpg.fa746dcffe4bde6b0c46238a1de03994.jpg

P1430033_easyHDR-BASIC-2.thumb.jpg.6d8338b03e7a87d9694c94e42f4523cb.jpg

P1430005_easyHDR-BASIC-2.thumb.jpg.799cd984c73c29920ca988650dfaf3aa.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do suchej nadal nie wychodzą ale pobyt nad woda nie może sie zmarnować (następnym razem będzie nieco czyściej) - a temu co to zostawił nad wodą opakowanie po 13 cm wobku (o tej porze roku) życzę aby go pokarało podwójnie (za śmieci i za polowanie na gatunki w okresie ochronnym)

1616515498139.jpg

  • Dzięki! 2
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
13 godzin temu, oldBolo napisał:

Chłopaki jaja sobie robicie?

Trotka nie może przepłynąć (a przynajmniej nie z Odry) przez elektrownię przy stadionie (a Oporów jest jakieś 5 km wyżej niż elektrownia).

01.04 wszystko jest możliwe ;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powodzenia @jaceen! Byłem ostatnio ze dwa razy spacerem nad Ślęzą i... odebrały mi nadzieję że coś tam jeszcze pływa... Płyciutko, dołki i rynny w większości zasypane i co najsmutniejsze - nie zauważyłem żadnych śladów drobnicy, żadnych uklejek, kiełbików... nawet cierników... Zostaje nadzieja że byłem na słabym odcinku, albo pochowane jeszcze...

Ale znając Ciebie to nawet z kałuży coś wydłubiesz :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteście osamotnieni , na " moich " rewirach bez ryby , byłem w niedzielę ( jak co tydzień )  , liczyłem na to że na płytkiej wodzie coś się ruszy , niestety zero oznak bytności ryby ( zresztą jak nie ma tłumu z długimi wędkami czyli nie bierze ) nie było nikogo , na kanale też lipa 👿 jeszcze takiej wiosny nie pamiętam 😫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem całkiem inne plany. Ślęza nie była moim celem. Ta zmiana jakoś mnie rozkojarzyła i dzisiejsze łowienie z góry było skazane na niepowodzenie. Chwilę łowiłem na chleb. Brania były i jednego klenika wydłubałem. Po chwili przeszła burza, polało, ochłodziło się, woda trochę się podniosła, a ryba skończyła powierzchniową aktywność. Nie zauważyłem żadnego poważnego poruszenia na wodzie. Absolutnie nic. Oczkowała sama drobnica i to jeszcze z mizerną ilością. Po burzy latały tylko moje owady i żuki. Porażka absolutna:)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.