Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

zaczep, wypiecie i co dalej ?


tidzitsu

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

sytuacja wyglada nastepujaco: prowadzimy przynete, lapiemy zaczep. udaje nam sie uwolnic przynete, ale wiadomo ze czasem sprawia to troche halasu.

co wtedy robicie ? sciagacie przynete szybko i kolejny rzut czy dalej prowadzicie przynete ?

kolejna sytuacja, branie, przyciecie, ale ryba sie wypina. sciagacie zestaw na szybko czy prowadzicie dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Zależy jaki mam zaczep.Jeżeli zaczepilem o drzewo i udało mi sie odczepić to przynęte prowadze dalej, a jesli zaczepie o jakieś zielsko to staram sie powoli zwinąć juz bez podszarpniec ,bo wtedy moge wystaraszyć rybe która wiem ze tam siedzi.

To jesli łowie okonie bądz szczupaki.

Jezeli chodzi o klenie albo jazie ,to po zaczepie odczekuje z miniumu 15 min i łowie dalej ,bądz zmieniam miejsówke i odwiedzam ją puźniej.

Co do wypietej ryby to taka sama sytuacja łowie dalej ,bo ryba może powtorzyć atak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jesli ich troche jest:) ale jesli to np kilka galazek drobnych, albo jedno zdzblo na haku to nie wyczuje... a na lowisku gdzie lowie jest duuuuzo nurzanca i moczarki. A one sa miekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja zadam Ci pytanie. Czy jak jesz cistko i wpadnie Ci jakis patyk albo liść to jesz to dalej?

To kwestia czy będziesz w stanie rozpoznać, że to ciastko, bądź czy zauważysz, że jest tam patyk/liść ? :> Tu podejrzewam jest sens pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez przesady ,nie po to jezdze na ryby ,nie po to martwie sie o każy szczegół ,np kolorystyka czy praca przynęty ,by łowić z jakimiś chwastami patyczkami trawkami nawet tyci tyci.Jeśli chcesz łowić ryby musisz zadbać o szczegoły.Jak Wam nie przeszkadza to mozecie sobie nawet kłode przyczepic do przynęty ,a nie zadawać jakieś głupie pytania.

Czy jak jesz cistko i wpadnie Ci jakis patyk albo liść to jesz to dalej

To pytanie było retoryczne , wiadomo że znajdzie sie jakiś Baran i bedzie czepiał sie niewiadomo czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze widzisz, to trzeba by co troche sciagac zestaw i sprawdzac jesli lowisz na zarosnietym lowisku. Glownie chodzi mi o to, czy ryba ma az tak dobry wzrok zeby wypatrzec np 0,5 cm trawke.

oczywiscie chodzi tez o to, zeby ewentualny smiec nie zaklocal pracy przynety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys tak, ze po zlapaniu zielska na woblera zaczalem go sciagac w turbo tempie po powierzchni i z 5metrow od brzegu walnal mi w niego szczupak. To tak troche na obalenie tej teorii, ale moze to byc tez wyjatek potwierdzajacy regule :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.