Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

shimano catana


exitmaku

Rekomendowane odpowiedzi

Tomaszek, Tomaszek tak przypuszczałem :mrgreen: ponieważ zaraz po zakupie swojego kołowrotka Exage gdy oglądałem go w samochodzie po raz drugi też chciałem wracać już do sklepu żeby go wymieniać ale w porę się zreflektowałem, a twoje zdjęcie jest trochę niewyraźne i wyglądało na to że to pęknięcie jest "dodatkowe"

Za bardzo radziliśmy o sklepach wędkarskich i pewnie dlatego nie zasugerowałeś tej możliwości :lol::lol:

Tak czy inaczej wszystko dobrze się skończyło. Mnie to nawet do głowy nie przyszło bo inaczej zanim pojechałem do sklepu obejżał bym swoją 4000-czkę i wszystko było by jasne.

Przynajmniej się pośmiałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no właśnie też mnie zaniepokoiły te szczeliny

ale po wnikliwym spostrzerzeniu stwierdziłem ze tak musi być,

jest mi troche wstyd, ponieważ oglądałem te foty i stwierdziłem że te Tomaszkowe pęknięcia to są podobne do moich, przynajmniej znajdowały się w tym samym miejscu, a moje spostrzerzenia były takie że to nie pęknięcia, ale na pierwszy rzut oka muszę przyznać że tak wyglądały, no i nic stwierdziłem jeżeli Tomaszek jest młodszy ode mnie to wzrok mu nie zawadzi, a tu pomyłka, jakbym nie miał sprzęcicha w garażu tej nocy, a w domu to bym chyba rozwiał wszystkie wątliwości :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli Tomaszek jest młodszy ode mnie to wzrok mu nie zawadzi
No nie zawodzi ale aż do tej chwili niemogę się nadziwić jaką chałę odwalili z tym korpusem. Poważnie mówię że gdyby nie to że już wiem że to nie pęknięcie to nadal uważam że wygląda jak pęknięcie. Kołowrotki Shimano to "kołowrotki z pęknięciem"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Rozglądam się za kołowrotkami do wędki tele mach i znalazłem kołowrotek Shimano Catana 1000 RA za 74 zł. Jak na tą markę to cena jest niska. Obiła mi się o uszy negatywna opinia o tym sprzęciku. Co Wy możecie mi na ten temat powiedzieć?

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

witam

widzę że shimano Catana ma dobrą opinię. Cy zatem warto zakupić Catanę- choć jest droższa, czy może Robinsona G-force?

Poruwnuję parametrykołowrotków według :

catana: http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=6130&pro=124306

G-force: http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=6948&pro=220867

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja kupiłem sobie zestaw Shimano Catana - spinning AX 270 ML c.w. 5-20g i kołowrotek 2500 FA.

Byłem ze dwa razy połowić na różne przynęty - małe blachy, woblerki, obrotówki na okonia i jestem z niego jak na razie zadowolny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie zestaw Shimano Catana

Witam. Dopiero teraz trafiłem na ten temat. Zbyt dużo postów, bym przeczytał wszystko, nie wiem więc do czego ta Catana ma służyć. Odradzę więc tylko łowienie nim na duże przynęty, stawiające spory opór - słowem: łowienie szczupaków.

Kupiłem wiosną dwa takie kołowrotki (2500 RA). Łowiłem sporymi obrotówkami, średnimi, szczupakowymi woblerami oraz kilkunastogramowymi gumami. Jeden wytrzymał tydzień, a drugi może ze dwa. Potem nic tam dobrze nie działało: hamulce, kabłąki; łożyska, czy co tam innego, gruchotały. Sprzedałem po 40zł, by na nie nie patrzeć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc widze ze ludzie sobie chwala

Witaj. Nie wiem, jak bardzo katują te Catany; nie wiem, na co łowią i co. Ja spinninguję bardzo często, względnie ciężko - u mnie Okuma Alumina była reklamowana chyba po miesiącu. Być może oba moje kołowrotki były po prostu wadliwe, ale nie sądzę. Tak, jak mówisz: to kołowrotek za sto złotych - nie sądzę, by istniał za tą cenę sprzęt do takiego łowienia jak moje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catane - nawet nie ma o czym gadać ;)

dzięki za podpowiedź. Faktycznie w tym przedziale cenowym ten kołowrotek może być liderem. Właśnie dostałem przesyłkę. Pierwsze spojrzeie i małe zaskoczenie: spodziewałem się że będzie lżejszy. Ale ogólnie wydaje się ok. Nawinąłem 150 m żyłki i muszę powiedzieć ze bardzo ładnie nawija. Plusem jest także dość duża i płytka szpula.

To takie pierwsze spostrzeżenia. Generalnie wg mnie dobry stosunek ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawinąłem 150 m żyłki i muszę powiedzieć ze bardzo ładnie nawija. Plusem jest także dość duża i płytka szpula.

Moimi Catanami pierwszego dnia byłem zachwycony - Okuma Alumina i Epix Pro po przyniesieniu ze sklepu nie miały tak płynnej pracy, jak one. Spotykam nad wodą młodego chłopaka, który łowi podobnymi przynętami jak ja, w podobny sposób i też poluje na szczupaki - ma Jaxona, takiego za kilkadziesiąt złotych, który jako nowy pracował tak sobie (ja bym nie kupił), i po kilku miesiącach trochę gorzej, ale nadal tak sobie. Moje Catany były w o wiele gorszym stanie po paru dniach, choć na sprzęt chucham i dmucham. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zadowolony ze swojej catany i nie mam z nia problemow do dzisiaj a juz rok jej uzywam i to sporo

ale uzywasz go do spiningu ??

Bo ja chciałem kupic ten RA z przednim hamulcem do odległosciówki UV ??

Bedzie dobry ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA z przednim hamulcem do odległosciówki

Myślę, że do ogległościówki to bardzo dobry kołowrotek. Ja, zanim zacząłem spinningować nim, łowiłem na koszyk i było wszystko OK. Z przednim hamulcem - polecam; ja miałem z tylnym, tak sobie działał - jest FA. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem pomyliłem sie powinno byc FA.

Poradzcie mi jeszcze kołowrotek fo feedera UV bo braciszek kupił i sie zastanawia.

Poszperałem troche w necie i moja propozycja :

1. Shimano Nexave 4000 FA

2. OKUMA EPIX PRO FD 30 lub 40

A moze jednak cos wy zaproponujecie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 30 do cięższego spina ale za krótko żeby powiedzieć io niej coś więcej

Ja też. Kupiłem go dla brata. Jeszcze nie był używany, a już się popsuło to takie cóś, co cyka, gdy się dokręca szpulę :mrgreen: . Trochę też klekotał, więc wymieniłem na inny - jak tak sobie w domu nim kręcę, to nawet dobrze się sprawuje :cool: Pozdrawiam

PS

Tak serio, to kołowrotki o bardzo dobrej opinii, dlatego kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.