Skocz do zawartości
tokarex pontony

shimano catana


exitmaku

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

paweln_tbg, zalezy czym bedziesz lowil i co, jesli beda to wieksze wobki i gumy na glowkach od 10 gram czy ciezsze na sandala lub szczupakowe blachy to kup ssobie swietny kolowrotek do srednieggo spiningu jaki jest http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=3&assortment=17&producer=39&kind=210 i akurat dali swietna promocje bardzo sie oplaca i kreciol typowo spiningowo feederowy a jesli chodzi o catane 2500 fa jest b. dobra ale do lekkiego spiningu czyli takiego kijka do 20 gram, ale bierz dragona puki sa bo wykupia szybko, pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dali swietna promocje bardzo sie oplaca

Opłaca się to co przynosi zysk :wink: Jakby były takie super nie trzeba by było promocji :mrgreen::lol:

Jak już wrzucasz linka do Fishing-martu. Rozmowa z gościem z ich stacjonarnego sklepu w Bielsku- Macie Catanę 2500? Spoko, tego mamy kilkanaście zawsze na stanie. Innych po jednej, dwie sztuki, bo się rzadko sprzedają :lol:

Tak o tym myślę, że coś jednak musi być w tym kołowrotku, że ma takie branie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się powinienem porządnie przemyslec sprawę, a jeśli chodzi o wędkę to czekam na poradę tutaj: http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3330&postdays=0&postorder=asc&start=15

Przy czym chyba najbardziej odpowiada mi DRAGON MYSTERY Impulse Spin 2.70, a więc ciężar wyrzutu 25g, czy Catana da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tomek1, racja z promocja sie zgadza ale kreciol jest naprawde dobry a ta oferte zobaczylem wczesniej na najlepszym forum haczyk. pl :cool: ale nic o tym krecolku nie wiedzialem wiec z czystej ciekawosci zeby zobaczyc czy to jakis badziew i skrytykowac promocje poszukalem wszystkie opinie o tym kreciolku i wszystko pozytywnie wiec nie jest to raczej wyprzedarz czegos co nie ma klientow, tylko pozostaje pytanie dlaczego ta promocja i doszedlem do wniosku ze czysto taktyczno rynkowa napewno regularne promocje zaczna przyciagac wieksza grupe ludzi i pozytywne opinie jakie mozemy znalezc sprawia rady znajomych kupuj w fisching marcie i na tym chyba polega polityka tej promocji a apropos tomek1, kreciol jest po 115 a byl przez online ponad 200 a w wedkarskim to pewno ze 250 wiec zysk jest :wink: chyba jutro popytam z ciekawosci po ile i co najwyzej wysmieje sprzedawce zeby se wstydu nie robil :lol::lol::lol: a jesli chodzi o ta catane 2500 fa to jestem jej swierzym uzytkownikiem i jeszcze raz napisze ze kreciol za ta kase jest naprawde kozacki ale jesli masz zamiar haratac nim szczupaki na duze przynety i jeszcze do tego na plecionke i robic to czesto to mimo jakosci kreciol po jakims roku poprostu wymieknie bo nie jest do tego przystosowany i jeszcze jesli chodzi o lowienie boleni regularnie gdzie musisz szybko zwijac przynete to terz go zajedziesz ale moze do gwarancji sie wyrobisz a ten kijek dragon impuls spin wypracowal sobie dobra renome, a jeszcze jak bedziesz lowil w rzece gdzie opor jest znacznie wiekszy kreciol musi to wszystko znosic najlepiej idz do sklepu pomacaj sobie i wtedy bedziesz wiedzial ktorym bedziesz krecil z przyjemnoscia spiningowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja od 2 dni jestem posiadaczem kołowrotka Shimano Catana 2500 Ra i jestem z niego bardzo zadowolony :grin: Wczesniej miałem Jaxona :sad: I zaszła duża różnica.

Gdy używałem jeszcze jaxona to nie moglem daleko zarzucic bo tak krzywo / nierówno nawijał żyłke że szok :sad:

Polecam shimano catana 2500 (ra/fa Twój wybór)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem poczatkujacym wedkarzem i prosze was o rade odnosnie zakupu kolowrotka. łowie na stawach na grunt. chialbym przeznaczyc na kolowrotek max 200 zl. znalazlem taki kolowrotek SHIMANO CATANA 1000RA. slyszalem ze to sa dosyc dobre kolowrotki co sadzicie na temat tego modelu?? a moze mi polecicie jakis inny model moze byc z innej firmy. Czy bardziej polecacie kolowrotek z tylnym hamulcem czy wolnym biegiem?? ja aktualnie posiadam na jednej z wedek kolowrotek DRAGON VIPER RD 430it i jestem z niego zadowolony. a teraz kolega namawia mnie na wolny bieg. prosze o rady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catana to uniwersalny kołowrotek i bardzo dobry wybów ale do 100 zł, raczej nie polecałbym rozmiaru 1000 do guntu, to nieporozumienie, minimum to w shimanowskiej rozmiarówce 2500 albo 30-40 u innych producentów, RA - tylni hamulec w shimano złaszcza niższych modelach nie jest zbyt efektywny niestety, do 200 zł znajdziesz z pewnością coś lepszego

ja bym polecił:

Okuma Epix Pro 30 lub 40 z tylnim ~ 180 zł

Abu Gracia 303 z wolnym biegiem ~ 130 zł

Dragon Viper 830i z tylnim ~ 100 zł

a reszta na browarki z kumplami nad wodą ;D

sam mam Viper 520i do spławikówki i sobie chwale :)

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy porównując kulturę pracy Dragona Viper 520i z tylnim (76zł w sklepie) do Shimano Catana 2500 FA (84zł z allegro) mam pewne wątpliwości co do przewagi shimanoskiej precyzji i myśli technicznej :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie temat nie podoba i nie chcesz mi pomoc to sie najlepiej nie wypowiadaj

A wracając do tematu to zależy na jaką wędkę chcesz łowić. Jeśli DS to wolny bieg nie jest Ci potrzebny... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec i brat posiadają kołowrotek Shimano Catana. w oby dwóch jest ten sam problem: sprężyna kabłąka jest za słaba bo kabłąk się nie domyka a podczas holu większej ryby kabłąk się otwiera. :shock: Brat posiada też inny kołowrotek Shimano i jest ten sam problem, z tego co słyszałem to wiele osób posiadających kołowrotek Shimano ma taki problem. Dodam że kołowrotki ojca i brata były kupione w różnych sklepach w różnym czasie więc raczej pochodzą z różnych partii produkcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to nie jest kołowrotek do ciężkiej orki :) mi również się ciut poluzował ale samodzielnie się nie otwiera. z luzami na przekladni, bądź rotorze sie nie zgodzę. Od nowości wszystko było bardzo dobrze spasowane, mam ją od września 2006 sporo się nakręcił zarówno główkami 25g jak i 10g i jedyne co zauważyłem to delikatny luz na korbce i ten kabłąk. mimo wszystko uważam, że jak na kołowrotek za 90pln jest świetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze wszystkich powyższych postów mam mały problem, a właściwie dylemat. Zdecydowałem się na zakup owego kołowrotka, głownie do DS, ale czsem chciałbym go używać również w innych metodach. Po przeczyytaniu wielu informacji zdecydowałem się na Shimano Catanę RD2500. Dzisiaj pojechałem do Fishing-Martu w Tychach po w/w kołowrotek i niestety tego modelu zabrakło. Sprzedawca przekonywal mnie, że model RD 4000 będzie dużo lepszy (większa obudowa, a co zatym idzie przekładnia - powodują, że jest mniej zawodny i pewniejszy). W piatek będzie do odbioru moja zamówiona "25oo-tka" ale tera już sam nie wiem co wybrać, a może wogóle jakąś inną firmę w tym zakresie cenowym. Jak to mówią czym dłużej sięzastanawiasz tym trudniej wybtać. Proszę o jakieś porady, bo do piątku musze się zdecydowwać. Pieniądze na zakup juz przeznaczyłem, jak nie kupię to sie rozejdą i znowu "d-pa blada". Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno kupiłem kolowrotek Shimano Catana 2500 RA i jestem z niego bardzo, ale to bardzo zadowolony. I Tobie tez polecam go kupic bo za taką cene nie znajdziesz lepszego kolowrotka ani lepszej firmy :wink: Zdecydowanie POLECAM :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bboobb, interesuje Cię kołowrotek do 100zł???

Nieco droższy

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=3&assortment=17&producer=314&kind=1487

Z czystym sumieniem polecam

I tańszy też bardzo dobry

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=3&assortment=17&producer=314&kind=1492

No ale to nie Shimano więc nie wiem czy powinienem zamieszczać tutaj ten post, ale skoro pytasz o alternatywę Catany... :wink:

P.S. Posiadam oby dwa i nie miałem z nimi żadnych problemów. Oby dwa stosuję do DS'a a ten drugi także do spinningu i spławika. :wink::wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

element52 wiem, że 2500 jest bardzo dobry (tyle wywnioskowałem z forum bo sam go nigdy nie używałem) w tej chwili mój mój dylemat to to czy lepiej 2500 czy może 4000, różnica w cenie niewielka.

jmk81 dzieki za zainteresowanie, być może skorzystam z twoich propozycji. W tym roku kupiłem do DS Dragona Vipera 335i i w sumie też jestem z niego zadowolony. Na Catanę zdecydowałem się na podstawie opinii forumowiczów i chyba go kupię - tylko, kóry????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem i czytałem to Catana 1000 jest za mały, Catana 4000 za duzy, no i 2500 w sam raz. Ja jak kupiłem na Allegro 2500 to na początku myslałem ze to jest 1000, ale sie myliłem. Jak bys miał brac tego 4000 to juz na wieksze ryby. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w sklepie trzymałem w reku 4000 i wlaśnie wydawał mi się trochę za duży, nie było 2500, tak że nie miałem porównania, a teraz to juz sam nie wiem. Czym dłużej się zastanawiam tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak miałem :oops: Całymi dniami szukałem po Allegro, sklepach internetowych i na forum. No i sie zdecydowałem na Catana 2500 RA. A co do tej Catany 4000 to pamiętaj ze to jest wiekszy kolowrotek i bedziesz musiał duzo wiecej zyłki nawinąc :lol: Juz to mówiłem ale jestem bardzo zadowolony z Catany :wink::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.