Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

shimano catana


exitmaku

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

aktualnie posiadam kołowrotek spherus sx100 ale powoli zaczyna szwankowac(:P mam go juz 2 lata) krzywo nawy=ija zylke i chce kupic Catane słyszałem że 2500 jest w sam raz tylko FA czy RA... aktualnie spinninguje

mam kij 2.7m dwu częsciowy c.w 10-30 czy wybrac RA czy tez FA ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Gucio to zależy do tego jak sie przyzwyczaiłeś. Ja wolę FA mówi się że precyzyjniejszy hamulec. Mnie łatwiej ustawić go w czasie holu ryby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo spinningujesz i ciężkimi przynętami (~30g) to kup coś mocniejszego. keriemu się taka rozleciała, moja 4000 też nie wygląda najlepiej (luzy). 2500 za to trzyma się ale jest zdecydowanie mniej używana.

Obydwa kołowrotki w wersji FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm rozumiem czyli jak to woli, no wiesz tomaszek spininguje przynętami od 2 do 14 gram nie wiecej wiec chyba 2500 wystarczy..

byłem dziś w sklepie wędkarskim i sprawdzałem czy jest catana powiedzial ze pod koniec tygodnia bedzie i to z przednim hamulcem :PP przymiezalem tez 1000 ale za mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keriemu się taka rozleciała
:wink: potwierdzam. Catana jest Ok ale pod warunkiem ze nie będzie "orana" zbyt często i zbyt mocno.

Moja 2500Fa używana do zestawu z przynętami do 10g i dostała luzów po paru miesiącach, chyba 3m-ce.

Z tym ze w tym okresie była mocno katowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimańce się wam rozlatują :shock: no to faktycznie musi być orka. Ja do feedera używam catany 2500 tyle że Ra, moje pełne koszyczki mają tak na oko ze 40g, puste 15-25g, nęce też nim rakietą, przynajmniej 3x w tygodniu jestem na rybach, mam go od 1,5 roku wszystko jest cacy, chodzi jak nówka. Raz go rozkręcałem, smarowanie itp. , ale w sumie nie było to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mam zamiar kupić kołowrotek do spiningu i wybór (myślę że dobry) jak na razie padł na Catanę.

Oglądałem u kolegi ostatnio kołowrotek Daiwy kupiony w 2005 za około 350zł, który też miał już luzy powstałe wskutek intensywnego użytkowania.

I pytanie moje jest takie - ile muszę wydać na kołowrotek, który bedzie działał jak nowy np. po trzech latach spinningu.

Jeżeli 500-600 zł to proponuję w to miejsce kupić 5-6 kołowrotków Shimano Catana, lub nowszych które jeszcze są na deskach kreślarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie moje jest takie - ile muszę wydać na kołowrotek, który bedzie działał jak nowy np. po trzech latach spinningu.

nie istnieje taki kołowrotek niestety... :???:

wszystko zależy od tego ile i na co łowisz. mam znajomego który jest praktycznie codziennie na rybach (często po 2 razy dziennie) i łowi na spinning głównie sporymi obrotówkami. w ciągu 2 lat zajeżdził 3 kręciołki: okume, cardinala i shimano (modeli już nie pamiętam, ale nie były to te najtańsze).

jeżeli nie katujesz go bardzo to trochę pociągie, ale nie słyszałem jeszcze o czymś takim żeby kołowrotek po 3 latach orki był jak nowy.

pewien znajomy po prostu kupował kołowrotki większe niż potrzebne były do spinningu (mocniejsze przekładnie itd.) wytrzymywały mu dłużej, ale też dostawały w końcu luzów, a komfort łowienia na taki zestaw :roll: , po 3 rzutach swierdziłem że niech sobie ten swój zestaw... schowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam czy w waszych catankach macie problemy z zamykaniem kabłąka z korbki. Miałem w rękach 4 czy 5 tych kołowrotków i prawie wszystkie miały taki moment że korbka stawiała duży opór i kabłąk trzeba było rączką zamykać. Zwłaszcza 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja posiadam Catanę 4000FA. Z kabłąkiem nie mam żadnych problemów.

sam kołowrotek po 3 miesiącach chodzi jak rozklekotany ursus podczas żniw. Używam go wyłącznie do spiningu i fakt, że przez te 3 miechy trochę nim już zdążyłem nakręcić. Z wyprawy na wyprawę jest coraz gorzej więc szukam innego sprzętu.

Na spining w dość częstym wydaniu - nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Catanę 4000FA.

Na spining w dość częstym wydaniu - nie polecam.

Nie wiem jak 4000 FA, ale Catana 2500 FA to dość dobry kręcioł. Stosunek ceny do jakości jest b.dobry. Szczególnie polecam na lekki spining typu okoniówka. Jeżeli mówimy o intensywnym użytkowaniu to ja od siebie dodam że ma jeszcze jedną DUŻĄ zaletę. Waży 255 g. Każdy intensywnie spiningujący spiningista szanuje swoje nadgarstki. :wink:. Reasumując: mimo wad które napewno posiada w przedziale cenowym do 100 zł jest bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że na lekki spinning taki kręcioł jest ok, nie mówię też, że w tym przedziale cenowym jest lipny bo za taką kaskę może rzeczywiście nic lepszego się nie znajdzie...chociaż w opinii niektórych są lepsze maszynki za taką cenę...

Jak dla mnie na cięższy spinnig gdzie łowię gumami ponad 10g i dość często walczę z zielskiem (jezioro na którym łowię) lub na Wiśle gdzie orzę gumą po dnie taki kołowrotek może i jest fajny ale naprawdę na krótką mętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie, co z ta reklamacja, bo kupiłem sobie jakieś 3 dni temu catane 2500 fa i jak shimano wie wywiązało z tego pęknięcia a 2 sprawa nie obraz się, ale w jednym z postów napisałeś ze kolejny twój kołowrotek na reklamacji nie wiem czy jesteś takim pechowcem czy tak nie dbasz o sprzęt nie wiem dla mnie to dziwne mam jaxona jednego najtańszego Kostowa cos kolo 30 zł mam go 3 rok i nawet rysy na nim nie ma przewaznie używam kołowrotków shimano i tez nie mam takich przygód ale z góry dzięki za Inf. jak shimano to rozwiązało, bo po takich akcjach najlepiej ocenić firmę, jakie maja podejście do klienta pozdrawiam i woda go woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ty pisałeś ze ci catana pękła weź odpal sobie zdjęcie na necie właśnie oglądam swoja catane i tu gdzie pokazujesz pękniecie na zdjęcie jest łączenie 2 paneli bocznych a nie pękniecie ostry koleś z ciebie ciekawe co ci na gwarancji powiedzą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w rękach 4 czy 5 tych kołowrotków i prawie wszystkie miały taki moment że korbka stawiała duży opór i kabłąk trzeba było rączką zamykać

Zamykanie = zbijanie kabłąka, więc jeżeli jesteś za blisko punktu zbijania kabłąka nie możesz rozpędzić kołowrotka i kabłąk jest ciężko zbić. Wszystkie kręcioły tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.