Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

shimano catana


exitmaku

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 178
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

mam 2,7 3-15gr i jestem w pelni zadowolony. Ladnie trzyma rybe ladnie pokazuje brania, ladnie wykonana dobry korek jak na ta cene i sympatycznie zachowuje sie na duzej rybie. moja ocena to 9/10. 10 byloby gdyby byl to szybszy kijek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwie Catany. Jedna 2500 do spinningu, druga 4000 do feederka.

Kręcą wyśmienicie, nawijają żyłkę przyzwoicie, ale nic nie może być idealne.

Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że moja 2500 pękła. Co pękło? Metalowa obudowa. Jestem przekonany, że kołowrotek nie upadł na twarde podłoże, nie uderzyłem nim w coś, co mogło go zniszczyć. Poprostu czary. Kręcę tym kołowrotkiem nadal i nie widzę różnicy, ale pęknięcie pozostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pękło? Metalowa obudowa.
A skąd ty wytrzasnąłeś Catanę z metalową obudową :?::shock::wink:

Szczerze powiedziawszy nie interesuje mnie, z czego jest zbudowana (jakiego materiału). Jeżeli wiesz lepiej to sam sobie odpowiedz, jaki materiał pękł.

Dla mnie ma znaczenie to, że jest pęknięcie i czy będzie ono w plastiku, metalu, czy w innym cholerstwie to i tak będzie to pęknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akino, zadnego pekniecia nie ma :roll:

Jak nam nie wierzysz to podejdz do dklepu i obejrzyj nową catanke i ona będzie miała identyczne "pęknięcie" :roll:

To ze mnie wielka gapa, że nie zauważyłem tego wcześniej. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheheheh - właśnie miałem to wkleić, więc dzięki artech że mnie wyręczyłeś :mrgreen: Moja catana 4000 nadal się nie poddaje, trzeci rok (drugi na spinie - drugi na słonej wodzie i piachu) w sezonie na bassy na rybach jest bezmała codziennie i nadal daje radę. Choć trzeba przyznać że rozklekotana jest już niemiłosiernie. Nie mogę się nadziwić że ten kołowrotek jeszcze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wczoraj po ktoryms z zarzutów spinningiem czuje mocny opór i nie jest to wcale branie. Catana zaczyna klekotac jakby cos co przekręcenie się blokowało. Porzucalem jeszcze kilka razy, zwinalem sprzet i do domu. Dzis postanowilem sprawdzic co jest grane.

Rozkrecilem kolowrotek calkowicie. Zębatki juz nieco sfatygowane, na tyle ze nie udalo mi sie ustawic ich tak jak chodzily przed skręceniem. Okazalo sie ze problem najprawdopodobniej lezal w sprezynce w kablaku ktora jakims cudem przeskakiwala. Po rozkreceniu i skreceniu kablaka (nic nie ruszalem) problem zniknal. Niestety kolowrotek nie chodzi juz tak jak przedtem. Główna zębatka nieco sie buja i co jakis czas sprawia niewygodny opór. Raczej nic nie da sie z tym juz zrobic. Zaluje jedynie ze nie rozkrecilem kablaka wczesniej, nie ruszajac przy tym wnętrznosci. Mysle ze kolowrotek chodzilby znow nienagannie.

Sprzet ma nieco ponad 2 lata i do tej pory smialem twierdzic ze w swojej cenie moze nie miec rownych. Mam nadzieje ze jeszcze sezon - dwa mi potrzyma w jakotakim stanie. Hamulec nadal chodzi bez zarzutu, z kreceniem nie jest juz niestety tak jak kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno opisac dokladnie i jasno to co sie dzieje. Zebatka jest nierowno zuzyta i nie przypomina juz poszczerbionego okręgu. Na nierownosciach jakby odbija od pionu i powoduje opór ocierając sie o ścianke kolowrotka. Szczerze to pierwszy raz bawilem sie w mechanika tego typu urządzeń i powiem szczerze ze moge miec problem z ustawieniem tego tak zeby bylo dobrze. Mysle ze pojade do kolegi ktory moze sie na tym nieco lepiej znac i cos zaproponuje, bo szkoda mi kolowrotka ktory jeszcze przedwczoraj kręcił prawie jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, jak ociera o obudowe to już rzeczywiście tragedia. Najlepiej tę tulejke plastikową wymienić na łożysko kulkowe od razu po zakupie. Łożyska ślizgowe są ok, ale nie z plastiku tylko z jakiegoś fosfobrązu jak w Cardinalach np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.