Skocz do zawartości
tokarex pontony

Skuter


trini

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miała baba kłopotu to sobie skuter kupiła :mrgreen:

I potrzebuję pomocy, bo czuję się jak blondynka...

Nie mogę znaleźć w necie info jaki pasek napędowy (rozmiar) jest mi potrzebny do Daelim S-five 50cc z 2002 roku, no nie mogę i już - a bardzo mi jest to potrzebne, bo mi się maszyna dławi jak tylko próbuję pojechać więcej niż 20 km/h :evil:

A może znajdzie się ktoś kto się zna na skuterkach i jakoś pomoże...? :cool:

Stawiam piwo na zlocie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

no to ktoś założył kaszaniasty pasek za parę złotych albo sie wysłużył.co do zamulania to sprawdz gażnik.może być to że niedostaje wiekszej dawki paliwa i dlatego muli.zdemontuj gażnik i dokładnie go wyczyść ,przemyj .wszystkie przepustnice ,otworki muszą być udrożnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trini jesteś kobietą, użyj swoich wdzieków w jakimś warsztacie samochodowym :) Tam za pare zł Ci sprawdzą, i bedziesz miała pewność, z własnego doświadczenia wiem , że najlepiej poradzic się mechanika bo miałem podobna sytuacje kiedys z mojego ojca samochodem, wszedłem na forum, opisałem problem i uzytkownicy wszyscy zgodnie stwierdzili że to alternator, kupiłem nowy na allegro... dałem mechanikowi zeby wymienił a sie okazało ze alternator działał i kwestia była jakiejs pierdoły za 20 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zając już to zrobiłam :)

I wszystko z gaźnikiem jest ok :)

Równolegle męczę dzieciaki na forum skuterowym :D

Tondrom niestety u mnie są tylko dwa warsztaty i zdziercy okropni...

Ale chyba nie będzie innego wyjścia :roll:

A poza tym ja lubię sama :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tondrom z tym mechanikiem ma zupełną rację naprawiać na forum to tak jakby uczyć łowić ryby na środku pustyni.Ale jak lubisz sama, nie radze rozbierać samemu gaźnika skończy się wizytom u mechanika nikt nie wytłumaczy na forum jak go potem wyregulować.

Pytanie irytujące ale konieczne bo jest różnica między: dławi, muli, przerywa, ślizga, szarpie, słabnie, a niewielu ludzi to rozróżnia.

Skąd wiesz że go muli te skuterki dobrze się rozpędzają do 20km/h a potem to rowerzysta jest szybszy poza tym jak tankowałaś go tylko raz to raczej wiele nie jeździłaś więc do czego porównujesz.

9 lat i 10tyś to dla 50cm3 jest kosmiczna ilość i to może być wszystko.

Pasek powinien być trochę luźny sprawdź w innym skuterze lub samochodzie ja kiedyś też myślałem że powinien być naciągnięty co prawda było to w maluchu a ja miałem 12lat, skończyło się wymianą łożysk.

wymiana tego paska nie jest taka prosta musisz odkręcić pokrywę i wentylator, przeciwległy talerz wariatora, zdejmujesz pasek , przy wkładaniu, nie będzie sięgał do wału będziesz musiała ścisnąć tylne koła pasowe i wcisnąć pasek jak najniżej.

Może coś to pomoże spisz sobie numer katalogowy i w sklepie dadzą taki sam.

http://www.sklepmotocyklowy.pl/pl/produkt-pdf,12292,pasek-napedowy-wzmacniany.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźnik jest ok, tylko uszczelkę ma do wymiany.

Gadałam z jednym chłopakiem po technikum mechanicznym on twierdzi że 16,9x8x770

Pasek mam długości 800 (zmierzyłam) - musiał te 3 cm się rozciągnąć...

Ale rolki są jajowate, więc to chyba będzie tu (pasek i rolki) pies pogrzebany jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych chłopaków po "technikum mechanicznym" to tak naprawdę mają oni wiedzę mniej niż średnią. Sam wiem jak to jest bo kończyłem technikum z taką specjalizacją...

No chyba, że trafiłaś na jakiegoś "speca" :mrgreen:

Ja bym nie brał sobie do serca ich domysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa...fakt zapomniałam - śmiga :D

okazało się, że to była...

uwaga...

świeca

a na niej paproch... masakra... zanim do tego w warsztacie doszli to mi wymienili 8 części za friko - bo już nie wiedzieli co to :D

:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada to zaczyna się od najprostszych rzeczy tym bardziej takich, które dość łatwo ulegają zużyciu. Wymieniać po kolei osprzęt to czysta głupota oparta na sporych wydatkach. Ja bym podziękował, dobrze, że nie kazali za to płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.