Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Skulska wieś


swi_r

Rekomendowane odpowiedzi

Opis jeziora:

Jezioro Skulska Wieś położone jest na terenie gminy Skulsk w powiecie konińskim. Teren ten wchodzi w skład Pojezierza Wielkopolsko-Kujawskiego i należy do Pojezierza Kujawskiego.

Jezioro posiada powierzchnię 132,45ha i położone jest na wysokości 86m n.p.m. Średnia głębokość jeziora wynosi 4,3m, a maksymalna osiąga 8,2m. Maksymalna długość jeziora wynosi 2200m, a maksymalna szerokość - 600m. Linia brzegowa o długości 5500m jest słabo rozwinięta. Konfiguracja dna jeziora jest regularna z dwoma głęboczkami (w południowym i północnym krańcu jeziora).

Powierzchnia: 132,5 ha

Średnia głębokość: 4,3m

Maksymalna głębokość: 8,2m

Maksymalna długość: 2200m

Maksymalna szerokość: 600m

Roślinność wynurzona zajmuje 85% linii brzegowej jeziora na powierzchni ok. 10ha pasem szerokości 15m. Stanowią ją głównie: trzcina pospolita (Phragmites communis) oraz sitowie jeziorne (Scripus lacustris) i pałka wąskolistna (Typha latifolia). Roślinność zanurzona reprezentowana jest przez: ramienicę (Chara sp.), mech wodny (Fontinalis antipyretica), wywłócznik kłosowy (Myriophyllum spicatum), rdestnicę połyskującą (Potamogeton cripus) i grążel żółty (Nuphar lutea). Zajmuje ona powierzchnię ok. 14ha i występuje do głębokości 2,5m.

Pozwolenie:

Pozwolenia na jeziora Skulsk i Skulska Wieś oraz pozostałe dziewięć jezior Obszaru Gospodarstwa Gosławice można nabyć od połowy marca:

:arrow: u skarbnika Koła PZW w Skulsku (odbiór osobisty);

:arrow: w siedzibie gospodarstwa w Gosławicach:

ul. Rybacka 2, 62-510 Konin

Tel. +48 (63) 242 73 17

E-mail: biuro@ryby-goslawice.com.pl

:arrow: w biurze ZO PZW w Koninie (możliwość wpłacenia pieniędzy na na konto i odbiór pozwolenia pocztą)

ul. Wyspiańskiego 1,

tel. 063 242 28 53

Parę fotek:

25222357.th.jpg 44117716.th.jpg jezioroc.th.jpg zachodm.th.jpg

Agroturystyka:

:arrow:Złota Rybka

W tym roku wędkowałem już parę razy na tym jeziorze. Nigdy nie mogłem narzekać. Wielkim minusem jest bardzo duże zarośnięcie jeziora glonami (być może tylko z tej strony co wędkowałem, chociaż słyszałem, że tak jest raczej na całej powierzchni jeziora), także z gruntu nici.. Razem z bratem złowiliśmy kilka normalnych leszczy, większe płocie, ładne okonie, dwa liny - jeden 35cm. Oprócz tego bierze krąp i ukleja (ukleja rzadko). Z tego co widziałem jest także szczupak. Od innych wędkarzy wiadomo mi, że jest amur, węgorz i sum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

W sobotę posiedziałem wieczorem 1,5h razem z kolegą. Efekt: leszcz, krąp i płoć.

Na drugi dzień trzy osoby z pomostu też nie miały dobrych brań, czego efektem było ok. 15 zdobyczy. W tym 3 'normalne' leszcze, duża płoć i duża wzdręga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pod koniec września udałem się z kolegą na tygodniowy wypad nad to jeziorko. Pierwszy dzień był bardzo obiecujący - złapaliśmy z rana dużo ładnych płotek, w tym mój rekord 29cm (na zdjęciu). Po południu złapaliśmy po jednym szczupaku. Mój 43cm, kolegi ten mniejszy. Oba trafiły do wody. Kolejne dni były słabe, przez całą resztę tygodnia na spinning nic. W ciągu dnia jak i w nocne zasiadki nic konkretnego. Krąpie, płocie i przez cały wypad jeden mały leszcz... Fotki poniżej:

screen258.th.jpg screen259.th.jpg screen260.th.jpg screen261.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

W końcu wybrałem się na spinning na skulską wieś.Pogoda paskudna deszcz do południa, później bardzo silny wiatr. Efekt - mnóstwo drobnego okonia do 20cm, łącznie z kuzynem około 100 szt połowiliśmy.Oprócz tego mi uwiesił się szczupaczek podwymiarowy. Nic większego nie chciało z nami współpracować.

Jeszcze jedno co do opisu i mapki jeziora kolegi swi_r'a. Szukając informacji w internecie, znalazłem różniące się wiadomości dotyczące głębokości, powierzchni i topografii jeziora. Cały ten bałagan, chyba związany jest z tym,że na znalezionych starszych mapach w porównaniu z google maps jeziora skulska wieś i skulskie zamieniają się nazwami. Tak więc patrząc na mapę jeziora skulska wieś z googla, bardziej pasuje mi ten opis zaczerpnięty z strony http://www.skulsk.pl/warto.html ( choć wzrokowo powierzchnia wydaje mi się większa, ale to tylko moje odczucie. Reszta zgadzała by się z odczytem na mojej sondzie) :

JEZIORO SKULSKA WIEŚ zajmuje powierzchnię 127,35 ha. Charakteryzuje się wydłużonym, lecz dość regularnym kształtem. Średnia głębokość jeziora wynosi 6,7 m, a maksymalna osiąga 17,6 m. Maksymalna długość jeziora równa się 560 m, a maksymalna szerokość wynosi 800 m.

Linia brzegowa o długości 6050 m jest słabo rozwinięta. Na jeziorze znajdują się dwie wyspy: większa o powierzchni 0,18 ha leży w środkowej części jeziora, mniejsza o powierzchni 0,02 ha znajduje się przy wschodnim brzegu jeziora. Teren otaczający jezioro jest pofałdowany; 20% linii brzegowej stanowią podmokłe łąki i doły potorfowe, a 80% - pola uprawne indywidualnych rolników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Byłem na rybkach dwa tygodnia temu. Lekki zestaw - bacik 7m. Ze względu na porę (od 13 - 15) głównym celem był wypoczynek nad wodą. Spotkała mnie miła niespodzianka :) W czasie dwóch godzin złapałem 7 leszczy ok. 35cm. Przygoda zakończyła się zerwaniem sprzętu.

Jako 'zanętę' zastosowałem gotowany pęczak z cukrem waniliowym, a łapałem z gruntu na kukurydze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przebywałem nad jeziorkiem w dniach 27 - 30 sierpnia łapiąc średnio po 2,5h dziennie w różnych godzinach: 18 - 20, 8 - 11, 8-10. Codziennie udało się złapać po kilka leszczy i ładne płocie. Wszystko z gruntu, oczywiście na kukurydze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Ostatniego weekendu na jeziorze brały małe krąpie, ale przytrafiła mi się bardzo miła niespodzianka. Złapałem małego suma - taki troszkę ponad łokieć. Z gruntu, dwa czerwone robaki. Na bata była przednia zabawa :)) Pierwszy sumik w życiu :)

bbf8.jpg t3y5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 9 months later...

byliśmy z kuzynem 2 tyg temu kilka leszczy takich do kilograma i pare płotek ale wszystko od rana po południu nic i wieczorem tez zero--chodzi mi oczywiscie o to jezioro co sa rozgrywane zawody motorowodne bo na tym drugim od kościoła nic nie bierze od 3 lat-pozdrawiam- po powrocie napisz jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wypad ostatniego weekendu (12-13.07.2014) bardzo udany :) Sobotniego poranka złapałem swojego rekordowego leszcza - 1,2kg, 47cm (makaron) oraz około 15 małych leszczy i wzdręgę 23cm.

Drugiego dnia w ramach rekreacji wybrałem się około południa na pomost i przy trzcince na czerwonego brały okonki ;)

thumb_DSCN4072.JPG

thumb_DSCN4070.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Pierwsza wyprawa w tym sezonie jak ostatnia w zeszłym. Byłem na weekend nad jeziorkiem.

W sobotę w godz. 9-12 oraz 17-19. Żadnego brania oprócz małej wzdręgi przy trzcinach.

To samo w niedziele, z tym, że wzdręga zamieniła się w okonka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 11 months later...

Ręce opadają na to co się tu dzieje. Człowiek chce ładnie i zgodnie z przepisami powędkować, dzwoni z zapytaniem do gospodarstwa w Gosławicach i dostaje niespodziewaną odpowiedź.

Trzydniowe wędkowanie (dwie wędki z brzegu w dzień) dla niezrzeszonych członków wynosi 55zł, a dla niezrzeszonych 110zł. Gdzie na cały sezon to koszt ok. 300zł. Idealne zachęcenie do 'kłusownictwa'.

Przecież to jest chore!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Opiekuna wody już nieźle jebie na głowę. Dzwonię, aby zasięgnąć informacji o pozwolenie jednodniowe, a tu niespodzianka - Gospodarstwo Gosławice nie sprzedaje jednodniowych pozwoleń, minimum to 3 dni -> 55zł (brzeg) i 85zł (spinning, łódź). Zachęcają do kupowania, nie ma co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.