Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach? Wrzesień 2011


T.N.T

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

dziś dwa wypady na ryby. pierwszy: TUWrocławska odra

Drugi na staw należący do nadleśnictwa. W sumie to bardziej nielegalny niz legalny. Leśnicy jakieś tam pretensje maja do wedkarzy ale zwisa mi to :) udało mi się zwinąc sprzęt i zapakowac do auta w chwili gdy kontroler ze straży leśnej wjeżdżał na parking. Ja, bat 5m z delikatnym przyponem na płotki-zywce spławik -0,2g, ojciec z gruntówką i druga na spławik 2g. Płotki średnio wspólpracowały. Inne wypady nad ta wodę przynosiły nawet kilkadziesiąt życzyków, teraz brak brań na mały grunt. Ojcu coś skubało z gruntu więc i ja spróbowałem. Po kilku przezuceniach zestawu branie iiiiii siedzi. Lin. 28cm. moja życiówka na bata, kupionego przedewszystkim do łapania żywców i zabawy z karasiami. Złowiłem 3 liny 25-30cm, 3 płocie (mrożą się na filety na przyszły weekend) i 5 okonków 5-10cm; wpuszczone do innego stawu. ojciec wyjął linka 28cm, płotke i ze 20 okoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza nocka to kompletna porażka pod względem wędkarskim ale nauczyliśmy się z przyjacielem że nigdy na rybach nie ma co liczyć na innych wędkarzy. Pod sam wieczór zaobserwowaliśmy na drugiej stronie wędkarza który wypadł z łodzi do wody. Szybka organizacja i płyniemy bez względu na cały sprzęt który został na pastwe losy na pomoście. Im bliżej tym bardziej widać gościa który trzyma sie łodzi i nie bardzo może sobie poradzić aby do niej wejść. Wędkarz który łowi obok z łodzi mówi że nie mogł mu pomóc bo nie da rady wyciągnąć kotwicy (GRATULACJE!!!) Podpływamy i pomagamy starszemu Panu który wypadł z łodzi wejść na nią i spokojnie podholowujemy go do brzgu. Uscisk dłoni i wędkarz zwija się po wrażeniach do domu. To nic że nie zdązyliśmy zanęcić w pore miejsca i to nić że przez całą noc nie mieliśmy brań. A dla gościa z popielatej łodki obok który patrzył i bał się zareagować albo nie miał siły podnieść kotwicy jeszcze raz "GRATULACJE" oby sie nie znalazł nigdy w takiej samej sytuacji :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechałem wreszcie na ryby , krótko bo krótko ale byłem. Najpierw pęczak( nie wiem co było z nim nie tka ojciec dorzucił do wody miodu i cukru) , potem kuku i nic . Gość obok na bułkę co rzut to ukleja a ja nic!! Miałem bułkę suchą ale w planach miałem zamiar odwiedzenie pewnej miejscówy gdzie występują klenie od 50cm wzwyż w sporych ilościach. Od gościa dowiedziałem się ,że dzień wcześniej ( sobota) złapał w tym miejscu klenia na 45cm i jest rybka. A uklejki miały pójść na żywca ( nie wiem gdzie po w okolicy 80-100km nie ma ani jednego miejsca gdzie można łapć na żywca -albo przynajmniej ja o tym nie wiem , a chętnie bym pojechał :mrgreen: ) .Potem dojechał znajomy ojca , mieliśmy pójść na ryby ale poszliśmy na grilla i tak nie połapałem ryb na bułkę i zostałem z nią a prawie pół reklamówki pęczaku ( nie wiem czy się mrozi zaryzykowałem) i puszka kukurydzy poszła do zamrażarki i czeka na następną wyprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki dzisiejszego Spinningu - Rzeka Nida (okolice Pińczowa)

Ja:

- 5 szczupłych (od 36cm do 48cm)

- 4 okonie (największy 29cm)

Tata:

- 4 szczupłe (od 35cm do 49cm)

- 1 okoń (30cm)

Ryby oczywiście wszystkie wróciły do wody :)

Mam nadzieje że następny wypad będzie bardziej okazały :)

Połamania wszystkim życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.