Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Tuningowanie przynet.


Patos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie widzialem takiego tematu, lecz jezeli takowy lub podobny istnieje prosze o usuniecie go i przepraszam za klopot.

Mam na mysli co drodzy koledzy robicie aby polepszysc skutecznosc sztucznych przynet interesuja mnie wszystkie rodzaje, blachy gumy woblery itd...

Moze macie swoje skuteczne sposoby, jezeli tak to podzielcie sie z nimi z mniej doswiadczonymi kolegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tuningowanie- ciekawe określenie :smile: Gdy zawodzą nas markowe wabiki i te tzw. 100% pewniaki zawsze warto jest samemu coś pokombinować. Każdy dobrze wie że dobre na okonia są blaszki oraz gumowe przynęty. Ale jak połączymy taką blaszkę z gumką to dopiero wtedy mogą zacząć się prawdziwe brania! Dobrze jest dokleić do kotwiczki małego twisterka i wtedy taki tandemik może przynieść nieoczekiwanie dobre rezultaty. Ja nieraz też dodaję również chwosty co też jest dobrym patentem. Jak wiadomo niektóre firmy mają takie produkty w swojej ofercie ale ja jakoś wole swoje wypróbowane kolory które akurat na moich łowiskach zdają egzamin. Dobrym sposobem na podniesienie atrakcyjności naszej przynęty jest również stosowanie wszelkiego rodzaju preparatów smakowo-zapachowych ale tego do TIUNINGOWANIA zaliczyć chyba nie można? Czasami wystarczy dobry marker- troszeczke wobka przyciemnić albo mały akcent koloru czerwonego co również może wpłynąć na reakcję ryb? Ciekawe jakie jeszcze inne pomysły maja forumowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemalowywanie przynęt to chyba każdy zna :). Często, gdy blaszka obrotowa nie pracuje tak jak bym chciał przyginam jej skrzydełko, wyginam stery od woblerów co zmienia akcję i głębokość pracy, przeklejam ogony przy gumach (świetne połączenia na szczupaka: Ripper Mann's 10cm + ogonek od kopyta ;)). Rozklepuje też często do prawie prostych wahadłówki na bolenia, czasem je dociążam doklejając ołów. Jednym słowem kombinuję ;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem gdzies o zalozeniu 2 twisterow na jeden hak jigowy, jeden jest wyzej drugi jest nizej, patrzylem i w wodzie wyglada to bardzo ciekawie tylko mialem jeden duzy i jeden maly, ale lepiej jak sa 2 male.

Polspinig tez wymyslil dobra metode, mianowicie kupilem brazowa blache i po pierwszym lowieniu czesciowo zszedl kolor, tak mialo byc? ;D chyba nie ale narazie jeden szczupaczek na to polecial...

Czy przyczepienie zapalonego swietlika do przynety jest legalne? Znajomy tak zrobil i w nocy mial ladne bicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie wolno wabić ryb sztucznym światłem ;). Nie wiem jak ryby, ale mnie by odstraszała np. guma ze świetlikiem.. Kiedyś przez przypadek kupiłem fosforyzujące gumy, bo mi się kształt spodobał. Jak zobaczyłem, że one faktycznie świecą, to tak już ich nie ruszyłem. Powiem szczerze, że nie chodziło mi tu o zakaz, ale po prostu nie wierzę w taką przynętę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochhhh fluo gumy ile ja na nie wyciagnalem, u mnie na jeziorze to przewaznie tylko na to braly, oczywiscie nie lowilem w nocy wiec nie swiecily..

zeby nie bylo ze zasmiecam, ten gosc przyczepil swietlik do kotwicy do blachy.

wydaje mi sie ze to moze byc dobre ale skoro zakaz to zakaz, bardzo chetnie zrobilbym tez zakaz na lowienie na zywca, bo cholernie denerwuje mnie jak jakis gosc zalozy rybke na kotwice cos mu sie nie spodoba ze nie w tym miejscu ja przebil i sciaga ja i zaklada nastepna. Normalnie mam ochote takiego wrzucic do wody (przepraszam ze to nie w tym temacie ale bardzo mi sie to nie podoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Co prawda temat średnio pasuje do mojego pytania ale nie chcę spamować nowym i mam nadzieję że mi pomożecie :P

Otóż mam sporo wirków i z każdego pozłaziły naklejki w efekcie czego wszystkie są złote lub srebrne :D Czy mogę na nich malować aby je uatrakcyjnić farbą olejną lub lakierem do paznokci i nie wpłynie to negatywnie na brania / środowisko? Ewentualnie czym mógłbym je pomalować.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.