Skocz do zawartości
tokarex pontony

Bornholm czy ktoś łowił???


miron

Rekomendowane odpowiedzi

powtarzam temat ale chcę pilnie się czegoś dowiedzieć o rybacz z tamtąd i metodach ---jeżeli nikt nic nie powie to cóż będę łowił sam według swojego pomysłu i doświadczenia dzięki mam nadzieję na odpowiedzi czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 years later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

osobiście po raz pierwszy na dorszach na Bornholmie byłem wiosną tego roku. rejs oczywiście droższy, ale wrażenia są o niebo lepsze. 40 szt dziennie to żaden wyczyn, a jak szyper trafi na większe to 5,6 kg to normalka. Dokładnie za 6 dni płynę na 3 dniowy rejs na Bornholm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

skoro obiecałem, że napiszę to właśnie to czynię. Miały być 3 dni były 2 pierwszego bryndza -4 szt. drugiego się rozwiało i w nocy uciekaliśmy z Bornholmu pod Kołobrzeg - tam 15 szt. Szkoda gadać, choć winy szypra nie było. Starał się jak mógł, ale warunki nie pozwoliły na prawdziwą wędkarską ucztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzywienie w porządku, na upartego cały czas jest coś do jedzenia, jak nie ciepły posiłek to kanapki z wędliną, ogórkiem i pomidorem. Natomiast socjal też w porządku - wygodne i dobrze rozmieszczone koje, c.o. pod pokładem i wygodny stół, a na około ławki. Obsługa jednak to główny atut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam :mrgreen: Wiosną chce wypłynąć statkiem NUREK w Kołobrzegu na weekendową wyprawę na dorsza na Bornholm. Przyznam szczerze, że za bardzo nie wiem w jakim okresie popłynąć najlepiej i czym rózni się na przykład taka wyprawa od zwyczajowego dziennego rejsu po polskim Bałtyku? Do tej pory pływałem na Nurku tylko na wyprawy 12to godzinne a teraz mam ochotę zaszaleć :mrgreen: Armator Nurka mówi że zaczyna tam pływać od wiosny jednak nie wiem czy zdecydować się na termin wiosenny czy letni. Będę wdzięczny za wskazówki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydować się na termin wiosenny czy letni.

Z mojego doświadczenia wiosna jest lepszym okresem na dorsze niż lato ponieważ ryba ta jest przed tarłem i bierze zdecydowanie lepiej,a latem jak trafisz na okres tarła to może być ciężko połowić :roll:

W sezonie 2009 trafiłem na taki dzień że dorsze brały ok 25metrów nad dnem ponieważ były na tarle i wtedy pływają najczęściej w toni więc wystarczyło tylko opuszczać powoli pilkera i w pół wody następowało branie :mrgreen:

Kolejna rzecz z złowionymi rybami w lecie,jest je gorzej przechować niż wiosną a jeszcze trzeba je dowieść na Śląsk :roll:

Proponuje wiosnę a najlepiej początek kwietnia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Ja się również zgadzam z Darkiem, również polecam luty-kwiecień i jesień chodź najlepsze rekordy padały mi własnię na przełomie luty-marzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.