Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czy da się jeszcze coś z tego zrobić ???


Neyson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chłopaki mam wykopany i zabetonowany basen o największej głębokości 1,80 i wymiarach 3,80x6,50. Znajomy na wiosnę przywiózł mi trochę szczupaków żebym sobie pochodował. A że byłem postawiony przed faktem dokonanym, to zalałem basen szybko wodą.. zagospodarowałem elegancko dno i wpuściłem ryby.. Przez 3,5 miesiąca było wszystko ok.. Szczupaczki sobie żyły.. cały czas karmiłem drobnicą.. aż nagle zobaczyłem że zaczęły się dziwnie zachowywać po czym 3 szt z 22 zdechły.. Zaniepokojony sytuacją wszystkie odłowiłem i niezwłocznie wpuściłem do rzeki bo pomyślałem że może brakuje im powietrza.. Co mogło być przyczyną zdychania ryb ?? Bakteria ? Mało powietrza ?? Chciałbym zaryzykować jeszcze ale tylko z karaskami żeby mieć pod nosem na żywca a nie latać i szukać... Co powinienem zrobić ?? Basen jest oczywiście wybetonowany i pomalowany co zrobione było jakieś 10 lat temu.. Kolega ma śmieszne oczko 2x1 głębokości 1 m i karaski się mnożą u niego jak oszalałe... Myślałem, że może te ściany betonowe jakoś reagują z wodą i to jest przyczyną takiego zachowania ryb.. co muszę zrobić żeby karaski mi przeżyły w tym basenie ??? Z góry dzięki za pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Ok oczywiste że ryba potrzebuje tlenu.. ale czy takie cudo jak zwykła mała "karaska" ( nie mieszać innych gatunków ryb) nie przeżyje w moim magicznym zbiorniku wodnym??
Karasie to łowiłem nieraz w takich zbiornikach że wydawało mi się że oprócz bakterii i glonów nic nie jest w stanie tam przetrwać :shock: a karasie brały na wszystko i wszędzie :wink: także o ten gatunek i jego warunki bytowe nie musisz się raczej martwić a w zimę tylko parę przerębli wykuj i wsadź trochę słomy w nie i na maja masz żywce jak malowane :grin::cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.