Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaką wybrać karpiówkę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 461
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem wogole ile taki woreczek napełniony waży, musiałbym go najpierw kupić, napełnić i zważyć żeby dobrać ciężar ciężarka.

1. Ciężar woreczka będzie uzależniony od tego czym będzie napełniony! Zwróć uwagę na to, że bardzo popularne jest zalewanie worków bosterem. Zalany worek może być 2 razy cięższy od niezalanego.

2. Nie za bardzo rozumie dobrać ciężar "ołowiu" do masy worka? Tzn. że jak "zalany" worek będzie ważył powiedzmy 140g to już w ogóle nie użyjesz ciężarka?

TB Fusion - pochlebne opinie,

TB Select Extreme - podobno dalsze rzuty, czy dalsze od Fusiona, nie wiem

Jak ci się złamią lub pękną (przy siłowych rzutach największe ryzyko) to kicha z gwarancją (z tego co ludzie piszą).

Ja na Twoim miejscu wziąłbym albo Snooper'a albo Redmire'a.

Jeszcze jedno: jak dzwoniłem do jednego sklepu internetowego (chciałem kupić snoopery we wrześniu) gość od razu zaczął mi je odradzać ze względu na wielkie problemy z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 lbs to trupka czy sprezyny bedzie ok 3lbs dasz rade z PVA spokojnie.
dalej pokutuje mniemanie że krzywa ugięcia to wyznacznik wszystkiego co można o wędce karpiowej powiedzieć.3lb to ok 120g jeszcze zależy od marki i materiału ,a woreczek PVA + ciężarek to nie kiedy 150g lub lepiej ,jakoś rzuty wiotkim Alivio 3lb nie wyobrażam sobie. No ale sa tacy co sprzęt wymieniają co sezon .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, Wiesz ja mam 2,75 i to Jaxona i 3lbs TB Enforcer - oba to paraboliki, ale machalem nie raz ciężarkiem 80g + wór PVA ten do wywózki !

Oczywiście nie był to zamach z całych sił ale na jakieś 40-50m da się.

Myśle że jeśli kolega nie łowi na rzece to ciężarki rzędu 7-80g wystarczą i mały worek PVA czy też siatka z pelletem to ok 20-30g (tak mniemam bo nie ważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie był to zamach z całych sił ale na jakieś 40-50m da się.

Mam odległościówke co na takie odległości też da radę 100g pierdnąć . :mrgreen: Kolega tu wspomina o dalszych odległościach.

Zresztą sa targi w Zabrzu można sie namacać do woli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galuch, z tym doborem ciężaru miałem na myśli to, że jak będę rzucał z woreczkiem to w razie zbyt wielkiego całkowitego ciężaru (ciężarek+worek) użyję mniejszego ciężarka. A ta uwaga z boosterem bardzo trafna. :mrgreen:

Trochę mało opinii jest w sieci o Ultimate Redmire, wiem że Ty masz i chyba Rafał, a o TB wiele :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do znudzenia polecam Diaflexy robinsona, ale model 3,66m 3 lbs ( miałem przez trochę 3,9 i większy wyrzut, ale oddałem, nie na moja wodę). Dla mnie miód malina, warte pomacania. Do tego np. magic runner i o odległość rzutów możesz być spokojny, bo i tak dalej nie zanęcisz :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tb Fusiony 3lbs i przy wypełnionym woreczku (dużym) w 3/4 objętości z boosterem + ciężarek 100g machnąć można na niewielką odległość, przy małym woreczku i ciężarkiem 90g już troszkę poleci. Najdłuższe żuty można wykonywać przy samym ciężarku 90g - można wtedy z całym impetem z wykroku rzucić zestaw, naturalnie przy 100g tez da radę ale lepiej "szybuje " przy 90g (bez worka).

To tyle co do fusiona - kijki bardzo fajne ale już nieprodukowane.

Jeśli PVA to jeśli jest możliwość lepiej zalać boosterem i wywieźć.

Co do Alivio 3lbs i woreczek PVA to jak już gdzieś pisałem cienko to widzę a miałem styczność na łowisku z alivio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB Fusion jeszcze można gdzieniegdzie dostać, ale to pewnie już resztki. A czy ktoś z Was ma TB Select Extreme, która z tego co pamiętam z opisu producenta ma akcję bardziej progresywną i pozwala na dalsze rzuty?

Zdrapek, możesz napisać jaki dla Ciebie woreczek jest duży a jaki mały, bo woreczków jest wiele :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało opinii jest w sieci o Ultimate Redmire, wiem że Ty masz i chyba Rafał

Rzeczywiście posiadam ją, ale nie stosuję do dalekich rzutów tylko do wywózki, ewentualnie, gdy łowię w kanałach wyrzut jest niedaleki. Jest to kij dosyć miękki, ale twardszy niż TB Enforcer. Natomiast Select Extreme jest już zdecydowanie twardszy niż wspomniany Enforcer, zresztą reklamowany jest jako "wędzisko do dalszych rzutów", wykonanie bardzo dobre i dokładne, na allegro można go spotkać w cenie trochę poniżej 3 stów - myślę, że wart jest tej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrapek, możesz napisać jaki dla Ciebie woreczek jest duży a jaki mały, bo woreczków jest wiele :grin:

Mały - 55mmx130mm lub 55x130mm

Duży 80mmx130mm

To takie jakich używam i miałem na myśli :0

PS.

Selecta Extrem w cenie do 300zł naprawdę wart kupić - bardzo fajny kijem i nie jest kijem od szczoty troszkę sztywniejszy od Fusiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie odebrałem TB Enforcer 3,5 Lb - super wędka, duża przelotka pierwsza czyli wędzisko daleko-rzutowe. Pianka jak w Maximie, fajny design. Mimo, że akcja szczytowa wydaja się być bardziej giętki od CarboMaxx Carp 100G.

Super wędzisko.

snc00234rozdzielczopulp.th.jpg

snc00236rozdzielczopulp.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja osobiście polecam wędki - prologic , miałem duże problemy co wybrać do momentu kiedy w jednym ze sklepów sprzedawca postanowił mi zaprezentować możliwości tej wędki wtedy nie miałem już obiekcji . wyszedł przed sklep chwycił szczytówkę a mi kazał ( ciągnąć do góry niczym rybę ). Oczywista sprawa ,że odmówiłem lekko tylko się posiłowałem wtedy on z reprymendą do mnie z tekstem co pan leszcza zacioł ? to ma być sum duży sum - popatrzyłem jak na wa---ta i zrezygnowałem z próby wtedy zdenerwował się trochę i pyta czy płaciłem za nią no nie odpowiadam i wtedy z całej siły się przystawiłem wędka wytrzymała a gościa przyciągnołem pod siebie . Tym sposobem nie szukałem nic więcej a wędka służy mi 3 rok do tego dałem kołowrotek morski z plecionką a rybki 8-12 kg bez walki i pompowania od razu na brzeg ps - wiekszej na razie nie złowiłem ale spoko tez wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszedł przed sklep chwycił szczytówkę a mi kazał ( ciągnąć do góry niczym rybę

No niezła prezentacja, :wink: ale myślę ,ze większość tych 'mega' mocnych patyków bez problemu połamię się pod własnym ciężarem, :???: w nieco mniej spektakularnym 'teście' bo wystarczy tylko jedna osoba.

Łapiesz patyk za szczytówkę , tak by mieć między palcami 2 przelotkę od góry i podnosisz kij tak by dolnik znalazł się w poziomie (+, - równolegle do gleby) .Nie zdziw się jak usłyszysz trzask na długo przed oderwaniem grubszego końca kija od podłogi.

to ma być sum duży sum

Właśnie w taki sposób jeden ze znanych mi sumiarzy w okolicy szukał odpowiedniego kija :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat - poszukuję info na temat karpiówek FOX CONTINENTAL 3,6 2,75lbs - chcę kupić na upominek a na allegro ktoś wystawia za ok 230zł, niestety w google jakoś cienko z info na temat tych patyków. Jeśli ktoś ma to niech podzieli się wrażeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarze tych kijków ... tez szukałem info i nie widze ich praktycznie niegdzie....

Ja bym nie ryzykował, a jeśli szukasz kija n prezent w okolicach 200 zł to Shimano Aliviu.

A może wiesz gdzie ta osoba łowi ? rzka stawy ? No i czy jest typowym karpiarzem - łowi duże sztuki, czy dopiero zaczyna ?

Bo wtedy coś dobierzemy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi, niestety poszukuję info tylko na temat tego Foxa bo cena wydaje się bardzo konkurencyjna i sądzę żę Fox nie wystrzeliłby na rynek z jakimś totalnym gniotem nawet na półce econo. Ta osoba to moja dziewczyna która po złowieniu we wrześniu 4 na hodowlance zamęcza mnie pytaniami 'dlaczego' i 'po co' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja pojawiam się z pytaniem odnośnie tematu. Chciałbym sobie sprawić w najbliższym czasie karpiówkę. To będzie moja pierwsza, bo do tej pory od x lat łowiłem na zwykle i tanie teleskopy, więc chciałbym coś dla początkującego, przesiadka na karpiówkę dla mnie to i tak będzie kosmos :). Mnóstwo się naczytałem i mam mętlik w głowie. Łowię na małych odległościach, ale są twarde zaczepy i chciałbym mieć trochę mocy na wędce, żeby miśka przytrzymać troszkę jak będzie chciał w nie wleźć, i dodatkowo chciałbym używać woreczków PVA, Niekoniecznie tych wielkich do wywózki, ale choć tych najmniejszych. W Wiadomościach Wędkarskich przeczytałem, że do PVA i Metody trzeba 3,5 lbs no i takiej szukałem, ale jak już napisałem mam mętlik w głowie. No i ponoć okazuje się, jak sami piszecie, że do niedalekich rzutów z woreczkiem wcale nie trzeba tych 3,5 lbs. Aha i to ma być kijek koniecznie 3 składowy o długości 3,60 m. Inne nie wchodzą w rachubę.

Nad tymi wędkami się głowię, pomóżcie. Ewentualnie obalcie jakieś moje informacje jak są błędne. Ja dopiero zaczynam z karpiówkami i budżet też mam ograniczony więc oto moje typy:

1) TB Enforcer Travel 3,25 lbs

2) TB Protect Travel 3,5 lbs

3) Jaxon Eternum Carp 3,5 lbs ewentualnie Jaxon XT-Pro 3 lbs

4) Konger Arcus Black Carp 3lbs

5) Shimano Alivio 3 lbs (tylko że ona ponoć miękka bardzo)

Najgorsze jest to, że np co do TB są tak skrajne opinie, a Jaxon jest w ogóle kasowany z góry.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego solembum polecam również sprawdzić ,wędki z serii Dragon MaXima Carp ,co prawda o parę zł. więcej niż powyższe propozycje - ale oczywiście subiektywnie oceniając ,naprawdę dobry stosunek jakości do ceny (w miarę możliwości zalecam - sprawdzenie kijka "namacalnie" - są to stosunkowo sztywne patyki o raczej takiej akcji modifedfast ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Maxime i z czystym sumieniem mogę polecić. Mam 3lbs i daje rade z woreczkami pva wprawdzie nie rzucam wtedy na bardzo duże odległości i nie są to bardzo duże woreczki, poza tym zastanów się nad 3,9 m w 3składzie to nie będzie duża różnica przy transporcie ale przy dalszych rzutach łatwiej o precyzję, no i zacięcie na dłuższych odległościach powinno być pewniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to ja bym ci polecił wędzisko o akcji parabolicznej (bardziej wybacza błędy podczas holu) i cw od 3 do 3.5 lbs.

Np:

Mystery Long Distance Carp 3,6m 3lb

Cena nie jest odstraszająca około 200zł a wykonanie bardzo dobre.

Spokojnie da rade wyrzucić średniej wielkości worki pva.

Jak ja zaczynałem to na takich wędeczkach teraz też czasem na nie łowie gdy wywożę zestawy i spokojnie dają rade z większymi sztukami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB robi bardzo dobre kijki a Enforceer 3,25lb byłby dla Ciebie moim zdaniem najlepszym wędziskiem. Widzę że szukasz czegoś w granicach 200zł i tutaj Long Distsance z Dragona mieści sie w tej cenie.

Porównując TB Enforcer i Dragon LD to kijek Dragona 3lb jest sztywniejszy od Enforceera 3,25lb. Oba kijki są mocne a Enforcer wykazuje się lepszą pracą podczas holu, przy rzucie PVA nieco lepiej będzie sie sprawdzał kijek Dragona.

Biorąc pod uwagę to, że łapiesz na niedużych dystansach stawiał bym na Enforcera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.