Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaką wybrać karpiówkę?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie która z tych wędek będzie najlepsza na karpia proszę o wasze opinie o tych wędkach

Dragon Mystery Camu Carp 3, 6m/3,25lbs

Dragon Mystery XT Carp 3, 6m 3,25lbs

Dragon Maxima Carp 3, 6m / 3,25lb

Wędka DRAGON THYTAN CARP 3,6m 2.5lb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 461
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja też niedawno rozglądałem się za Dragonem THYTAN CARP ale nikt na tym ani na innym forum jej nie poleca, w tej cenie większość poleca Shimano Alivio i Daiwa Balck Widow.

Ja wybrałem Daiwę bo jest trochę sztywniejsza a chciałem coś do dalekich rzutów.

A czemu ty chcesz koniecznie Dragona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walx17, tyle na ten temat sie pisalo ze powinienes cos dla siebie wybrac.

A tak na marginesie to Dragon nie jest wcale taki tani.

Mialem przez 2 sezony Dragon S- E- Carp selektion -3,90-3,3/4 LB-koszt to okolo 320 zl,a sprzedalem za 200zl.moge polecic,spokojnie rzucisz na 100m :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne rozbieżności w ugięciu: 2,5, a 3.25lbs to przepaść tym bardziej, że Dragony są niedoszacowane. Kolega ma Mystery XT 2,75 i nie jest to byle witka nie wspominając już innego Maxime 3,25. Opisz może dokładnie łowisko, ryby i sposób połowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która z tych wędek jest lepsza DAIWA BLACK WIDOW 2cz. 3.60m 2.75lbs czy Dragon Mystery XT Carp 3, 6m 3,25lbs

Poczytaj najpierw co to jest krzywa ugięcia podawana w [lb] i ewentualnie później tu wróć bo zadając takie pytania po pierwsze nie masz co liczyć na sensowną odpowiedz a po drugie dajesz nam do zrozumienia że nie bardzo wiesz o co chodzi a w takim wypadku każda propozycja może być dla Ciebie nieodpowiednia. To tak jak byś wpadł na forum motoryzacyjne i zapytał co jest lepsze - Mercedes S 6.3 AMG czy Audi A8 4.2 w dieslu :roll: Ja wybrałbym Mietka ze względu na 520 KM ale inni nie potrzebują aż takiej mocy i wolą auto które spala mniej niż 35l/100km więc wybiorą Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Mam pytanie która z tych wędek jest godna uwagi:

-Mikado Sensei Medium Carp 390/3lbs

-Konger Carbomaxx Team Carp 390/3lbs

Jeśli chodzi o warunki w jakich będzie użytkowana wędka to głównie zbiornik zaporowy w którym trzeba posłać zestaw na około 50 do 100 metrów w zależności od pory roku (latem dalej bo dużo zielska) oczywiście wywożenie nie wchodzi w grę bo nie ma czym. Jeśli chodzi o metodę łowienia to najprawdopodobniej będzie to ciężarek 60-80g + mały worek PVA lub korale z kulek lub kukurydzy na niciach PVA (zastanawiam się jeszcze nad zastosowaniem 'metody'). Karpiki jakie tam występują to max 15 kg największy o którym wiem to 12 kg złapany w ten weekend niestety trafiło na "mięsiarza" i karp poszedł do wędzenia w ten weekend padły jeszcze dwa 8kg karpiki które pływają nadal a najczęstszy przyłów to karpie do 2 kg.

A i jeszcze jedno wiem, że nie ten dział ale możne ktoś odpowie co powiecie o takim kołowrotku:

-Konger Team Pro Carp 950

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,podepne sie pod temat.Jestem na etapie kupna kija i przegladajac stronki znalazlem:

Shimano ForceMaster AX Specimen 12-275 http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/shimano-forcemaster-ax-specimen-g4-a9-p207-k8026.html moje pytanie jest najstepujace,czy ten kij jest rownie kluskowaty jak te z serii alivio?jesli tak to odpada bo myslałem bardziej nad 3 lbs lecz w tej sytuacji ta cena promocyjna mnie kusi :wink: z gory dzieki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić w miarę sztywny kij w przedziale cenowym 200-300zł czy jesteście w stanie polecić coś co nie przypominałoby pracą Shimano Alivio? Chętnie widziałbym coś 13ft 3,5lb ale za wszystkie propozycje z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Potrzebuje waszej pomocy koledzy po kiju :)

a mianowicie przymierzam się do swojej pierwszej wędki karpiowej :) ale niestety jak patrze na ceny to zaczynam płakać ;(

a teraz do rzeczy:) nie mam zbyt wielkiego funduszu na sprzęt ale bubli tez nie lubie kupować

szukam karpiówki do około 250 zł

no to moje wymagania (pewnie z byt wielkie co do chęci zapłaty)

możliwość rzucania z pva (to na pewno),

nie będę wykonywał jakiś super dalekich rzutów pow 100m (przecież nie zawsze dalej znaczy lepiej :P )

i fajnie jak by pod czas holu kij miał akcje bardziej paraboliczną niż przypominał kij od szczotki (łapania super okazów na początku też nie przewiduje)

prosił bym o konkretne propozycje (poza marką i modelem czy lepiej sprawdzi się 2,75 czy 3 lb o 3.5 wydaje mi sie zbyt wiele )

miejsce połowy to kilku hektarowe jeziorko

bo co do kołowrotka to zdecydowałem się na SPRO Incognito LCS :)

za pomoc bede wdzięczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziubas123, na Twoim miejscu szukałbym coś z parabolików 3,5lb, ale to moje zdanie. Może Chub Snooper albo JRC Defender

http://baits.pl/jrc-defender-12-ft-p-472.html?cPath=1_15.

Niestety teraz brak 3.25 i 3.5.

Z tego co gdzieś mi kiedyś mignęło w necie (na stronach UK) modele 3.25 i 3.5 to półparaboliki z pierwszą przelotką f50 mm. Zadzwoń do Baits'a jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc wpadł mi w oko model CHUB SNOOPER może ktoś posiada i mógł by coś więcej na ich temat napisać ?

i jeszcze jedno znacie jakieś polskie sklepy gdzie je można kupić ? bo te co znalazłem to produkt nie dostępny :/ na allegro jest ale 3,90 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za pomoc wpadł mi w oko model CHUB SNOOPER może ktoś posiada i mógł by coś więcej na ich temat napisać ?
Poszukaj na forach. Dużo o nich było, również tutaj.
jeszcze jedno znacie jakieś polskie sklepy gdzie je można kupić ? bo te co znalazłem to produkt nie dostępny :/ na allegro jest ale 3,90 :/
CarpMix

http://www.carpmix.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=479&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=7

Ale najbardziej opłaca się je kupować w UK. Można wtedy wyrwać nówki za 200zł/szt z przesyłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.