Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zbieracie grzyby?

Lubicie je jesc? (moze jakie przepisy)

Sa juz u was?

Moze ja sam zaczne

Lubie zbierac grzybki najlepiej kozlarze i prawdziwki ale zwyczajne podgrzybki tez zle nie sa

W przeciwienstwie do ryby to lubie je jesc :) najlepiej smakuje mi jajecznica na boczku z cebulka i grzybami :) pyszota az zglodnialem

No i oczywiscie zupa grzybowa na Wigilie mozna wtedy poczuc sie jak w srodku sezonu grzybowo-wedkarskiego ;)

W okolicach Torunia sporo padalo natomiast ja jeszcze nie mialem czasu na jakas przejazdzke po okolicznych lasach

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Grzybobranie fajna rzecz, a jeszcze fajniej jak sie to połączy z wędkowaniem.Nad Soliną znam miejsca gdzie zaraz za plecami podczas wędkowania można zbierać wyłącznie prawdziwe i czerwone kozaki. Nawet nie trzeba daleko odchodzić od wędek. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grzyby musimy poczekać jeszcze ze dwa tygodnie
Masz rację, mój ojczulek przedeptał dzisiaj trochę lasów i nic. Grzybnia wyschła prawie całkowicie.

Pewnie będzie tak że we wrześniu dzieci do szkoły a my na grzybki oj pomyliłem się na rybki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem na weselu w okolicach Starogardu Gdańskiego , w znajomym gospodarstwie agrotur . Przez pół godziny , dwie

siatki głównie kozaków , kilka prawdziwków . Dużo padało,

jak wszędzie , gleby są gliniaste , woda szybko nie przenika

w głąb . Kilka małych , głównie prawdziwków zostawiłem dla

gospodarza na jutro. To on wskazał mi te miejsca.

Nawiasem mówiąc , czy ktoś pamięta Marka Panasa , byłego

reprezentanta kraju w piłce ręcznej ?.Teraz zajmuje się

agroturystyką i nieżle mu to wychodzi . Ryby też lubi

łowić ale nie ma na to zbyt dużo czasu.

pozdr.Edek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mogę. To jest specyficzne miejsce- lasek na zasypanym wyrobisku pocegielnianym. Tata ma go tuż za płotem, ale niewielu okolicznych mieszkańców wie jakie grzyby tam rosną. Chodzi sobie oglądać grzybki i mówi: "Ty jeszcze sobie rośnij, ciebie biorę itp" :lol::lol: Dlatego nazywa to plantacją. Mój brat jak było sucho to chodził podlewać grzyby :lol::lol::lol:

Ale mogę ci powiedzieć, że okolice twojego łowiska są bardzo ciekawe jeśli chodzi o grzyby- więc możesz połączyć któregoś dnia obie pasje. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisał tomii w sobotę rano wykazywałem się w lesie - a efektem tego było 64 przepiękne, zdrowiutkie prawdziwki (sam borowik szlachetny) + 1 ceglastopory + 2 kozaki czerwone !

Nie żałuje że tym razem, zrezygnowałem z zasiadki na rzecz spaceru po lesie - jak jeszcze troszkę popada to będzie wysyp - jest ciepło, grzybnia już ruszyła - tylko trochę wody i będą przepiękne owocniki ! :lol: w lesie masa prawdziwków - tych malutkich :lol: a to optymistyczny znak :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.