Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Powiedzcie mi koledzy , jest jeszcze szansa w tym roku na grzyby ,czy można już tulko liczyć na gąski?

U mnie jest kompletna klapa , niby jest mokro ale za to noce są zimne .

Od kiedy zbliża się jesien nie mogę doczekac się grzybów ale w tym roku chyba jednak obejde się smakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

desperado, Wczoraj łaziłem godzinę, nazbierałem trochę podgrzybków brunatnych (młodych) , kilka kozaków i 4 prawdziwki, było tego wszystkiego z pół wiaderka. Gąsek nie zbieram , ale g.siwą i maślaki żółte po drodze mijałem. Nie ma jakiegoś strasznego wysypu, ale myślę ze coś tam można jeszcze wygrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

desperado, Wczoraj łaziłem godzinę, nazbierałem trochę podgrzybków brunatnych (młodych) , kilka kozaków i 4 prawdziwki, było tego wszystkiego z pół wiaderka. Gąsek nie zbieram , ale g.siwą i maślaki żółte po drodze mijałem. Nie ma jakiegoś strasznego wysypu, ale myślę ze coś tam można jeszcze wygrzebać.

Jeśli są młode to nie jest jeszcze tak żle , może jest nadzieja , jutro idę w las :)

nom, główny sezon na grzyby to raczej końcówka wakacji a nie jesień

U mnie ,a raczej na poligonie pod Toruniem jeśli jest mokro to też pierwszy wysyp ,,prawdziwych,, jest w czerwcu , ale te prawdziwe jesienne grzyby z grubymi trzonami to okolice września.

W zeszłym roku przynosiłem po dwa wiadra z lasu koło osiedla , nie trzeba było jeżdzić na poligon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek byłem jeszcze koło Milicza. Na sos jeszcze uzbierałem, ale nawet miejscowi nie mieli na wystawkach żadnych grzybów. Zostaje sama przyjemność spaceru po lesie :smile:

Do kosza trafiły 3 prawdziwki, 1 kozak, 1maślak pstry, kilka podgrzybków, wiązka opieniek i 2 dorodne borowiki ceglastopore.

Jak zwykle kilka wynalazków zostało na cyfrówce, te oczywiście C&R :smile:

b0381e98c96f746bm.jpg 8536234cab8000dfm.jpg 740c99a331129e85m.jpg b75c07756b5a6fd9m.jpg

d1c4d9c9a094332cm.jpg bd555a3f242b4116m.jpg 474f1f51ed98f0cam.jpg c2aeed24ee25762em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.