Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

0 - buk

1 - osika

2 - z samego liście nie mogę wywnioskować :P, za młoda gałązka, ale strzelam ze to jakaś topola, bo skoro są dwie to może i to też :D

3 - topola

4 - lipa, widać nawet kwiaty :)

5 - tu jest klon jesionowaty

6 - brzoza, a zdjęcie jest ze strony o surwiwalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. Buk zwyczajny"Fagus silvatica"

1.Topola (chyba czarna)" Populus sp."

2.Obstawiałbym jakąś topolę ale nie wiem jaką

3. Też jakaś Topola.

4. Lipa szerokolistna "Tilia sp."

5. Klon jesionolistny "Acer sp."

6. Brzoza omszona "betulla sp."

Jaceen co do liści Buka to z wierzchu są jakby powlekane czymś błyszczącym(zawsze błyszczą) a spod spodu ma takie jakby małe włoski(w kolorze białym) buka ciężko pomylić z jakimkolwiek innym gatunkiem drzewa;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj średnie brania podgrzybków :wink::lol: tylko 1 wiaderko :???:

Pewnie maniek przede mną wyłapał co lepsze. Mnie udało się mały koszyk podgrzybków uzbierać, trafiły tam również trzy maślaki pstre i jeden prawdziwek.

Środa 09.06.2010r

43a817452b4e9917m.jpg d51a379c69539d03m.jpg 1e6bcd8211bd163fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że byłem w okolicach Milicza

Dlatego pisałem że:

"Pewnie maniek przede mną wyłapał co lepsze" :smile:

Dzień wcześniej (wtorek) nad pewną rzeką we wrocku znalazłem drugi raz żółciaka siarkowego. Tym razem skusiłem się spróbować jak smakuje. Myślę, że jak ktoś ma smykałkę kulinarną, to faktycznie może to być smaczne. Po podsmażeniu przypomina w smaku kurczaka.

03d21da99df49532m.jpg dfbddca77dff5c14m.jpg fe1708a1e8c763dbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jak popada deszcz to zapraszam na Pustynie Błędowską jest u nas grzybów jak wody w Wiśle. Jak są tak na prawdę to dwa wiadra 20 l to pół godziny się zbiera. Zapomniałem napisać że te grzyby to maślaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są tak na prawdę to dwa wiadra 20 l to pół godziny się zbiera. Zapomniałem napisać że te grzyby to maślaki.
na upartego mógłbym tam zajrzeć, bywałem w Bukownie to jest nieco niżej na mapie.

swoją drogą to maślaki są wszędzie, kilka kilometrów od centrum miasta można tego nazbierać sporo, ale to taki "krąp" wśród grzybów :lol:

najbardziej lubię zbierać te "kozaki czerwone" - piękne, wyjątkowo smaczne, no i chyba nigdy nie robaczywieją :shock: jeszcze mi się nie zdarzyło znaleźć z robakami :smile: no i oczywiście co tam się jeszcze nawinie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie ani jednego grzyba po prostu masakra. Idzie się załamać. ale nie ma tego złego , chyba odwiedzę pewne miejsce. Mam swoja miejscówkę i chyba ja odwiedzę ale tam dziennie jest 500 prawdziwków. Ale muszą się pojawić na maksa bo w jedną stronę ponad 150km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.