Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grzyby


P

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę wieczorem widziałem w porajskich lasach starszego pana z aktówka z lat 60-tych a z niej wystawały kapeluchy kozaków wielkości pokrywki od wiadra. Moja lepsza połowica natychmiast zwróciła uwagę na ... "widziałeś, jakie miał grube szkła w okulrach?"

Buchnąłem śmiechem i miałem zamiar iść w kierunku z którego przybył starszy pan pozbierać te grzyby o średnicy kapelusza mniejsze niż 0,5 metra :mrgreen:

:lol::lol::lol:

To tak ... na rozluźnienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość bogdan39

Czyzby nastepna chmura z czarnobyla.

Tych grzybów jest bardzo duzo gdzie niepojade do znajomych wszędzie obieraja i susza prawdziwki.

A moze szczepionki antykoncepcyjne dla lisów to sprawiły, wiecie pada deszcz to sie rozmaka idzie w glebe.

Jejus moze lepiej niejeść tego cholerstwa,albo zaoszczedzić na prezerwatywach. :roll::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu z rodziną :???::wink: na grzybach. Kazdy srednio troche ponad wiadro. Prawdziwki juz sie chyba koncza, bo dzisiaj tylko 7, za to siostra znalazla 2 największe, zwykle nie znajdujac nic :). Pozniej pojechaliasmy na podgrzybki i kazdy uzbieral wiadro i chodu do domu. W tym roku kazda wyprawa na grzyby byla udana. Teraz jednak grzybow jest o wiele mniej, pewnie z tego powodu ze deszcze nie padaly ponad tydzien. Przychodzi jednak zmiana pogody i podgrzybki znowu powinny sie pojawic. Tylko nie mamy gdzie juz ich ukladac.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i ja na grzybach we wtorek i to jest efekt 4 godzin łażenia po lesie 4 osób . Nie było tak źle .

Ps. Dzisiaj też byłem na grzybkach ale była to wycieczka zakładowa zwana "Grzybobraniem". Z oczywistych względów :mrgreen: efekty mniejsze ale tez nie było żle .Juz doszedłem do siebie :mrgreen:

post-163-14544971214731_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w pracy na robocie w środku lasu. Jak rano postawiłem auto, to o 10-tej nie mogłem odjechać ... zablokowali mnie ... jak na parkingu :lol: Tyle ludzi za grzybami lata. Zresztą ich ceny na targu mówią o ich mnogości i urodzaju ... 1 kg prawdziwków 10-12 zł :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicach poznania podobno po 3 złote za kilogram...

no ja też byłam na grzybach, nieodmówiłam sobie tej przyjemności

w sumie chyba 5 razy i za każdym razem wychodziłam z lasu z 7mio kilowym koszem (jakoś nie mogę pobić tej wagi :roll: )

efekt jednego z grzybobrań - fotki juz robione w domu

S2010013.jpg

i druga tura :)

S2010001-1.jpg

i takie cuda u mnie na działce rosną :D:mrgreen:

S2010010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Zbieracie grzyby?

Zbierałem. Z ojcem, za karę. Ojciec był bardzo surowy, a ja niezbyt pilny w różnych sprawach. Nie chodziło o grzyby. Gdy nie wywiązałem się z jakiegoś obowiązku, ojciec karał mnie w ten sposób, że odrywał od literatury (kochał ją jak ja, więc wiedział, jak to boli). Uwielbiał chodzić na grzyby, więc piekł dwie pieczenie na jednym ogniu: miał pewność, że nie chowam się po strychach z Dantem czy innym Szekspirem i mógł sobie łazić po lesie; w dodatku z jednym z ukochanych synów :mrgreen: . Pewnie dlatego jako dorosły nigdy nie byłem na grzybach :smile: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Witam

Rozpoczal juz ktos sezon grzybowy :?::twisted:

Ja bylem dzis i znalazlem 5 kan z czego tylko niestety jedna nie byla robaczywa :cool:

Poza tym pojedyncze kurki i kozlarze

Ale sadzac po pogodzie chyba zacznie sie szal w lasach :lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zebrałam w zeszły weekend 6 kilo kurek i prawie kilogram prawdziwków :D

To pochwal sie chociaz gdzie tak mozna poszalec :?::twisted:

Nikt inny nie pisze choc na forum chyba sporo jest lubiacych zbierac grzybki

Pewnie dzis same taaaakie wyciagaja :cool:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm takie suchoty u mnie były....

Ale skoro mówicie, że u was kurki sie pokazaly to należało by skoczyć w moje miejscówki ;)

w tamtym roku mialem rekordową ilość borowików i podgrzybków :D 3x jedno miejsce przechodzilme i za kazdym razem jeszcze coś znalazłem (a grzybiarzy przez 5 godzin to sie tyle przewijało i każdy miał siatki/koszyki/wiaderka wypełnione), zobaczymy jak będzie w tym roku ;) jutro z rana uderze zamiast na rybki to na grzybki = ]

Pozdrawiam Krzysztof :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.