Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Limit wędek splawikowych przy wędkowaniu z łodzi.


Łukasz789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie w przypadku wędkowania z łodzi metodą spławikową .To znaczy czy wolno mnie jest używać w tym wypadku dwóch wędek czy tylko jednej . Pomijam tutaj wewnętrzne przepisy danego łowiska. Drugie pytanie nasunęło mnie się po wertowaniu różnych stron w internecie .Jeśli spininguje na jedną wędkę a chce mieć w pogotowiu drugą w pogotowiu to do jakiego stopnia może być ona przygotowana ( uzbrojona) tak aby nie dostać mandatu od Straży rybackiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

1. Możesz wędkować na dwie.

2. Może być całkowicie uzbrojona, byle nie była zarzucona, spiningować dwoma wędkami i tak się nie da. Tak samo spławikówek na brzegu możesz mieć i 10, zaś zarzucone tylko 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdałeś egzamin nie wiedząc a tak bardzo podstawowych rzeczach?

a jakoś zdałem ale raz nie było napisane tam o połowie z łodzi to raz a dwa to pytam aby nie skończyło się tka jak w tej sytuacji:

http://forum.wedkuje.pl/f,polow-z-lodzi-na-dwie-wedki,158250,0.html

to tylko przykład ale podobno jest z tym faktyczny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek

jeżeli juz to sa to pojedyncze chore przypadki(straznik mial zly dzien),skad wiesz czy to w ogóle miało miejsce,jesli chcesz byc tak bardzo przezorny w tych sprawach miej przy sobie 2 wedki,reszte zostaw w aucie,to wszystko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie ale już sobie wyobrażam takich nadgorliwców kontrolujących zawodnika podczas treningu .... rozłożony komplet uzbrojonych uklejówek gotowych do łapania po lewej , zestaw topów oczywiście uzbrojonych po prawej , z boku ze 2 matche .... a nie daj boże jakby chciał przetrenować wszystko i jeszcze miał baty ze 4 ....

hehe uklejówki 2-5m co 0.5 m = 7sztuk

topy liczmy z 6 , odliczmy kubek = 5 sztuk

baty 6-9m co 1m = 4szt

matche nie przeginając = 2 szt

w sumie 18 gotowych do łowienia kijaszków w zasięgu ręki naszego biednego trenującego + 1 (tyczka w rękach) = kilka punktów obłędu u kontrolerów-gorliwców-nadinterpretatorów

*pewnie trochę przekolorowałem - bo mało kto trenuje wszystko naraz (a zwłaszcza rozkładałby całość tylko na potrzeby treningu) ale podczas zawodów już zdarza się takie widoki oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.