Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wiosenne amury-nęcenie kukurydzą i kulkami


hellson

Rekomendowane odpowiedzi

witam nastawiam się na ładne amury i plan mam taki... około 10-15 kg kukurydzy gotowanej na słodko z cukrem lub miodem i do tego mam kulki brzoskwinia JET FISH 20mm i 18 pop-up też brzoskwinia + liquid SCOPEX też JET FISH do zalania tego wszystkiego... myślę sypać przez 3-4 dni rano po około 3-4 kg. potem zasiadka:) co sądzicie o tym planie wyjściowym? warto dodawać jeszcze coś to siatki PVA? porady mile widziane...:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Placek

wiosną słodkie zanęty sie słabo sprawdzają,zamast miodu i cukru,dodałbym anyż czosnek +jakieś ziarno+kruszony chleb,w czasie lata twoja propozycja jest obiecująca,jako przynęte zastosował bym skórke chleba lub kulke o smaku kraba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano po około 3-4 kg

Jak duży zbiornik, jaka populacja amurów i jakich dużych- a jaka innych ryb- karp. leszcz, karaś?

Może się okazać, że 4 kg to będzie zdecydowanie za mało jak na jedno nęcenie.

No ale jak to nawet nie jest duży zbiornik a amura i karpia jest bardzo dużo to i tak te 3-4 kg starczy bo jak wiemy to amur i karp są "żarłokami" więc może być nawet za mało no i inne rybki pewnie też podjedzą.

@hellson

A wiesz może do jakich rozmiarów obecnie sięgają te amury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak staw około 2,5 ha. amury są zarybieniowe czyli nie duże a są też dochodzące do metra i więcej. wiem bo połapali już kilka i kilka poszło przy brzegu... karpi też sporo będzie i maluchów i większych. leszcza nie ma karasia dość sporo... głębokość ok. 1-1.5 m zaraz przy brzegu przy pasie trzcin. nie ma stanowisk z tego brzegu, więc sypał będę z ręki z brzegu a łowił z prostopadłego brzegu i pierwszego stanowiska... jak na zdjęciu:

111111111nx.jpg

plan jest dobry i mam nadzieję że się sprawdzi i wszystko jest jeszcze do dopracowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plan jest dobry i mam nadzieję że się sprawdzi i wszystko jest jeszcze do dopracowania...

Plan faktycznie niezły, ale podejrzewam że amatorów na to stanowisko jest więcej :wink:

Faktycznie zacznij od 4 kg raz dziennie. Proponuję póki co kukurydzę dość mocno ugotowaną (miękką) i słodką. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem większość atraktorów ze słodkim smakiem/zapachem ma takie same rezultaty, obojętnie czy to jest z zapachem/smakiem miodu, truskawki, brzoskwini czy innych rzeczy :)

No, no hellson tak Ci powiem, że troszkę Ci zazdroszczę tych połowów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he dzięki ale jeszcze nie ma czego bo jeszcze nic konkretnego nie złowiłem... dopiero muszę kupić kuku i poczekać aż się ociepli trochę i pogoda się ustabilizuje. myślę że za jakieś dwa/trzy tygodnie zaczniemy nęcić... wtedy będziesz mógł gratulować :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Witam! Mam problem a raczej dwa. Łowię na łowisku na którym jest amur(ok. 10kg) i karp też w tych gabarytach. Próbowałem już wielu metod łowienia i wszystkie dotychczasowe zakończyły się fiaskiem. Mam więc pytanie...jakiej zanęty i przynęty użyć aby odnieść sukces?

Staw o powierzchni ok. 1 ha. I drugie pytanie: czy metodą na włos łowi sięz gruntu?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.