Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta na zawody gruntowe.


arek71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Za kilka dni wybieram się na zawody gruntowe.Zbiornik na którym się odbędą to niewielka zaporówka .Średnia głębokość to 1,5 metra.Zbiornik jest intensywnie obławiany ale trudno tam trafić na dobre brania.Główne gatunki to:płoć,mały leszcz(duże też są ale słabo biorą),karaś,lin,jaż.Pomóżcie jaką zanętę,jakie dodatki.Czego dodać żeby zanęta dobrze pracowała.Dodam jeszcze że w zbiorniku przez cały rok jest ciepła woda ,nigdy nie zamarza.Dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Może zrób tak, kup dwie zanęty ale bez dodatków jedną zanętę zrób z własnymi dodatkami ale roślinnymi np. kukurydza, pasza, no i inne jakieś zboża, a drugą zrób z dodatkami pochodzenia zwierzęcego np. białe robaki, siekane glizdy, pinki, ochotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szitu dziękuję za pomoc , zawody już się odbyły.Chwalić się niema czym ,ale 4 miejsce na 32 zawodników to też nie wstyd...Za dwa tygodnie zawody gruntowe nocne na tym samym zbiorniku .Prośba o porady aktualna :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szitu dzięki za pomoc. Też tak myślałem żeby czymś mocnym je zwabić...ale czym??? Sumików na szczęście na tym zbiorniku nie ma .Dominuje mały leszczyk i płotka ,ale to nie znaczy że nie ma innej ryby..jest dużo dorodnego karasia,piękne liny ,karpie amury czy jazie po kilka a nawet kilkanaście kilogramów.Ale te okazy się rzadko trafiają .Dla tego ja nastawiam się na ilość : mały leszczyk, płotka (chociaż na ostatnich zawodach złapałem jazia 0,8 kg. i małego leszczyka, dało mi to 4-te miejsce.1-sze miejsce to waga 2,2kg i same leszczyki i płotki oko 10-=20 cm)Myślę że na zawodach trzeba się nastawić na ilość nie na jakość...pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nocne zawody możesz zastosować takiego przepisu:

0,5 kg kaszy jęczmiennej i 0,5 kg kaszy gryczanej.Ugotowaną kaszę zabieramy na łowisko,gdzie będziemy dalej kontynuować robienie zanęty.przygotowujemy dwa duże wiadra i zaczynamy,do jednego z wiader wsypujemy 1 kg zanęty Jackson uniwersalna 1 kg traper leszcz i dokładnie mieszamy bez wody gdy już mamy dokładnie wymieszane powoli dolewamy wody małymi ilościami tak długo aż zauważymy dokładnie namoczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.