Skocz do zawartości
tokarex pontony

KSIAŻKA I FILM


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem historykiem filozofii i logikiem

To widać :wink::lol: Ale posty w miarę w temacie, a że długie i zawiłe :mrgreen::wink:

Szczególnie to mi się podoba

Mądrale od tysięcy lat główkują nad definicją szczęścia, która przecież jest prosta: Szczupak 101cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tomku, sorry - próbowałem najkrócej i najprościej, ale temat jest dość obszerny i trudniejszy niż można by wywnioskować z tych moich paru zdań. To trochę tak, jakby mnie lekarz - albo inny inżynier - próbwwał wyjaśnić w sposób najprostszy i najkrótszy coś ze swego ogródka, a co jest tematem kontrowersyjnym i w świecie medycyny - też bym pewnie uznał, że długie to, zawiłe - a on by miał wrażenie, że i tak za bardzo i w sposób nierzetelny uprościł :lol: . W każdym razie dość tego wykładu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pike ale jesteś nauczycielem akademickim? Bo to ciekawe...

Twoj język jest faktycznie bardzo naukowy ;)

A co do tych intelektualistow, to owszem demokraci ale czy w większości "lewicujący"?....wielu tak uważa, ale i wielu uważa inaczej...

To jednak nie miejsce, na takie dysputy... fajnie jednak, że sa tacy ludzie na forum, może młodzież poszerzy swoj zasob słownictwa, albo zachęci się do czytania ambitnej literatury :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pike ale jesteś nauczycielem akademickim

Tak El Rifle, ale dość już o mnie - dyskusje na temat filmu i lietratury są tu na temat, propozycje sposobów postrzegania dzieł - również. Osoba Pike'a - niebardzo... :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krwawy diament niezły film polecam

Cześć Bogdan. Słyszałem o nim - podobno dobry; muszę obejrzeć.

PS

Słyszałem też dobre opinie o "Świadku koronnym" - oglądał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Świadku koronnym" byłem w kinie i muszę przynać, że jest to według mnie film jedynie na bardzo przeciętnym poziomie, zbyt przewidywalny, ale z dobrymi kreacjami aktorskimi. Z polskich filmów mogę polecić czarną komedię Konrada Niewolskiego "Job, czyli ostatnia szara komórka" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Stanisława Grzesiuka "Pięć lat kacetu" , "Boso, ale w ostrogach" "Na marginesie życia"

Również polecam. Nie wiem, jak odbierałbym je dziś, bo czytałem jako nastolatek - ale czytałem kilka razy i wrażenie, które mi pozostało jest bardzo dobre. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obejzeniu 20minut filmu można było się domyśleć jaki będzie koniec

W filmach Kolskiego koniec jest przewidywalny zanim jeszcze człek wybierze się do kina, a warto obejrzeć i tak - to jest kryterium, ale jedno z wielu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmach Kolskiego koniec jest przewidywalny zanim jeszcze człek wybierze się do kina, a warto obejrzeć i tak - to jest kryterium, ale jedno z wielu. Pozdrawiam

czy warto obejrzeć? to zależy od tego czy toleruje się przewidywalne koncowki :D

ja lubie zagadaki jakieś, jakieś napięcie a nie .... flaki z olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś horroru po którym zarywa się nocke.. zna ktoś jakiś dirastik?

Witaj. Nie widziałem za dużo horrorów. Te, które oglądałem, zazwyczaj nie podobały mi się. Bardzo lubię film "Wilk", ale trudno go nazwać horrorem. Moim ulubionym - i jednocześnie jednym z ulubionych filmów w ogóle - jest "Egzorcysta". Ja po nim zarwałem nockę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn szukam czegos z klimatem...

nie lubie filmów w których krew leje się wiadrami a odcienta głowa gryzie po kostkach :)

krwawe mogą byc ale bez przesady dajmy na to shutter

a chodzi mi o klimat jak w blair with czy drabinie jakubowej

co do egzorcysty film jest spoko ta dziewczynka dobija :roll: ale to jednak nie był ten ostateczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pike

Panowie, kto się na tym zna: Jest strona, z której po wysłaniu smsa za parę złotych można sobie ściągnąć i obejrzeć "Świadka koronnego". Można wówczas ten film zapisać na dysku i obejrzeć ponownie, czy to tylko jednorazówka? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to sms do portalu w kótrym jest film to zapewne jest tak że płacisz i masz wejście do strony na której jest film coś jak smog.pl czy youtube tylko że z 1 filmem i odpłatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam zbierać na samochód jak mogę ukraść tobie?

ale nie będzie to ten który byś chciał ( zapewne ) :mrgreen:

a w necie jest tak że zawsze masz to co chcesz za free :roll:

to troche jak łowienie bez opłaty

ale .. ale... jak łowienie bez opłaty uklejek na żywca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.