Skocz do zawartości
tokarex pontony

picker jako spinning?


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Wydaje mi się, że szczytówka będzie za miękka, nie w sensie, że nie pokaże brania, tylko nie zatnie ryby. Będziesz musiał sprawdzić sam :)

Zaciąć będzie problem bo nawet wędka ma akcje flegmatyczną ale szczupaki jak biorą agresywnie to same się zacinają więc wtedy powinno się udać, inne ryby jak się zapną to będzie tylko szczęście i przypadek. Na słabo żerujące szczupaki też raczej niema szans, ale można próbować zawsze coś się złowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moimi poprzednikami z tym pickerem to sobie odpuść weź lepiej jakiś lekki zwykły gruntowy teleskop wprawdzie z obserwacją brania, czuciem przynęty i komfortem łowienia nie będzie najlepiej ale jeżeli nie chcesz inwestować w kij który jest przeznaczony do średnio ciężkiego spina to lekka gruntowa wędka będzie najlepszym ze wszystkich złych pomysłów :mrgreen: Znam wiele osób które tak łowią ja sam jako dzieciak tak robiłem ale w końcu kupiłem swój pierwszy spinning (Shimano Catana) i ani trochę nie żałuje tej decyzji ;) Także lepiej przemyśl zakup spiningowego kija lub w ostateczności spróbuj przygody z gruntowym kijem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie nie zgadzam z poprzednikami :D panowie miałem kiedys sytuacje ze na rybach połamałem wklejaneczke ,,,, i co wujek dobra rada kazał przymierzyc do dolnika ostatnia czesc od feedera wraz z najtwardsza szczytówką ! I strzał w dziesione :) nie dosc ze pasiło idealnie i nie odróznało sie od zwykłego spina to było tak piekielnie czułe a zarazem miało taka siłe ze wszyscy dziwili sie jak taka wklejka cieniutka radze sobie na odrze główkami 40 gram. Sandacze czułem kazde musniecie a szczupaki cieła sama bez zacinania .... same sie zapna :)

Wiec kolego spróbuj z najtwardsza szczytówka i przekonaj sie sam ... picker jest przystosowany do łowienia walecznych rybek i mysle ze poradzi sobie z 70 cm szczupakiem :)

Pozdrawiam ! :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam długo do połowu sandacza używałem i uważałem prawie za idealną wędkę feeder, wiele osób patrzyło na mnie z politowaniem albo głupim uśmiechem ale mnie dobrze łowiło się na tą wędkę i wyniki były niezłe...

Wędka miała 3,6m i 90g wyrzutu i jak to feeder cieniutką szczytówkę i sporo przelotek.

Brania były dobrze widoczne, zacinałem dość mocno z racji miękkiej szczytówki powtarzałem zacięcie a wtedy ryki nie miały szans spaść. Dużą wadą była sztywność i nieraz spóźniałem z zacięciem no i waga też słuszna ale akurat to był mniejszy problem.

Reasumując uważam że picker również może być nie najgorszym wędziskiem do połowu drapieżnika a często lepszym niż spinning który ktoś doradzi nie posiadawszy odpowiedniej wiedzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek0402, a jak masz wyrzut w spinie do 30 gram to na szczupaka za słaby ?? Picker to wedka dostosowana do obciazeń wiec ma swoja moc ... to np wklejanka do 15 gram nie jest dobra na słabo żerujacego szczupłego - nie jest ok i dobrze da sie nia łowic spore ryby !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snoek3 ja nie powiedziałem że 30g to za słaby kij na szczupaka, to czy kij wytrzyma zależy między innymi od wędkarza ja nie myślę kategoriami "tyle gram c.w. to wytrzyma hol takiej ryby" często wędkarze nie zdają sobie sprawy z wytrzymałości grafitowych wędek ja akurat sobie zdaje z tego sprawę jak ktoś nie widział co współczesny patyk o c.w. 30g potrafi wytrzymać to niech zerknie np. na to

(DAM Nanoflex c.w. 20-40g podnosi 10,2kg)

A wracając do tematu to moim zdaniem picker jest za miękki i nie pozwoli na skuteczne zacięcia o prowadzeniu dużych obrotówek też raczej można zapomnieć

Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź abra1711 z którą się zgadzam

Zaciąć będzie problem bo nawet wędka ma akcje flegmatyczną ale szczupaki jak biorą agresywnie to same się zacinają więc wtedy powinno się udać, inne ryby jak się zapną to będzie tylko szczęście i przypadek. Na słabo żerujące szczupaki też raczej niema szans, ale można próbować zawsze coś się złowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Zdziebko późno podłączyć się pod dyskusje ale ... Mam pickera Daiwa Windcast. Jako, że podczas tej zimy coś tam sobie wyskrobałem na klenia, poszedlem z w/w kijkiem nad okoliczną rzeczkę sprawdzić ich prace. Ku mojemu zdziwieniu przy prowadzeniu wobków 3-6 cm sztywniejsza szczytówka nie wyginała się za mocno. Ba, powiem więcej - czułem piękne drgania wobków prowadzonych pod nurt. Czucie przynęty pierwsza klasa. Jedynym mankamentem będą zapewne przelotki o małym fi ale praktyka wszystko zweryfikuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również używałem tymczasowo pickera jako lekki spinning. Szczytówkę można dobrać i po dobraniu właściwej całkiem fajnie dawało się połapać, czule itp.

Ale bardziej trzeba uważać na przelotki - często są delikatniejsze w pickerach (zwłaszcza ostatnia) i w zależności od modelu może nie wydolić za długo.

Warto mieć to na uwadze.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.