Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Bagry


Nightwalker

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Zacinać zacinam ale nie w taki sposób jak np. przy karpiówce, czyli nie energicznym szarpnięciem wędki do góry tylko unoszę wędkę do góry w przeciwną stronę niż ta w którą mam umieszczony zestaw.

Generalnie ryb na methodę złowiłem już sporo ( większość na komercji ) i przypadków z pęknięciem przyponu może miałem z 4-5. Wydaje mi się bardziej prawdopodobne że przypon już był trochę sponiewierany przez karpie z poprzedniego wypadu a z lenistwa go nie wymieniłem na początku łowienia :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem przedwczoraj, sporo się dzieje na spławik, ale zdecydowana większość to małe płocie, które potrafią sie zahaczyć na duży haczyk, gdzie nawet nie podejrzwałbym że to im wejdzie do paszczy.. nawet z wielkim czerwonym robalem.

Próbowałem na grunt, ale mam problem z wodorostami, jak sobie dajecie z tym rade ? Na grunt nie ma w ogóle brań, a nawet jeśli coś by wpadło, to wątpie że dało by rade to wyciągnąć skoro dodatkowo na sprężyne doczepia się z kilo zielonego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ssylur napisał:

Byłem przedwczoraj, sporo się dzieje na spławik, ale zdecydowana większość to małe płocie, które potrafią sie zahaczyć na duży haczyk, gdzie nawet nie podejrzwałbym że to im wejdzie do paszczy.. nawet z wielkim czerwonym robalem.

Próbowałem na grunt, ale mam problem z wodorostami, jak sobie dajecie z tym rade ? Na grunt nie ma w ogóle brań, a nawet jeśli coś by wpadło, to wątpie że dało by rade to wyciągnąć skoro dodatkowo na sprężyne doczepia się z kilo zielonego :) 

Nie wszędzie jest na dnie zielsko, trzeba tylko trochę pochodzić i porzucać to się zorientujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byliśmy dziś od południa do 15 na bagrach we trzech ze spiningami. Prawie wcale nie widać drobnicy blisko brzegu, zero spławów białorybu czy ataków szczupaka. Wszędzie w ch*j zielska, niema szans postukać o dno w grę wchodzi tylko łowienie przy powierzchni między kępami zielska.

Ja miałem aż jedno branie jakiegoś maluszka na cannibala od sg ale złapał tylko za ogonek i nie było szans zaciąć.

Kilka dziadków siedziało z gruntówkami lub spławikówkami ale nikt nic nie łowił. My w każdym razie już w tym roku tam nie zawitamy, pozostaje łowić już tylko na wisełce a bagry dopiero wiosną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote chodziłem ze spiningiem, efekt to 2 pistolety ok 45cm i jedno branie blisko brzegu, ale nie zacięty, a chyba taki 50+. Łowiłem na jerka, inaczej ciężko dobrać się do ryb na tym łowisku, bo jest zarośnięte. Bagry wygrały ze względu na brak auta, a mam w miarę blisko. I raczej na pewno w tym roku już tam nie zaglądnę :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Był ktoś ostatnio na bagrach ? Lód już stopniał ? Pogoda jest zachęcająca i chodzą mi po głowie te bagry bo wiosną można się fajnie pobawić z krasnopiórami a może nawet już jakieś liny się ruszyły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Był ktoś może ostatnio na Bagrach?Ruszyło się coś z białorybem? Nigdy tam nie wędkowałem (do tej pory głównie Wisła i Przylasek) a postanowiłem w tym roku pozwiedzać krakowskie łowiska. Łowić będę na odleglosciówke ewentualnie metoda na 2 wędce. Zastanawiam się nad zachodnim brzegiem. Może ktoś podrzucić jak tam jest głęboko (orientacyjnie)?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Fiszer85 napisał:

Witam,

Był ktoś może ostatnio na Bagrach?Ruszyło się coś z białorybem? Nigdy tam nie wędkowałem (do tej pory głównie Wisła i Przylasek) a postanowiłem w tym roku pozwiedzać krakowskie łowiska. Łowić będę na odleglosciówke ewentualnie metoda na 2 wędce. Zastanawiam się nad zachodnim brzegiem. Może ktoś podrzucić jak tam jest głęboko (orientacyjnie)?

Pozdrawiam

Z tego co słyszałem podobno teraz są całkiem aktywne płotki i wzdręgi, ja na twoim miejscu próbowałbym łowić jedną wędką z gruntu na śmierdziela typu halibut / scopex itp a drugą spławiczek na lekko czy nawet bacik pinka czy biały robak i próbuj.

Ja w okresie wiosennym staram się tam łowić na płytszej wodzie od strony przystani horn lub od strony działek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 16.03.2017 o 12:50, Elast93 napisał:

Z tego co słyszałem podobno teraz są całkiem aktywne płotki i wzdręgi, ja na twoim miejscu próbowałbym łowić jedną wędką z gruntu na śmierdziela typu halibut / scopex itp a drugą spławiczek na lekko czy nawet bacik pinka czy biały robak i próbuj.

Ja w okresie wiosennym staram się tam łowić na płytszej wodzie od strony przystani horn lub od strony działek.

Hej,

Dzięki za cenne informacje. Zaopatrzę się w jakieś smierdziuchy na grunt a na spławić tak jak pisałeś pinka, biały. Zobaczymy czy pogoda pozwoli posiedzieć nad wodą w weekend.

Przystań kojarzę a gdzie jest podejście od działek? Na wschodnim brzegu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fiszer85 napisał:

Hej,

Dzięki za cenne informacje. Zaopatrzę się w jakieś smierdziuchy na grunt a na spławić tak jak pisałeś pinka, biały. Zobaczymy czy pogoda pozwoli posiedzieć nad wodą w weekend.

Przystań kojarzę a gdzie jest podejście od działek? Na wschodnim brzegu?

Pozdrawiam

Tam od strony tego nowego rondka i niby wiaduktu :D ciężko powiedzieć moge ci potem wysłać na priv fotke i zaznaczone miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Bagrach od 6 do 10. Na 1 wędce metoda, 2 -  odległościówka. Niestety zaliczyłem 0. Nawet skubnięcia nie miałem. Na odległościówce próbowałem łowić na pinkę, białego nawet w akcie desperacji założyłem kukurydzę. Zmieniałem przypony,haczyki na coraz cieńsze  - kończąc na 0,09 mm. Kombinowałem z gruntem.Niestety bez efektu.Spora fala utrudniała łowienie na spławik.Na metodę próbowałem rożnych śmierdziuchów, również bez efektu.

Sporo osób łowiło - nie widziałem żeby ktokolwiek coś wyciągnął.

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe, w poniedziałek na 99% pojadę opłacić składki a że ma być ciepły tydzień to wyskoczę może w czwartek albo piątek na bagry z matchówką i pickerem. Muszę sie sam przekonać czy faktycznie takie bezrybie.

Kwiecień już nie długo i trzeba będzie zacząć szukać lina :D

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem dzisiaj na Bagrach. Łowiłem od 7 do 11 na jedną wędkę (spławik ). Początkowo nic się nie działo,  ale po godzinie kombinowania z haczykami, przyponami etc.  udało mi się nawiązać kontakt z rybkami:) Złowiłem 2 liny ( 24 cm i 30 cm) i 3 płocie (25- 30 cm). Wróciłem zadowolony. Wszystkie rybki z powrotem w wodzie.

 

 

 

IMAG0897.jpg

IMAG0904.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zaliczyłem blanka na Bagrach w ostanią niedzielę. Łowiłem od 6 do 11. Dwa skubnięcia na spławik, jedno na drgającą szczytówkę - bez efektu. Niestety poraz kolejny łowienie skutecznie utrudniała pogoda - co chwilę przelotny deszcz.

Do tego przez większośc czasu walczyłem z upierdliwymi kaczkami, które nurkowały 2m do spławika i wyżerały towar..;/ Narobiłem sporo hałasu odstraszając je a i tak za 10 min wracały. Masakra.

Starszy Pan z teleskopem, 10m ode mnie wyciągnąc 2 ładne linki na spławik, łowiąc praktycznie 5-7m od brzegu.

Gdyby nie kaczuchy myślę,ze też bym coś wydłubał. No cóż, może nastepnym razem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.