Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko Poznań i okolice


R2-D2

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 years later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam, podepnę się pod temat. Przeprowadziłem się niedawno do poznania i szukam ciekawych łowisk. Mieszkam dość blisko warty ale z wiadomych przyczyn rzeka jest stracona.

Wędkuje różnymi metodami, oprócz spinningu choć miałem nadzieję zacząć na warcie. Najczęściej spławik, ds, martwa rybka, żywiec. Najbardziej mi zależy na tym aby był w miarę spokój, nie lubię komercji choć jak nie będę miał łowiska to pewnie pojeżdżę na karpie, kiedyś sporo jeździłem ale wolałbym 'normalnie' wyskoczyć nad jeziorko. Niestety czasu mi pewnie braknie żeby jeździć co 2 dni i sobie przygotować miejscówkę więc szukać będę raczej drapieżnika, ewentualnie tak z doskoku na białą rybę. Jestem zmotoryzowany więc mogę dojechać, nawet dość daleko jeśli warto. 

Rozumiem, że nie za bardzo ktoś chcę zdradzać swoje łowiska, wystarczy mi żebyście podali jakieś okolice gdzie szukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
O 31.07.2016 o 18:26, Pospiesz napisał:

Dlaczego jest stracona ?

Warta nie jest stracona. Na betonach w mieście zawsze znajdziesz jakieś miejsce na miejscówkę. Byle by nie zasiadać tam gdzie dzień w dzień siedzi ten sam wędkarz, wiem że to paradoks, Ale jak już usiądziesz to nic się nie stanie nikt nie ma miejscówki na własność. Najważniejsze jest to by nie spaskudzić miejsca, mam na myśli karmienie , zazwyczaj karmi się tym samym co gość na miejscówce zasiada.Warto zrobić rekonesans w dwa trzy dni i pogadać jak wędkarz z wędkarzem i zagaić na temat. Można się dużo dowiedzieć jeśli masz zostać wędkarzem na Warcie.

Pozdrawiam wędkarz z nad Warty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odpowiedzi.

Myślałem, że po zatruciu warty raczej słabo tam z rybami, mieszkam na naramowicach i często biegam wzdłuż warty, więc wędkarzy czasem widzę ale nie wiem jak efekty. 

Dzisiaj byłem w Lusowie, dość czysta woda, sporo miejsc do wędkowania, sporo ludzi z żywcem, więc podejrzewam że jest drapieżnik. Słyszałem że trudno łowisko, jest również duży okoń, sporo szczupaka. Ja mam doświadczenie z taką wodą (gleboka, czysta) więc bardzo mi się podoba to jezioro, ale trudno o jakieś nowe info. Szczególnie mnie interesuje ten okoń. Przejechałem dziś rowerem całe, niestety myślałem że zagadam z kimś po drugiej stronie a tam wędkarza nie było ani jednego;) Wiecie może gdzie można dostać zezwolenie? 

Mieczysław, chodzi Ci o jezioro obok jeziora stęszewskiego? Wydaję się ciekawe, ale też trudno o jakieś większe informacje, podjadę tam zobaczyć. Wiesz może gdzie można dostać kartę? 

Wiem że nikt swoich miejscówek nie chce zdradzać, mi wystarczy jakieś bardzo ogólnikowe informacje, czyli czy coś jest oprócz drobnicy, jakiś w miare dobry dojazd autem, gdzie zezwolenie. Ja wolę wyrzucić martwą rybkę i jechać do domu bez brania niż bawić się z drobnicą, ale wolałbym wiedzieć że mam szansę na branie;) 

Postaram się następnym razem porobić fotek jezior, chciałbym w tym roku pojezdzić trochę na jednodniówkach i coś wybrać ciekawego na następny sezon, jeżeli ktoś również chciałby potestować lub zabrać się razem ze mną to zapraszam. Teraz mam kartę na sezon ale niestety 120km od Poznania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
O ‎2016‎-‎07‎-‎31 o 18:26, Pospiesz napisał:

Dlaczego jest stracona ?

Bawią mnie takie wpisy :) to każdy wie, choćby Bross....

Kolego Bartollini, ja również mieszkam w Naramowicach i niestety od wielu lat jest coraz gorzej z rybkami.

KIlka lat temu, wychodząc na spacer od mostu na Lechickiej idąc do Lubczykowej można było fajnie się pobawić ze szczupakiem powyżej 50cm, boleniem i sandaczem. Niestety teraz na 5 wyjść NIC!!! czasem wyskoczę na przepływankę czy grunt, to tylko drobnica nic konkretnego... Warta zeszła na psy...

A obecne opłaty to jakaś żenada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.