Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Brda i Wisła w okolicach Bydgoszczy


EsoxHunter

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się zapytać i dowiedzieć, czy znacie, łowicie jakieś miejscówki, odcinki tych rzek dobre na spinning. Od przyszłego roku zaczynam łowić na tych rzeczkach i chciałbym się dowiedzieć gdzie. Gdzie łowicie, może gdzieś coś złowiliście? Proszę o dość dokładne wskazanie odcinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

EsoxHunter, trzeba obserwowac wode kilka dni a nawet tygodni co sie dzieje ja na wisle w okolicy Czarnowa jestem 4 razy w tygodniu na rybach minimum chyba że juz naprawde nie moge bo praca nie pozwala. Jak byś chciał moge cie zabrac i pobiegamy razem pokaże ci kilka miejscówek na spinning :mrgreen:

co do dojazdu na Czarnowo jest naprawde świetny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wisła jest cała dobra.

hehe, 45 lat wędkuję na Wiśle i trochę zdziwiła mnie taka opinia :mrgreen:

A nie jest? Ja czesto łowię w Otorowie np,a znam wiele osób,które tam nie lubią łowić,bo sobie nie radzą.Są opaski dobre są nie dobre.Tak samo z głowkami czy przykosami.A jak zmiena sie poziom wody o 1-1,5 metra to sytuacja sie zmienia.I tam gdzie słabo na niżowce,teraz jest OK.Trzeba myśleś nad wodą,szukać,kombinować a nie kierować sie utartymi schematami. A staż nie zawsze pomaga. Czasem trzeba rzucić tam gdzie nigdy nic,tam gdzie zawsze sie rwie.tam gdzie nigdy sie nie chciało wchodzić,bo powalone drzewa i pokrzywy 2 metrowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odświeżam temat, ale z zapytaniem o Brdę.

1. Czy warto wybierać się na Brdę w styczniu (spinning) na okonia?

2. Kiedy można próbować szukać kleni? Czy czekać do marca, czy bardziej patrzeć na temperatury dodatnie jeśli wiosna przyjdzie np. już w lutym?

3. Na temat odcinka miejskiego Brdy jest w necie wiele informacji, a co z odcinkiem między Elektrownia Koronowo/Samociążek a Bożenkowem? Myślę o spiningu wczesną wiosną lub w okresie letnim grunt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kiedy to Ci nie powiem, bo sam dopiero będę łowił, ale masz tu filmik http://http://www.youtube.com/watch?v=M2hJMvx41Lo&list=UUtUH0vpccPq0KtEmdeAJ39g&index=6. Na kanale gostka masz sporo filmików z Brdy. A jeśli chodzi o to, czy warto już próbować, to jak masz czas, skladki oplacone i troche odmarzną brzegi i zejdzie kra, to spróbuj, a nuż. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Bydgoski odcinek Wisły należy do PZW Toruń i aby na nim wędkować musisz wykupić składkę w PZW Toruń.Niestety porozumienia między Bydgoszczą i Toruniem (zresztą na wielu płaszczyznach) nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję:

"Składka okręgowa roczna młodzieżowa/członka uczestnika:

- młodzież szkolna (tutaj się zaliczam) i studenci od 16 - 26 roku życia, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej.

- składka roczna okręgowa na ochronę i zagospodarowanie wód członka uczestnika upoważnia do wędkowania na wszystkich wodach okręgowych ogólnie dostępnym (górskich i nizinnych) wszystkimi metodami wędkowania. Ponadto upoważnia do wędkowania na wodach ogólnie dostępnych PZW na terenie całego kraju."

Myślę, że strona Okręgu PZW Bydgoszcz i moj informator wędkarski nie kłamią. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie doczytałeś całego informatora :)

Poniżej 16 roku życia możesz być członkiem uczestnikiem.

Od 16-26 roku życia opłacasz już składkę młodzieżową (pod warunkiem że się uczysz).

Po 26 roku życia (lub wcześniej jeśli się nie uczysz) opłacasz składkę jako osoba dorosła.

http://imageshack.us/photo/my-images/708/uczestnik.png/

Jeśli nadal masz wątpliwości zadzwoń do pzw i się spytaj, żebyś później nad wodą podczas kontroli (sic!) nie był zdziwiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.