Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ? Październik 2012


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to ja pierwszy wrzucę fotkę. Dziś 2 godziny nad wodą i uwiesił się bolek 55 - 57 cm (mam orientacyjną miarkę na kiju). Kondycja świetna, troche poszalał.

d674a082a88dcf5fm.jpg

Rybka pływa dalej. Zauważyłem, że ostatnio najwięcej boleni łowię wtedy gdy wcale ich nie widać na powierzchni... Może coś w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert7791,

jaxon victus fdv 300

Seferiel,

obrotówka jaxona imitacja biedronki, ale już jej nie mam. Wisi na drzewie :oops:

Kolego Pawciobra jaki widzisz cel w robieniu i wklejaniu tu zdjęć narybku okonia ? bo nie kumam !!!!

Daje mi taką satysfakcję, że oprócz suchych wypocin z relacji jak było na rybach, dodaje także zdjęcia.

Wczoraj 4godzinny wypad za szczupakiem ze znajomym haczykowcem. Mógł paść mój rekordowy okaz, lecz walczyłem dzielnie, ale ten pojedynek przegrałem, a szkoda, bo był ogromny. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem, cały mokry, ale warto było... Pomimo, że dzień zakończył się moją porażką, to emocji nie brakowało. Po ok. godzinie pierwsze branie Szczupak +/- 50-60 cm (ciężko mi dokładnie ocenić, ale taki trochę ponad wymiar) zagryzł poczciwą Algę 2, był zapięty chyba tylko na jeden grot, bo całe wahadło wystawało mu z pyska... wypiął się po 3-4 metrach holu. Minęła następna godzinka i w miejscu gdzie nigdy bym się nie spodziewał szczupaka niespodzianka. Krótki rzut pod zwisające nad wodą gałęzie, jedno podbicie, drugie i paff! Spod samego brzegu wychodzi szczupal ok.70-75 cm, strasznie gruby. Niestety nie trafia w mojego Predatora i po ataku niknie w głębszej wodzie. Powtórzyłem rzut w te miejsce 2-3 razy ale bez żadnego odezwu. Szkoda, bo mogła być fajna zabawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskę w sobotę opanuje front atmosferyczny, który przyniesie wiele utrudnień dla wędkarzy. Na północy, zachodzie i w centrum kraju deszcz spowolni ruchy i ograniczy widzialność. Dodatkowo powieje z prędkością 60 km/h. Lepiej ma być na południu i południowym-wschodzie. Tam dokuczy jedynie wiatr.

Północ jesienna, a południe letnie. Różnica temperatur: 13 st. C - 06-10-2012

Sobota będzie pełna pogodowych skrajności. Północ, centrum i zachód kraju zdominuje front atmosferyczny, który przyniesie porywisty wiatr, opady deszczu i chłód. Z kolei na południu będzie pogodnie i ciepło. Tam słupki rtęci wskażą nawet 23 st. C.

W sobotę stosunkowo dobre warunki wedkarskie będą panować na rzekach południowo-wschodniej Polski. W tych rejonach synoptycy nie prognozują opadów deszczu. Dokuczliwe mogą się okazać porywy wiatru osiągające prędkość 60 km/h.

Jesiennie

W pozostałej części kraju wędkarze powinni być przygotowani na przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C na Warmii i Mazurach po 23 st. C na Rzeszowszczyźnie.

Biomet w całym kraju będzie niekorzystny, obniżający komfort wedkowania. Nad wodą przyda się mocna kawa.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na luźnym spacerze na małej nizinnej rzeczce, chciałem odpocząć troche od ciężkiej wiślanej orki i porzucać ciut lżejszym zestawem. Efekt spaceru to 4 krótkie sandacze-przedszkolaki +/- 35cm, kilka okoni jeden ładny spadł około 33-35cm i ponad wymiarowy szczupak.

cho11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i odemnie kilka zdjęć.

Najpierw sandacz z wczorajszego ciepłego i wietrznego wieczora.

2012-10-06204152haczyk_zps1edaf7c2.jpg

A poniżej dwie największe ryby ubiegłotygodniowej zasiadki w ulewnym deszczu :???: Dwie bliźniacze pełnołuskie 9+ kg :wink: Oprócz tego było kilka mniejszych.

DSC01344haczyk_zps5e980b72.jpg

DSC01346haczyk_zps50202269.jpg

DSC01348haczyk_zps9255f88b.jpg

Dawno tak nie zmokłem jak tamtej nocy z soboty na niedzielę :lol: Inna sprawa, że wynikalo to z faktu, że wszystkie 6 ryb wzięło w największym deszczu- jak się uspokoiło brania ustały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.