Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ? Październik 2012


pawciobra

Rekomendowane odpowiedzi

Ja łowię na żywca, bo po prostu jest to jak dla mnie najskuteczniejsza metoda (przynajmniej na tych wodach, na których puki co łowiłem).

o skuteczności polemizowałbym bo uwazam ze nawet mniej skuteczna bo rzucając żywcem nie masz takiego zasięgu jak spinningiem, no i jesteś najczesniej skazany na jedno stanowisko, chyba ze lubisz nosić bambetle ;) a tak szukasz ryby aktywnie i masz wieksza szansę ją spotkać. Uwazam ze duzo wiecej frajdy sprawia np uderzenie szczupaka na powierzchniowe przynęty spinningowe, jest adrenalina i ciary, a tak to spławik znika, czekasz, czekasz, napręzasz linkę i rwiesz czekajac czy jest opór czy nie ma ;) nuuuda , no moze oprócz tego ostatniego ;). Jesteś młody, poeksperymentuj, poszukaj ryb aktywnie, poobserwuj wodę a zobaczysz jakie to daje ogromne korzyści a żywca zostaw leniom albo emerytom ;)

Nie lubię zabijać rybek, ani robić im krzywdy, ale po prostu staram się o tym nie myśleć. Żadnych dozbrojeń na żywcach nie stosuję. Ale powiem Ci, że trochę mnie przeraziły te zdjęcia. Na moim łowisku ludzie łowią na żywca dość często, a jeszcze takich obrazków nie widziałem.

Zapewniam Cie ze są, tylko pewnie prąd wody lub wiatr je zabiera (a moze ptaki). U mnie każde stanowisko jest w trzcinach a mew prawie nie ma więc wyrzucone "żywce" nie odpływają. Czasem widuje po 3 a nawet 5 na jednym miejscu :/

Poza tym nie stosuję wielkich kotwic, więc moje karasie, o ile nie są zaatakowane, wracają do wody i to w dość dobrym stanie.

Niestety to pobożne acz błędne życzenie... karasiek nie poradzi sobie sam z przebitym grzbietem i często uszkodzonymi nerwami obwodowymi przy kręgosłupie, mięśniami i skórą która w mig złapie głębokie zakażenie, pleśniawkę itp.

Z drugiej strony nawet wędkując z użyciem sztucznych przynęt, kaleczymy ryby, nieraz nawet śmiertelnie, tutaj też można by się przyczepić do etyki. Rozumiem jednak, że macie inne zdanie na ten temat.

to by można powiedzieć o każdej metodzie i równie dobrze powiedzieć ze ogólnie wędkarstwo jest nieetyczne, a to nie o to chodzi ;), złowiłem w tym sezonie kupę szczupłych i wszystkie mogłem wyhaczyć - niektóre owszem wymagały "podłubania" ale z narzedziami (rozwierak, szczypce) nie ma żadnych problemów, wracały do wody i w mig znikały w głębi. Nie wydaje mi sie zeby któryś z nich nie przezył a juz napewno ma wieksze szanse niż "zużyty" karasiek - nawet ten głęboko zahaczony.

Nie narzucam tego tematu i nie chce walczyć ze stereotypami, ale jak powiedział doskonale Kolega Milosz to ze coś jest dozwolone nie znaczy ze jest całkowicie etyczne (choć to kwestia sumienia), warto dodać ze nawet u nas przez chyba 2 lata był zakaz polowu na żywca w zwiazku z ustawą o ochronie zwierząt - o czyms to świadczy. W kazdym razie gorąco zachęcam do przemyslenia sprawy pod kątem etyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Lepsze mizerne zdjęcie niż szczegółowy opis:) 84cm, 4.2kg

http://www.fotosik.pl/u/robertr/album/1314844Obrazek

p.s. jak umieszcza się zdjęcie zamiast linku?

jak juz umiescisz w serwisie foto i masz mozille klikasz lewym i "pokaż obrazek" kopiujesz adres z przeglądarki tego okna (zauważ ze ma juz końcówkę .jpg. Klikasz na forum przycisk IMG i wklejasz ten adres w onko które wyskoczy

VOILA

d6b0338c8e46c430gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawciobra oki oki tak jakoś wysżło przy zdjeciach karaśków a to tez w sumie relacja ;D ;D ale fakt nie miejsce tu na dalsze takie dyskusje, choć czas jaknajbardziej ;)

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by można powiedzieć o każdej metodzie i równie dobrze powiedzieć ze ogólnie wędkarstwo jest nieetyczne, a to nie o to chodzi ;)

A może właśnie o to chodzi??? Czego nikt nie zwróci uwagi na to, że w ujęciu ogólnym wędkarstwo jest nieetyczne bo polega na zadawaniu rybom cierpienia dla zaspokojenia własnych potrzeb. I to czy ryby łowi się na spining czy na żywca tego nie zmieni. Canibalus to że łapiesz na spining i wypuszczasz ryby nie daje Ci prawa do uznawania żywczarzy za nieetycznych. Naprawdę męczą mnie te wszystkie trendy sprowadzające się do uznawania za "fajnych" wędkarzy tylko tych którzy się w nie wpisują, czyli tych co łowią na spining, najlepiej mają do tego fajny sprzęt i kupę naszywek na kamizelce i zawsze stosują C&R. Ile razy w dziale "złowione dzisiaj" ktoś napisze że zabrał rybę muszą paść komentarze, że jest mięsiarzem etc.

Żeby nie było off topa. W weekend byłem nad wodą ok. 3 h. Trafiłem fajne brania i wyjąłem 2 bolki (55 - 56 cm) i szczupaka 60 cm. Zabrałem jednego bolka i szczupaka. Fotki szczupaka nie załączam, gdyż po sfotografowaniu boleni padła mi komórka i nad wodą nie mogłem zrobić już więcej zdjęć.

31ddca23335d8ffem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canibalus to że łapiesz na spining i wypuszczasz ryby nie daje Ci prawa do uznawania żywczarzy za nieetycznych.

Nie metoda czy podejście do ryb ale sumienie daje mi prawo by mówic o żywcarzach kórzy maskrują karaśki czy inne "przynęty" jak na ząłaczonych przezemnie fotkach jak o ludziach nieetycznych i nieszanujacych ryb a o metodzie jak o barbarzyństwie. I jeszcze raz przepraszam za offtop w tym temacie to ostatni raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sudo0007 gratuluje i szczerzę zazdroszczę:)

Heh te okonki wyglądaja jak z photoshopu :neutral:

a po czym wnosisz że z photoshopu ????

A choćby po tym że słabo obrobiłeś okonie przed wklejeniem, średnio wyszło Ci cieniowanie i nie udało Ci się uniknać sztuczności . Z resztą.... na takie pytania chętnie udzielą Ci odpowiedzi na jakimś forum Photoshopa. Popracuj jeszczę nad fotką i pokaż lepszy efekt :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sudo0007 gratuluje i szczerzę zazdroszczę:)
Heh te okonki wyglądaja jak z photoshopu :neutral:

a po czym wnosisz że z photoshopu ????

A choćby po tym że słabo obrobiłeś okonie przed wklejeniem, średnio wyszło Ci cieniowanie i nie udało Ci się uniknać sztuczności . Z resztą.... na takie pytania chętnie udzielą Ci odpowiedzi na jakimś forum Photoshopa. Popracuj jeszczę nad fotką i pokaż lepszy efekt :cool:

to żeby rozwiać twoje kiepskie ropoznanie na photoshop-ie i myślę że również twoja beznadziejną zazdrość co do moich okoni to przesyłam Ci coś na ponowne wk.....nie dla ciebie

cca83a3ff56e6a9dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sudo0007 gratuluje i szczerzę zazdroszczę:)
Heh te okonki wyglądaja jak z photoshopu :neutral:

a po czym wnosisz że z photoshopu ????

A choćby po tym że słabo obrobiłeś okonie przed wklejeniem, średnio wyszło Ci cieniowanie i nie udało Ci się uniknać sztuczności . Z resztą.... na takie pytania chętnie udzielą Ci odpowiedzi na jakimś forum Photoshopa. Popracuj jeszczę nad fotką i pokaż lepszy efekt :cool:

to żeby rozwiać twoje kiepskie ropoznanie na photoshop-ie i myślę że również twoja beznadziejną zazdrość co do moich okoni to przesyłam Ci coś na ponowne wk.....nie dla ciebie

Obrazek

Seferiel nauczył się kilku mądrych słów i teraz kozaczy na forum hahaha śmiech mnie ogarnia jak czytam wypowiedzi takich parapetów. ty wiesz co to znaczy cieniowanie...

buhahah

PS:Ładne okonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.