Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaka wędka na okonia


Przemekx0x

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Może i drogi, ale warty swojej ceny. Jeśli Ci się nie spieszy, to zimą na allegro lub forum/forach można upolować fajny sprzęt za naprawdę niewielkie pieniądze.

Obecnie każda z liczących się firm ma takie spiningi w ofercie. Ja niestety nie jestem na topie jeśli chodzi o spiningowe nowinki, bo dla mnie spining jest tylko chwilowa odskocznia od spławika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na wędkę masz zamiar łowić okonie i nie chcesz przeznaczyć na nią większej ilości pieniędzy to według mnie warto zastanowić się nad:

Konger Arcus Spin UL do 10g - cena ok 110 zł

Jest do wyboru w trzech długościach - 240, 260, 280

Osobiście nie łowiłem na nią ale dość dokładnie przyglądałem jej się w sklepie. Wykonanie bez zarzutów, czuła jaskrawa szczytówka. Mam spinning z serii Arcus tylko, że cw 8-30g. Jestem bardzo zadowolony. Nie polecam tego do 10g wprost bo sam nie łowiłem ale myślę, że warto się nim zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jak koledzy mam lexusa i jestem bardzo zadowolony, mój ojciec też na niego łowi, bardzo dobra czułość szczytówki pukniecia czuc na rękojeści :) za tę cenę chyba nic lepszego nie znajdziesz :P przed zakupem dużo czytałem o okoniówkach i wybrałem tą. Głównie używam jej do paprochów i bocznego troka. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Kongera Tango. Mam jeszcze starsza wersję zwykły Champion Tango 270 (1-10g) i z różnych wędek jakie trzymałem w ręce to jest absolutny numer jeden. Lekka , megawytrzymała, czuła, nie męczy ręki nawet calodniowym biczowaniem, świetny zarówno na woblerki, gumki male blystki, trok. Łowie nim tez teraz z powodzeniem szczupaki na lekkie przynęty i sprawuje sie super. uzywam do niego RedArca (300) i ta waga kołowrotka sprawia ze ma idealne wyważenie.

Polecam, mimo ze kosztuje troche więcej, cena zrekompensuje wszelkie obiekcje na temat jego kupna bo kupisz kija z którym nie rzstaniesz sie przez lata. A jesli juz koniecznie chcesz coś innego tańszego, to w duzej mierze sugeruj się też wagą i nie bierz wędki do lekkiego spinningu okoniowego, która nie ma poniżej 170g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Zająłem się wykopaliskami poszukując wędki na okonia i nie znalazłem nic ciekawego i aktualnego dlatego piszę tego posta w starym temacie.

Poszukuje taniej wędki tak z granicach 250zł lub taniej do połowu okoni z brzegów na jeziorach. potrzebne długie wędzisko od 3m w górę do przynęt lekkich od 1g do 4g.

Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3m to lekkie nieporozumienie przy połowie okoni moim skromnym zdaniem :) sam mam 2 essentiale od mikado 2.4m to15g do troka z łódki, i 2.7m perch do 13g , tym drugim łowię z brzegu lub jeśli nie używam metody z bocznym trokiem a przynęty na główce... ceny tych kijaszków to 110 i 130 zł, nie mam zastrzeżeń, czułe, lekkie , ładnie wykonane i bez problemu wyciąga się jakieś wymiarowe zębacze będące częstym przyłowem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam.

Szukam wędki do cięższego łapania okoni - coś pod gumy 2 - 2,5 cala i główki do 12, 15g.

Jak na razie znalazłem takie opcje:

Wklejanki:

Dragon Fishmaker 2,75 do 18g

Robinson Cortez Trout 2,70 do 20g

Monolit :) :

Team Dragon 2,70 d0 18g

Daiwa Infinity Jigger 2,7 do 18g.

Co polecacie, a czego nie :) proszę o opinie, uwagi i propozycje... budżet do ok 400 zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TD do 18g i moim zdaniem choć to kijek niedoszacowany jak wszystkie TD jest ok. Sztywnośc i czucie przynety od 5g + guma do 15t g + guma super. Wyżej nie próbowałem. Choć wg mnie da spokojnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Mam TD do 18g i moim zdaniem choć to kijek niedoszacowany jak wszystkie TD jest ok. Sztywnośc i czucie przynety od 5g + guma do 15t g + guma super. Wyżej nie próbowałem. Choć wg mnie da spokojnie radę.[/quote

no właśnie nie chcę czegoś z zapasem mocy. Raczej szukam czegoś najdelikatniejszego go obsłuży gumę 2-2,5 cala na główce 12g ostatecznie 15g, czyli z cw RZECZYWISTYM do 18g, nie więcej. Koszt do 400-450 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Zastanawiam się nad tanim kijem na okonia to co mi wpadło w oko to: Cormoran Bull Fighter HD Jigger 2-14g. Mam już jednego Cormorana ale ciezszego i jestem zadowolony. Moje pytanie brzmi czy ten kijek nie bedzie za delikatny gdyż będę głównie łowił w Bugu a więc w rzece o dosyć szybkim nurcie. Nie znam się na tym za dobrze ale podobno do wedkowania w rzece potrzebna jest wedka o szybkiej akcji. Problem w tym, że jakiego kija bym nie ogladał to kazdy ma napisane ze ma szybka akcje :P Inna wedeczka nad ktora sie zastanawiam to Dragon Mystery XT Ultra Lite 2,40m/2-15g i znowu pytanie czy nie bedzie sie za mocno gieła w nurcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po przeczytaniu 1000 postów i 100 tematów wybrałem sobie 4 wędki do bocznego troka, proszę o pomoc, która zakupić. będe łowił zawsze na jeziorach, stawach, na małe paprochy, twistery.

Najbardziej zależy mi na wypowiedzi osób które mają daną wędkę i proszę o uzasadnienie wyboru.

Chciałbym rozmiar wędki coś w okolicach 240cm, obecnie taka mam i bardzo mi odpowiada. proszę jeszcze o odpowiedz czy gramatura 10g czy 12g będzie bardziej zasadna.

1. MIKADO X-PLODE UL PERCH SPIN 2,4m/10g

2. MIKADO Essential Perch 260/12gr

3. SHIMANO CATANA CX 2,4 1-11gr

4. MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 2,40m 10g

Wędką ma być do max 130 zł. Innych już nie piszcie bo zaś zacznę od nowa wyliczanie.

Która i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.