Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Prężyce


kisux

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli ktoś z kolegów ma jakieś ciekawe informacje na temat tej wody - ostatnio tam zawitaliśmy - z efektem mizernym (ale woda ładniutka - nielicząc smieci na brzegu) - ale wiemy że woda jest bardzo ciekawa i dość rybna - więc zapytowywujemy :wink: o metody, tajne przynęty i ewentualnie ciekawe miejscówki - zapewne liczna brać kolegów z Wrocka wie coś na temat tej wody i może się podzieli - ewent. na priv :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kisux to może ja pierwszy na ogulnym,Prężyce to dawne wyrobisko piasku czyli dno ma pofałdowane są płycizny i dołki ,wsumie łowisko dobre tzw całoroczne .Bywałem kiedyś często ,dziś okazionalnie czyli czasami np.test sprzętu .W zasadzie Prężyce polecam jesienią ,wiary mniej i ryby jakoś więcej ,co do ryb to takie same jak w Odrze

Wiem że oczekiwałbyś odemnie bardziej "tajnej" info ale generalnie zasada jest taka jak bieże rybka ma odrze to i na prężycach też ale popytam kolegów może coś więcej zdradzą .Ostatnio pływał tam kolega z echosądą [test] i był zszokowany jak dużo ryby jest w dołkach i rowach a oczywiście wędkarze tam nie łapali.

Ale że cię tak blisko mnie przygnało ,no no jeszcze pare kilosów i może się kiedyś spotkamy na rybach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolega się nie sprecyzował czy na starorzeczu czy na barce potocznie jest tam zatopiona koło brzegu.

zaczne od starożecza

-czysta woda

-głęboko

-dno zróżnicowane

-lilie ,(kapelony)

-cisza

-ryby praktycznie wszystko oprucz miętusa bardzo dużo karpia amura sa miejsca nęcone a leszcz 4kg nienależy do żatkości

ps może kiedyś słyszałeś o sumie w radio telewizja co był złapany w okresie ochronnym

obecnie niewiem czy te starożecza nie są w dzierżawie.

a barka-

łatwy dostęp do brzegu

niewiem z kturej strony wjeżdzaliście ale na wale po lewej widać barke polecam prawa strone tam jest starożecze łączy się dalej nie darady przejść dosyć głęboko w nocy na żywca bliżej brzegu jak niższa woda na środku z tej strony jest wysepka z piachu polecam jeżeli macie ponton lub łudke koło barki na żywca okoń lub sandacz szczupak też ale więcej na starorzeczu fajne miejsca ale czeba troche czasu żeby je poznać

powodzenia mam nadzieje że pomogłem

wszystkiego się nie pisze czeba zostawić coś sobie !

  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że cię tak blisko mnie przygnało ,no no jeszcze pare kilosów i może się kiedyś spotkamy na rybach.

Z wielką chęcią - na tą stronę Odry to faktycznie niedawno mnie przywiało - zawsze jeździliśmy od strony Brzegu, Wałów, Urazu itp. jedyne łowienie z drugiej strony - to przejście przez tamę na elektrowni :wink:

niewiem z kturej strony wjeżdzaliście ale na wale po lewej widać barke polecam prawa strone tam jest starożecze łączy się dalej

dojechaliśmy od strony barki - ale starożecze wcześniej zwiedziliśmy - oczywiście błądząc i wjeżdzając nie w tą drogę - ale przyznam że wyglądało też bardzo obiecującą - :idea: wiemu że tam na prawo za barką tez są jakies wypłycenia czy mniejsze wyrobiska przypominające starożecza - następnym razem spróbujemy tam objechac ! - a i jeszcze pytania o miejsca z lewej strony od barki - te zaraz przy ujściu (połączeniu) z Odrą - są godne uwagi czy raczej prawa strona :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że cię tak blisko mnie przygnało ,no no jeszcze pare kilosów i może się kiedyś spotkamy na rybach. :mrgreen:

No słyszałem że połowa Lubinia jeździ w te okolice Odry

PS ja też mam nadzieje że sie tam wybiory - mtymbardziej mi głupio gdyż ja łowie w okolicach i o tym nie wiedziałem :???:

A co chwile sie kogoś pytam o jakiś fajny zbiornik w okolicach :/

Teraz to ja pewnie w tym tygodniu się tam zjawie na 100we :):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dawno temu ucichł ten wątek, to może coś ode mnie.

Parę dni temu byłem w Prężycach przypomnieć sobie stare dobre czasy. Połaziłem bez wędki bo nie wytrzymałbym i pewnie gdzieś skończyła by się moja wędrówka rozpoznawcza. Nie wiem jaki jest status prawny tych akwenów, bo parę lat temu przyjechałem i zdziwiłem się, bo biegali jacyś kolesie i opłaty zbierali. Teraz nie ma tablic a wędkarze odpowiadają, że nie ma właściciela i łowią jak na wodach PZW. Od strony cmentarza jest kawałek terenu ogrodzonego. Wyglądało mi to jak by przygotowane było pole biwakowe (nie wypaliło?) albo wykupiony teren w innym celu. W tamtym miejscu dostępu do wody nie ma. Co do rybek to mogę powiedzieć, że łapałem dużo drobnicy na bacika z opadu i w trakcie potrafił podejść ładny lin a i zdarzał się szczupaczek na żywca. Zawsze starałem sie trochę czasu spędzić na łączniku tych dwóch większych akwenów i podziwiać potężne karpie. A jak jest teraz...?

Biały smok dał się wyciągnąć z wody, ale to niezdarne stworzenie na lądzie.

ba3f45fdfe577cc3m.jpg 56b1f0a7bfab619dm.jpg 5822116bc71aed44m.jpg

Poszedłem w stronę Odry i po drodze minąłem jeszcze kilka mniejszych stawów. Nie wszystkie obfociłem bo mój sprzęt nie ma takiego zbliżenia a woda była w mniej dostępnych miejscach. Przynajmniej ja nie starałem się tam za wszelką cenę dotrzeć.

068f7763b95a17b6m.jpg eb1d9dea03cb2941m.jpg

Za wałem wzdłuż Odry jest jakby starorzecze.

fb34014e2ca52a41m.jpg c0da86708a16ded7m.jpg

Pech chciał, że na tych terenach pojawiła się gąsienica kuprówka rudnica a ja jestem cholernie na nie uczulony i oczywiście wysypało mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@leszczcyc ps może kiedyś słyszałeś o sumie w radio telewizja co był złapany w okresie ochronnym

obecnie niewiem czy te starożecza nie są w dzierżawie.

Wyjechałem trzy lata wstecz, ale nie mogłem się powstrzymać co do sumka to fakt - z tego co pamiętam miał ponad 60 kg i gość prokuratora na karku....

Opisywałem w tym roku to łowisko wraz z fotami dla cyprinuscarpio w celu spotkania - zawodów karpiowych - ale niestety cieniutko z amurami i karpiami chłopaki nic nie połapali..

Prężyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem w tym roku to łowisko wraz z fotami dla cyprinuscarpio w celu spotkania - zawodów karpiowych - ale niestety cieniutko z amurami i karpiami chłopaki nic nie połapali..
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Kolega zdobył pierwsze miejsce ,oczywiście losowanie.Też miałem być tylko ten termin ,bez sensu. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Marcin się sparzył - ale tak to jest z tym wędkarstwem :):):):)

Maniek pytam z ciekawości jeśli można oczywiście - co to za potyczki z multiplikator.pl - prześledziłem wszystkie wątki ale widzę sprawa ucichła jak to w końcu tam było naprawdę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za potyczki z multiplikator.pl
Nie mam żadnych,co innego z pseudo wędkarzami ,bo co byś pomyślał o takich ,którzy złowili sumka i zamiast wypuścić rybę w ochronie zapakowali go do łodzi , :mrgreen: mieli pecha bo mnie i kumpla nie widzieli ,staliśmy za krzakiem i obserwowaliśmy ,co zrobią ,jak się okazało co w końcu zrobili ,zrobiłem kilka fotek i napomknąłem o okresie ochronnym i w tym momencie mnie spostrzegli , jakie było ich zachowanie ,ano dali drapaka .A i jeszcze te kłamstwa o kontroli tych "wrednych" z PSR, żałosne tłumaczenie żałosnych pseudo-wędkarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Witam.

Jaka jest obecnie sytuacja na tym łowisku?

Co bierze i jaki stan wody?

Proszę o info.

:wink:

witaj

bylem tam w niedziele woda bardzo niska brakuje okolo 1,5m od normalnego stanu, elektrownia w brzegu spuszcza wysoka wode z odry, ludzi bylo bardzo duzo efekty mizerne bo kolega tam zostal ja pojechalem nad Odre, mysle ze jak sie woda w odrze ustabilizuje mozna bedzie tam dopero jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Był ktoś może ostatnio na łowach ? W rzece jeszcze raczej w weekend nie połowimy, stąd moje pytanie :)

Byłem tam ostatnio zaraz przed wielką wodą i za ciekawie nie było - jeden Jaź tak ok. 40cm i potem ZERO brań, w nocy też. Byliśmy przy ujściu do Odry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.