Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

pomysł na sygnalizator do feedera


technops

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w pracy obmyśliłem pewien plan na sygnalizator. Może zaczne od początku :) jak wiadomo na feederka wędke stawia się "pionowo", a brania w dzień/w nocy obserwuje się patrząc na szczytówkę/dzwoneczek. Jeśli chciałoby się użyć elektronicznego sygnalizatora brań to trzeba by było ustawić wędzisko poziomo prostopadle do wody i ten sygnalizator umieścić za szczytówką prawda. A co jeśli nie ma na tyle miejsca na łowisku, żeby to zrobić? a chcemy (przynajmniej ja ) dodać sygnalizator elektroniczny ? przecież nie skręcimy 3 metrowych widełek a na nich damy urządzenie :) i stąd mój pomysł. Nie wiem może takie coś jest, może nie miałem pojęcia o jego istnieniu :) ale jeśli nie to jak myślicie czy sprawdzałoby się ? :) sorry za szkic to dopiero prototyp :lol: można by dzięki temu łowić na "feedera" na dowolnej wędce, wędka nie musi stać pionowo, tylko w pozycji poziomej np na tripodzie lub innym wynalazku :mrgreen: oczywiście szczytówka mocowana do widełek na stałe z możliwą regulacją kąta.

jannass.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

tzw "boczna szczytówka" montowana prostopadle - bezpośrednio do kija , ..jest wynalazkiem starszym od węgla.... :wink:, (taki regionalny patent rzadko ale jednak ..używany przez "lokalsów" najczęściej na leszcza, nota bene czasami można nawet kupić gotowca w sklepach ) , natomiast Twoja wariacja polega na zamontowaniu jej (nie wiem czy dobrze widzę ) do podpórki ..hmm.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy zrobil cos takiego ,monowanego do podporki , i sobie chwali

jesli kombinujesz jak lowic na drgajaca i sygnalizator to masz dwa wyjscia

1 mozna kupic sygnalizator montowany do wedki przez ktory poszczasz zylke

2 ustaw wedke poziomo miej wiecej prostopadle do wody i daj standardowy sygnalizator na podporke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że panowie za często nad wodą nie jesteście, podam swój sposób syg elektroniczny

do wody ,przed wędkę ,żyłkę przeciągamy przez niego , wędkę stawiamy na podpórkach dwóch ,a to tylko w nocy .

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniello2010, nie nie widziałem pomysł narodził się w mojej głowie :) gdzie myślałem jak ustawić wędke normalnie w strone wody na rzecze ( a nie bokiem lub pionowo ) z wykorzystaniem sygnalizatora i czułości DS'a :) tak jak wspominałem w 1 poście możliwe, że takie coś istnieje i potwierdziliście to :) mój sposób to pewna wariacja wyżej opisywanych sposobów :) sprobuje na szybko nagrać jakiś film jak miało by to wyglądać i wrzuce tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumtarara, to wrzuć jakieś foty :)Unises, na allegro nic nie moge znaleść pod nazwą "boczna szczytówka :cry:

edit/// jednak nie będe nic robił, a to dlatego, że na podstawie zdjęć bocznej szczytówki stwierdzam, że jest to podobny i mniej skomplikowany sposób od zaprezentowanego przeze mnie :) tak czy owak cieszę się, że napisałem ten temat gdyż nigdy bym się pewnie o tej metodzie nie dowiedział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ehh takie wynalazki to żadna frajda jeśli łowi się na DS. Co do sygnalizatorów widziałem na allegro jakieś dziwne wynalazki typu jakieś kulki z diodą na szczytówce, że jak jest branie to świeci podajże na zielono czy na żółto :D Nie testowałem więc nie będę pisał czy się to sprawdza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sygnalizatorów widziałem na allegro jakieś dziwne wynalazki typu jakieś kulki z diodą na szczytówce, że jak jest branie to świeci podajże na zielono czy na żółto :D Nie testowałem więc nie będę pisał czy się to sprawdza :grin:

To badziewie nie warte grosza. Zaświeci się jak jest silne uderzenie, a delikatnych brań nie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Patent, jak ktoś napisał stary jak węgiel :P Mój ojciec do dzisiaj tak łowi, tylko że to coś (mylnie przez niektórych nazywane drgającą szczytówką) odstaje od sygnalizatora w bok wędki ustawionej przodem do zarzuconego zestawu. Ogólnie to działa jak samozacinacz, także zero frajdy z połowu. Można jedynie użyć przy mocno zakrapianych zasiadkach :P

Btw. kolego technops ja mam feederki długości 3.9 m i w ciasnych miejscach jakoś daję radę, także nigdy nie przyszłoby mi do głowy stosowanie dodatkowego sygnalizatora innego niż dzwonek (który też żadko stosuję) ;-) ale jak to mówią potrzeba matką wynalazku :)

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.