Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przeczyce


krisis

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 954
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej dzieki za odpowiedz.

A czy mogłbys udzielic troszke bardziej szczegółowych informacji na temat tego pola namiotowego.. :) ?

czy jest płatne, i czy w takich dniach jak od poniedzlałku do piątku teraz w czerwcu bedzie gdzie kija wetknąc? chodzi mi o to czy jest to miejsce oblegane przez wedkarzy..

i na jaką rybe radził bys mi sie tam nastawic? i ewentualnie co na hak załozyc.. :)

moj sprzet i specyfika to bardziej grunt...

jeszcze raz dziek za pomoc i Podrawiam..

Piotrek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole namiotowe (namiot karpiowy bez podłogi i samochód) kosztowało mnie za weekend 14 zł.

Na polu rozstawine są toy-toy-ki i kosze na śmieci. W Tuluiszowie jest całkiem spoko sklepik, spożywka, napoje, ceny umiarkowane.

Co do ryb, mysłę że jak grunt to białoryb. Przynęty to białe + ryż, kukurydza (na majówce, kolega właśnie na kukę łowił bardzo ładne jazie) i rosówka na węgorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voivod i nie zapomnij napisać że w tygodniu na polu jest TANIEJ ,

Odnośnie ryb to od 1.06.2009 możesz popróbować na sandacza w nocy z brzegu tylko zestawy trzeba daleko umieścić jakieś 120-150m metrów

/oficjalnie wywożenie jest zabronione/ :evil:

Miejsce powinieneś spokojnie znaleźć pole namiotowe jest raczej oblegane w wkacje przez wczasowiczów i grilowiczów , wędkarze raczej mniej ze względu na płyciznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znajde tam (ogólnie na calym zbiorniku :P ) jeszcze jakies inne miejscówki w sensie pola namiotowe by sie dogodnie na karpia zasadzic, moze lina... jestescie panowie w stanie cos podpowiedziec? fajnie by było miec nagranych pare jakichs miejsc, aby w razie oblezenia móc srubowac gdzies indziej.. mam zamiar wyjechac od poniedziałku przyszłego na jakies 10 dni...

dzieki za informacje i Pozdrawiam

Piotrek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

no nasz wspólny wyjazd z Piotrem można uznać za całkiem udany, tym bardziej czytając to co piszą inni ;)

Złowiliśmy karpia 40 cm, leszcze 42, 27, 26, 26, 25, 22 cm i węgorza 60 cm.

Oprócz tego było kilka brań i ryb które się spięły.

Dlatego pomimo pogody wyjazd można zaliczyć do całkiem udanych.

Wędkarze obok nas wyciągnęli na żywca 2 sandałki po ok 50 cm.

pozdrawiam i do zobaczenia

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avebart, a czytałeś RAPR :?:

Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sprostowania - po pierwsze ponoć sandacze złowione zostały metodą żywcową - na

zbiorniku Przeczyce nie wolno wędkować tą metodą do 1 czerwca.

Po drugie o ile się nie mylę widziałem około 2-3 kartek na drzewach gdzie było napisane,

że pomimo tego, że ostatni dzień okresu ochronnego to dzień ustawowo wolny od pracy

to wędkować metodą żywcową i spinningową będzie można na tym zbiorniku dopiero

od 1 czerwca bieżącego roku.

A wędkarze, którzy chcieli wędkować tą metodą powinni się dowiedzieć czy rzeczywiście

mogą, chociaż mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony okręgu Katowice:

7. Na zbiorniku Przeczyce nr 004 i rz.Czarna Przemsza nr 035

(od źródeł do ujścia do zbiornika Przeczyce) wprowadza się zakaz

spinningowania w okresie od 01.01. do 31.05. włącznie.

8. Na zbiorniku Przeczyce nr 004 wprowadza się zakaz połowu na

żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie od 01.01. do 31.05.

włącznie oraz całkowity zakaz wędkowania z wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony okręgu Katowice:

7. Na zbiorniku Przeczyce nr 004 i rz.Czarna Przemsza nr 035

(od źródeł do ujścia do zbiornika Przeczyce) wprowadza się zakaz

spinningowania w okresie od 01.01. do 31.05. włącznie.

8. Na zbiorniku Przeczyce nr 004 wprowadza się zakaz połowu na

żywe i martwe ryby oraz ich części w okresie od 01.01. do 31.05.

włącznie oraz całkowity zakaz wędkowania z wyspy.

To całe szczęście że nie miałem żywca :mrgreen: bo w przeciwnym razie złamał bym przepisy :oops::shock:

A tak na marginesie to ze 300 osób trzeba zamknąć :mrgreen:

90% wędkarzy przyjechało na sandacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - zamknąć to może nie ale mandaty wielokrotnie przekraczające wartość składki rocznej na pewno tak. Sąd grodzki też nie byłby głupim pomysłem. Tylko komu pilnować wody jak gość z rybaczówki dnia bez kielicha nie zaczyna i to jakie ryby i na co kto łowi ma generalnie w poważaniu ? A kontrole ? A kontrole na wodzie ? Wolne żarty - po co to komu ? Przecież za rok i tak tłumnie opłacimy składkę :). Może po takiej jednorazowej akcji kilku "kolegów" kłusowników" pomyślałoby po przeczytaniu takich zakazów, że może jednak nie warto samych siebie okradać ? A tak efekt wręcz przeciwny - chory przepis z tym ostatnim dniem, w efekcie czego rośnie lekceważące podejście do poszanowania prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za tym ze nie powinno byc tego jednego dnia skracającego okres ochronny, bo to tylko zamieszanie stwarza. Wiec dobrze by było jak by to forum przeczytał jakiś człowiek z zarządu PZW lub ktoś co mógł by u władz zainterweniować aby znieśli ten dzień. Ja uważam ze jak ktoś to końca maja czekał to i jeszcze jeden dzień poczeka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem już o zbiorniku Przeczyce dużo -czytałem na forum ,ale jestem niedoświadczonym wędkarzem i chciałbym się dowiedzieć jak biorą rybki na zbiorniku od strony Boguchwałowic chodzi mi o leszcza, karpia tz. białą rybe a może drapieżnik ,na co łowić . POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

na Przeczycach jedna wielka posucha, nie bierze nic poza leszczykami po okolo 25 cm, ja osobiście spędziłem 6 nocek za sandaczem, zarówno na płytkiej wodzie jak i pod tamą i nawet jednego pociągnięcia. Jednym słowem - klęska!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.