Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zniżka na kartę czy sprzet wędk. za to że wypuszczamy ryby


fix-bud

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeczytałem w WŚ nr styczniowy o tym niechlubnym procederze wyławiania karpi w różnych wodach i sprzedawaniu ich potem na komercyjne akweny.

Wpadł mi do głowy pewny pomysł,skoro PZW jest głuche na petycje wędkarzy odnośnie nowych wymiarów górnych i dolnych to może teraz posłucha?

Do rzeczy,może udałoby się dogadać z nimi i ze sprzedawcami sklepów wędkarskich ,że za to że wypuszczamy np.szczupaka czy okonia(dł. do ustalenia poszczególnej ryby) to Pzw dają nam np.punkty ,a my potem za te punkty mamy zniżkę w opłatach , a potem w sklepie przy zakupie nowego sprzętu? Wiem,trochę to szalone,bo jak mamy udowodnić że wypuściliśmy rybę? Cóż jedyne wyjście to fotki z datą lub film-chyba.

To już są sprawy techniczne ale sama idea wg mnie jest warta przemyślenia-a co wy na to drodzy forumowicze? Jak oceniacie taki pomysł? Czy jest szansa na zmiany i jak to uczynić?

Czekam na komentarze i opinie.Żeby tylko nie skończyło się jak zwykle,czyli zero zmian w PZW.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pomysl sam w sobie jest ciekawy ale nierealny. Wedkarz musialby udowodnic ze wymiar ryby miescil sie w okreslonym przedziale, zdjecie wystarczy. Dowod wypuszczenia ryby w postaci zdjecia albo filmu wymaga obecnosci drugiej osoby. Warto wspierac takie dzialania ale nie wydaje mi sie zeby to byl dobry sposob. Korzysci finansowe jakie odniosloby PZW w wyniku takiej akcji sa niewielkie jesli jakiekolwiek. Wydawanie pieniedzy na zarybienia ma taka zalete ze ktos te ryby rozmnaza, dowozi na lowisko i zarabia. Dziwnym trafem cala akcja odbywa sie w gronie znajomych. Upusty i akcje promocyjne w sklepach musialyby byc atrakcyjne dla wedkarzy zeby zechcieli zainteresowac sie taka akcja. To czy beda brali czynny udzial to kolejna sprawa.

Wypuszczania zlowionych ryb warto promowac przez akcje informacyjne w postaci ulotek ktore wedkarze dostawaliby na zebraniach, w czasie oplacania skladek i mogli znalezc w sklepach wedkarskich. Krotkie wyjasnienie w prostych slowach dlaczego warto i jakie to bedzie mialo korzysci dla wszystkich.

Poruszanie tematow na forach wedkarskich, artykuly w prasie i na portalach. Samo C&R jako forma wedkarstwa niewiele ludziom mowi, sa tacy ktorzy sa dumni z tego ze tak lowia i patrza na innych z gory. Zamiast nadymac sie trzeba mowic dlaczego tak robie i jakie sa z tego korzysci.

Na koniec zapytam Ciebie jako autora pomyslu. Zalozmy ze jestes wlascicielem sklepu wedkarskiego i zostales poproszony o udzial w takiej akcji. Jaki upust jestes w stanie zaoferowac wedkarzom ktorzy spelniaja wymogi Twojego pomyslu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo utopijna wizja, wątpie czy przeszłoby to w krajach, gdzie wypuszczanie ryb jest normą, nie mówiąc o Polsce. Już widze miny dziadów w PZW gdy ktoś im przedstawia taki pomysł. "Jak to punkty za wypuszczanie ryb ?? Po to wpuszczamy te karpiki żeby je wyławiac a nie wypuszczac !" Tu nie chodzi o system karania czy nagradzania za wypuszczanie ryb, chodzi o mentalnośc Polskich wędkarzy, którzy powinni wiedziec, że wypuszczanie ryb jest potrzebne i przynosi wymierne korzyści. Póki dla standardowego polskiego wędkarza wypuszczenie ryby jest nierealne, bo i tak inni wyłapią jak ja nie wezme, tak nic się nie zmieni. Niestety komuna odcisnęła piętno w myśleniu społeczeństwa i dopóki do władzy nie dojdą ludzie, którzy komunę pamietają tylko z opowieści to nic się nie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lechfor
Ostatnio przeczytałem w WŚ nr styczniowy o tym niechlubnym procederze wyławiania karpi w różnych wodach i sprzedawaniu ich potem na komercyjne akweny.

Jaki on niechlubny, poza braniem za to pieniędzy. Sam każdego karpia jakiego złowię zabieram i daję w łeb (podobnie jak sumikowi), sam nie jem tego mułu ale znajomi zawsze wezmą. Jakby był duży to dałbym na jakąś komerchę, niech tam się pasie jak wieprzek a nie zasyfia inne wody.

Sam pomysł zniżek jest bez sensu, poza konkretnymi łowiskami, gdzie mogłaby być niższa opłata za łowienie no kill, od opłaty dla mięsiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem w WŚ nr styczniowy o tym niechlubnym procederze wyławiania karpi w różnych wodach i sprzedawaniu ich potem na komercyjne akweny.

Jaki on niechlubny, poza braniem za to pieniędzy. Sam każdego karpia jakiego złowię zabieram i daję w łeb (podobnie jak sumikowi), sam nie jem tego mułu ale znajomi zawsze wezmą. Jakby był duży to dałbym na jakąś komerę, niech tam się pasie jak wieprzek a nie zasyfia inne wody.

Sam pomysł zniżek jest bez sensu, poza konkretnymi łowiskami, gdzie mogłaby być niższa opłata za łowienie no kill, od opłaty dla mięsiarzy.

Gratuluję kolego ,jak dla ciebie jest to ok to możemy zakończyć dyskusje na tym poziomie,żyj dalej w swoim maluczkim świecie.Poza tym poczytaj RAPR, jest tam informacja o tym co można robić ze złowionymi rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec zapytam Ciebie jako autora pomyslu. Zalozmy ze jestes wlascicielem sklepu wedkarskiego i zostales poproszony o udzial w takiej akcji. Jaki upust jestes w stanie zaoferowac wedkarzom ktorzy spelniaja wymogi Twojego pomyslu :?:

Jakbym miał to nawet 20 procent,zresztą to jest do ustalenia.Miło by było jak by pzw dogadało się z chociaż jednym sklepem w każdym mieście.

Dzisiaj wszytko jest mozliwe,beton PZPN upadł,tak może być też w innych wypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lechfor

Gratuluję kolego ,jak dla ciebie jest to ok to możemy zakończyć dyskusje na tym poziomie,żyj dalej w swoim maluczkim świecie.Poza tym poczytaj RAPR, jest tam informacja o tym co można robić ze złowionymi rybami.

Nie mogę poczęstować znajomych rybą ? Gdzie łamię RAPR ?

Dla mnie każdy, kto zabierze szkodnika z wody jest OK. Wystarczy, że jest preferowany przez ciemny odłam PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno:

a) przechowywać i zabierać ryb poniżej ich

wymiarów ochronnych,

B) sprzedawać złowionych ryb,

c) rozdawać złowionych ryb na terenie łowiska.

.....

m) obcinać głów i ogonów rybom przed zakończeniem

wędkowania.

Jeżeli zabierzesz je do domu to już twoja sprawa co z nimi robisz.

Masz racje każdy kto zabierze szkodnika jest ok,pytanie które ryby uważasz za szkodniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec zapytam Ciebie jako autora pomyslu. Zalozmy ze jestes wlascicielem sklepu wedkarskiego i zostales poproszony o udzial w takiej akcji. Jaki upust jestes w stanie zaoferowac wedkarzom ktorzy spelniaja wymogi Twojego pomyslu :?:

Jakbym miał to nawet 20 procent,zresztą to jest do ustalenia.Miło by było jak by pzw dogadało się z chociaż jednym sklepem w każdym mieście.

Dzisiaj wszytko jest mozliwe,beton PZPN upadł,tak może być też w innych wypadkach.

Mam wrazenie ze nie bardzo rozumiesz to o czym piszesz. Przy takich rabatach Twoj sklep nie pociagnalby zbyt dlugo. Wiekszosc towarow musialbys sprzedawac pozniej kosztow zakupu a na innych nie zarabialbys w ogole. Kazdy biznes generuje koszty, oplata za lokal, media, wyplaty dla pracownikow jesli takich posiada. Z czego mialbys dokladac do interesu ktory nie przynosi zysku :?:

Moglbys znalezc sponsorow na jednorazowe akcje na kilka dni i wybrane artykuly, jesli mialbys duze obroty miesieczne. Bez udzialu sponsorow asortyment w okazyjnej cenie zniknalby z polek a Ciebie nie bylobys stac na uzupelnienie brakow.

Pisalem o tym wczesniej i powtorze sie ze tylko akcje uswiadamiajace moga miec dlugofalowe skutki. Oferty rabatowe moga byc atrakcyjne jednorazowo, ktos potrzebuje wydac pieniadze na zakupy i poprosi kolege zeby pochwalil sie swoim zdjeciem z ryba spelniajaca wymagania. Ludzisz sie ze zacznie tak robic bez zachety w postaci rabatu.

Jesli ktos nie rozumie dlaczego warto tak robic zadne akcje nie odniosa dlugofalowych skutkow. Bedzie robil tak jak do tej pory i narzekal ze nie ma ryb a PZW nic z tym nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżka może być jedną z form ale wcale nie musi nią być w ogóle,jak masz lepszy pomysł to zapraszam,zaproponuj coś.To cały czas jest projekt roboczy ,który z waszą pomocą można udoskonalić.Po za tym,kurcze ale by wszystkim póły opadły jakby to wypaliło w Polsce,takim angolom na przykład.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upust w sklepie który dałem potem na koniec miesiąca czy kwartału pzw mi refunduje.

Czytam twoje posty i się zastanawiam,a co szkodzi robić tak jak pisze i dołożyc to co ty napisałeś?Ja nie widze problemu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Opłaty za wędkowanie i tak sa wystarczająco niskie u nas więc dodatkowa zniżka nie będzie kusić bardziej niz "szwedzki stół" ryczałtem za 200 zł (czy nieco ponad 100 zł dla emeryta) przez cały rok. Pomysł może i ma dobre intencje ale w tym cwaniackim kraju zaraz ktoś wymyśli jakby tu coś urobić dla siebie.

Najlepszą nagrodą przynajmniej dla mnie jest mina gumofilców i świadomość tego że może choć jeden zwój nerwowy przeciętnego amatora zjadania wszystkiego co pływa i ma oczy pomyśli o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego u nas są piękne łowiska a nie ma ryb

ot może być co najwyżej symboliczna odznaka PZW z jakims logo C&R którą by można nosić dumnie w klapie promując zachowania fair. Wręczana bylaby np na podstawie analizy rejestrów z 3 lat - tylko pewnie za kawałek blaszki ludzie by robili wałki w rejestrze więc...jakby nie patrzeć dupe widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.