Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zestaw karpiowy- wędki, kołowrotki, sygnalizatory, tripod...


adamo19666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie ;]

Miałbym wielką prośbę dla karpiarzy z naszego forum ;].

A mianowicie w zeszłym roku połowiliśmy trochę na kulki z tatą i nam się spodobało. ;]

A że są w miarę środki to postanowiliśmy zakupić porządny sprzęt.

I tutaj moja prośba - czy moglibyście mi pomóc w doborze wędzisk[2], kołowrotków[2],

żyłki oraz stojaków [tripod czy rodpod - sam nie znam się na tym] i sygnalizatorów elektrycznych z centralką + swengery.

Zwracam się do Was z tym zagadnieniem, gdyż nie jest to tani sprzęt, a wydać 2500 na szmelc nie sztuka...

Co do kosztów- myślałem nad: 2 wędki do 300zł każda, 2 kołowrotki z wolnym biegiem tak do 300 max 400zł każdy do tego żyłka - niby nic takiego, a jednak wolałbym sprawdzoną.

Pozostają stojaki [najlepiej na 3 wędki], sygnalizatory elektryczne [3 + centralka] oraz swengery.

Może dziwnie to zabrzmi, ale chciałbym aby wasze propozycje były w ofercie fishing-mart.com.pl z 1 ważnego powodu - mam dosyć blisko do sklepu stacjonarnego i chciałbym osobiście pojechać po sprzęt - bo zawsze lepiej pomacać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Rozwijając- łowię na żwirowni, gdzie liczy sie dystans rzutu - wędki właśnie do rzucania.

Myślałem nad 3lbs, bo rzucam ciężarkami 113g + kulka....

Zastanawiam się też nad 3,5lbs, bo nie wiem czy 3lbs udrze siatke pva i ciężarek.

Rozglądałem się troszkę i moją uwagę przykuła daiwa black widow carp 3,66 3lbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ja mam taki sprzęt.

2X Black Widow Carp 13` 3.9m 3.50lb

2X Spro Super Long Cast (największy model) Bez wolnego biegu.

Brat ma Dragon Mega Baits LD Carp FR1065i z wolnym biegiem.

Tripod - Stanowisko karpiowe PZ-RPD001

Żyłka - Dragon Mega Baits Carp Mono 0,32mm 600m

Ze sprzętu jestem zadowolony i jego cena jest zadowalająca jak na swoją wysoką jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem za wędziskami Anaconda i opinie mają bd, cenę w miarę dobrą i są lżejsze od daiwy oraz shimano.

A orientuje sie moze ktoś, gdzie można dostać taki kij?

chodzi mi o sklepy stacjonarne.

Jak najbliżej oświęcimia- jeśli ktoś jakieś zna to proszę napisać.

niestety w fishing mart ich nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym aby wasze propozycje były w ofercie fishing-mart.com.pl z 1 ważnego powodu - mam dosyć blisko do sklepu stacjonarnego i chciałbym osobiście pojechać po sprzęt - bo zawsze lepiej pomacać :D

cześć, zerknij na sprzęt Mega Baits, jest w ofercie sklepu o którym piszesz: Mega Baits Dragon

Wędziska są bardzo dobre i jest kilka do wyboru - na rynku od kilku lat, kołowrotki dobrze chodzą nad wodą, pozostałe akcesoria też przyzwoite.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już kupiony.

Wszystko ok, ale szukam jeszcze swingerów, bo przez nieuwage kupiłem jaxony, a sami wiecie jak sie to kończy.

Składałem w domu tripoda z sygnalizatorami, i przy zakładaniu 2/3 swingery poszły....

macie moze jakieś sprawdzone swingery lub hangery??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecicie mi jakieś swingery.

Chodzi o to, żeby cała konstrukcja była stalowa, a regulacja napięcia odbywała się przez przesuwanie ciężarka po ramieniu.

Jest to według mnie bardzo praktyczne, tak jak to jest w swingerach Jaxon, leczo one są z plastiku i rozsypały mi się w rękach.

Macie jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość BoniFactor

Witam, zaczynam dopiero swoją przygode z karpiami. Łowiłem do tej pory sprzetem ojca, a teraz przymierzam się do zakupu swojego sprzętu. Na tapecie mam takie o to sprzęty: wędzisko YORK DEVIL 2 CARP 360/3LB (w katalogu yorka podają 80-300g wyrzutu), kołowrotek ABU GARCIA CARDINAL 507i, DRAGON MAXIMA FR1050i BAITFEEDER . Mój budżet to do 1500 zł. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem czemu chcesz kupić taki zestaw jeśli dysponujesz kwotą 1500zł.

Za te pieniążki poszukaj coś z annacondy np.kije undercover lub droższe power carp,kołowrotki proponuję Tica Scepter około 280zł. za sztuke lub Ryobi Proskyer.

Tice ma kolega i katuje je na okrągło,troche rybek już wyciągnęły i nic się z nimi nie dzieje,ja mam Ryobi Proskyery i też złego słowa nie powiem.

Obecnie w jednym ze sklepów jest promocja na anacondy power carp (460zł) i zostaje Ci na dwa młynki Tica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponując kwotą do 1500 zł np:

kije Daiwa BW +/- po 200 zł/szt = 400 zł

kołowrotki Anaconda MR IV +/- po 300 zł = 600 zł

i masz w rozsądnej cenie 1000 zł sprzęt na kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

WITAM WSZYSTKICH MAM PYTANIE ZAMIERZAM ZMIENIĆ ZESTAWY I WPADŁY MI W OCZY TAKIE ZESTAWY

SHIMANO ALIVIO DX SPECIMEN 3,66CM 3,5 LB 3 CZĘŚCIOWA I KOŁOWROTEK Anaconda Magic Runner IV 6500 GT

ŁOWIE PRZEWAŻNIE Z WYRZUTU I TU MOJE PYTANIE CZY TO JEST DOBRY ZESTAWIK MOŻE KTOŚ MIAŁ DO CZYNIENIA Z TYM SPRZĘTEM JAK TAK TO MOŻE MI KTOŚ NAPISAĆ ILE MOŻNA MACHNĄĆ TAKIM ZESTAWEM I CZY JEST SOLIDNY JAK NA SWÓJ PRZEDZIAŁ CENOWY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.