Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

Łowił ktoś kiedyś na Nysie w Gorzanowie (za mostem) ? Ja byłem w poprzednim sezonie 2 razy, ale nic szczególnego nie złowiłem 2 pstrągi niewymiarowe i kiełbia (na obrotówkę). Jakieś 200 m od jest fajna miejscówka z kleniami, ale nie miałem wtedy woblerów przy sobie i nie mogłem się do nich dobrać ;/ A było ich tam mnóstwo. Kolega złapał 3 sztuki ( takie po 23cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam ! a więc dzisiaj wybrałem się na mały rekonesans nad rzekę. Piękna pogoda, lekki wiaterek. Było naprawdę miło nad wodą. Niestety mimo iż chodziłem w okularach polaryzacyjnych nie zauważyłem żadnej ryby ani ani. Nawet małego klenika nie było, gdzie w tamtym roku chodząc tą samą drogą było ich mnóstwo. Jedyna rybe jaką udało mi się zauważyć był to karasek poniżej stadionu, ale niestety na jego ciele widziałem pleśniawke lub cos podobnego to tej choroby. Nie udalo mi sie mu zrobić zdjęcia bo odpłynął. Poniżej wklejam kilka fotek z mojego spacerku. Niestety zdjęcia nie są najlepszej jakości ponieważ są wykonane telefonem komórkowym.

post-6878-14544972493117_thumb.jpg

post-6878-1454497249464_thumb.jpg

post-6878-14544972494961_thumb.jpg

post-6878-14544972495361_thumb.jpg

post-6878-14544972495869_thumb.jpg

post-6878-14544972496363_thumb.jpg

post-6878-14544972496876_thumb.jpg

post-6878-14544972497241_thumb.jpg

post-6878-14544972497424_thumb.jpg

post-6878-1454497249764_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;) a więc ostatnie 2 dni spędziłem na Nysie Kłodzkiej w poszukiwaniu Pstrąga ale niestety żadnego nie spotkałem. Ale nakrecilem mały filmik z wyprawy na który zapraszam. Roman Galwas nie poznasz rzeki w okolicy rury gazowej bo z tego co pamiętam to kiedys tam bywałes jak byłes w sanatorium. Jutro postaram sie wybrać w okolice Młynowa może tam trafie na jakies brania. Tymczasem wstawiam linka do filmu >>>KLIK <<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik niczego sobie oby więcej takich i z różnych łowisk . Widzę że woda niska i klarowna jeszcze, śnieg z gór jeszcze nie ruszył. Na weekend ma być "podobno" ciepło i może się wybiorę ale na odcinek przyujściowy do Topoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie dzisiaj stała się rzecz piękna ;) PIERWSZY raz w zyciu złowiłem klenia :mrgreen: Myslalem ze z dzisiejszego wedkowania nic nie bedzie bo przychodze nad rzeke a tutaj syf płynie, woda prawie że kakao. Mysle no fajnie juz po lowieniu, ale poszedlem w gore rzeki tam jakby woda wydawala sie czysciejsza na dodatek sloneczko tak fajnie swiecilo ze nie chcialo mi sie do domu wracac. Idac z pradem rzeki w doł nagle BACh takie uderzenie ze myslalem ze jakis sum mi sie uwiesil, podciagam lekko, ciezko idzie, coraz blizej blizej i patrze a tutaj pstrazek potokowy nie wiem czy mial wymiar ale po szybkim odczepieniu zrobieniu fotki wrocil do wody. No pomyslalem ze warto bylo przyjsc dzisiaj nad wode. Schodze kilkanascie metrow dalej i nagle Bach znowu uderzenie ale niestety nie przyciete. Zszedłem kilkadziesiat metrow nizej pod drzewa i za 3 rzutem nagle przytrzymanie wiec zacinam i jest cos...ciagne i juz widze ładny KLEŃ ;) nie wiem ile mial moze ze 30 cm ale cos pieknego ! co za dzien ;) wreszcie na mojej rzece złowiłem jakąś rybe ;) Wszystkie ryby wrocily spowrotem do wody ;) Niżej załanczam fotki rybek.

post-6878-14544972555157_thumb.jpg

post-6878-14544972555371_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza wyprawa nad nyse niestety pechowa chociaz rybka byla ;) Niestety urwalem swojego ulubionego woblera ;/ ponizej fotka pstrazka ktory sie uwiesil ale tak zaatakowal ze myslalem ze jakis 40 sie uwiesil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No , ja właśnie mialem na myśli okolice stadionu.Nigdy nie łowiłem na Nysie (az wstyd bo mam rzut beretem - jestem z Nowej rudy) , ale w tym roku mam opłacone górskie , i chcę sobie połazikować po rzekach.Nie wiem za bardzo od czego zacząć .Czy może od Nysy , czy lepiej od mniejszych jej dopływów.Wogóle to nie wiem na jaką rybkę można liczyć na Nysie....sprzęt jaki posiadam to delikatniutki spining Robinsona , i całkiem niemały zestaw woblerków oraz innych przynęt - w większości kleniowe i okoniowe.

Spinigując na naszych okolicznych zbiornikach , zawsze jakieś tam efekty były.Czasem mniejsze , a czasem większe , ale rzeka pod kątem spiningowania to dla mnie egzotyka :).Więc teraz mam prośbę do wszystkich uganiających się ze spinem po Nysie , a w szczegolności dokolegi suhhara, bo on zna tą wodę pewnie jak własną kieszeń ;).Chodzi mi o to że potrzebuję informacji troszkę .....Nie chce żeby ktoś mi napisał "idź na tą główkę i łap na takiego , a takiego woblera" , lecz chciałbym się dowiedzieć po prostu co w naszej Nysie pływa, jakie są głębokości np. gdzie głębiej , a gdzie płycej...itp.Dodam ,że najbardziej interesują mnie odcinki w pobliżu Kłodzka .Z góry bardzo , ale to naprawdę bardzo dziękuję wszystkim kolegom za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Do kolegi suhhar. Czy jesteś pewien że to pstrąg potokowy ten na drugim zdjęciu ;> ? Na moje oko to tęczowy ale mogę się mylić :wink: Ja wczoraj połapałem na muchę w okolicy Gorzanowa. 4 lipienie 31-33 cm kleń 28 i pstrągów sporo ale niewielkie :wink: Dziś atakuję na Ścinawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ania ja chetnie sie wybiore ale jak mi powiesz jak dojechac do rzeki ;) nysa płynie tracona u mnie a w bardzie brudna wiec kilka dni trzeba poczekac. Chetnie bym sie wybrał za brzanami ale na spining. Wedkował ktos moze kiedys w okolicach SUSZKI ? tej wioski przed pilcami na rzece ? da rade tam ze spiningiem pochodzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się umówimy. Z dojazdem nie mam pojęcia, albo przez stawy albo przed Dzbanowem jak jest jeszcze droga później dookoła cmentarnego i powinno się być na Nysie, posprawdzamy drogę najpierw rowerem z Ożar będziemy mieli niedaleko i damy znać, ale to dopiero 14.09. Najlepiej jak na priva napiszesz nr telefonu to zadzwonimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

witam Przyjaciele :smile: mam do was prośbe albo zapytanie chodzi mi o brzane która podobno można połapać na nysie w Bardzie. :cool: nigdy tam nie łowiłem dla tego pytam was koledzy gdzie można na nia zasiaść po lewej stronie barda np za skrętem na przyłek któryt jest w bardzie czy po prawej stronie barda??? jeśli ktos tam łowi lub słyszał podpowiedzcie :wink: i na co tam łowicie czy tez na co można :???: czekam na wasze porady i dzieki z góry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.