Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

suhhar a kiedy kończą porządki na Młynówce? Ciekawa jestem jak to będzie wyglądało po pierwszym puszczeniu wody. Byłam ostatnio w Kłodzku, pracę trwają z tego co widziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey madi no już prawie skończyli młynówka wyczyszczona ze smieci, ciekawe jak to wszystko bedzie.

To jak puszczą wodę, daj znać jak to poszło po Nysie :wink:

Ponoć gondole już się budują gdzieś na Mazurach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Porozumienia PZW Wrocław na 2011 rok powinny rozwiać wątpliwości.

Poniżej informacja dla wędkarzy o/Wałbrzych ze strony PZW:

Wszyscy wędkarze z Okręgu PZW w Wałbrzychu w ramach opłaty okręgowej (w macierzystym okręgu) mają możliwość wędkowania na rzece Nysie Kłodzkiej od końca obrębu ochronnego (300 m odcinek od progu zapory czołowej zbiornika Kozielno w dół rzeki) do mostu drogowego w Paczkowie.

I w tym przypadku wędkując na wodach Okręgu PZW w Opolu należy posiadać właściwe zezwolenie na wędkowanie.

Zezwolenie można pobrać w Kole PZW w Paczkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Byłem w święta na krótkim rekonesansie nad Nysą.

W niedziele przedwieczorem godzinka w Młynowie- kontakt z małym kropkiem.

Woda tam raczej "gruba" pachnie brzaną ;)

W poniedziałek z rana 2 godz. tuż powyżej Kłodzko- 2 brania ale puste.

Żałuje tylko, że nie mialem czasu więcej pochodzić, bo w końcu może bym coś wyłuskał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Przypominamy, że odcinek rzeki Nysy Kłodzkiej od wodospadu przy ul. Kusocińskiego do granicy miasta w rejonie wsi Ławica jest odcinkiem przemienno-ochronnym, na którym obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb. W związku z coraz częstszymi zgłoszeniami o prowadzonym na terenie rezerwatu kłusownictwie, w zadaniach służb patrolowych ujęto prowadzenie wzmożonych kontroli rzeki w obrębie miasta.

Straż Miejska w Kłodzku

Źródło: Kurier Kłodzki maj 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szybki wypadzik po obiadku bo nie moglem wysiedzieć w domu. Nie pada to kij w łape i nad rzeke ;) branie pod samymi nogami i sliczny atak widziany w polaroidach to jest to co misie lubią najbardziej ;) wreszcie sezon 2011 oficjalnie rozpoczęty ;)

ec45e2e9b6.jpg

0492431e8a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień ! Dzisiaj postanowiłem poszukać kleni w moich miejscach i sie nie zawiodłem. Fakt pogoda do kitu ale co tam ruszam. Najpierw penetracja wody pstrągowej (a noz moze sie uwiesi jakis kropek) ale nic ani stuka. Zszedłem niżej w okolice stadionu no i zaczeło lać więc schowałem sie pod mostem i tak rzucałem aż nagle...bach ! siedzi !!! troche szarpaniny i już go widze toż toooo całeeee 33 cm kluski wreszcie ! obudziły sie klenie. Pozniej jeszcze kilka rzutow i jedno wyjscie do smuzaka wlasnej roboty i kilka odprowadzeń to tyle, dzień uważam za udany.

c9ec722309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam szukam informacji na temat Nysy od Kłodzka do ujścia do Warty

Prawdopodobnie będę w tych okolicach prze jakieś 2-3 miesiące :mrgreen: oczywiście z przerwami.

Doczytałem, że to jest odcinek nizinny pod opieką PZW Opole, czyli dodatkowa składka :evil:

Interesuje mnie technika połowu, sprzęt rybostan jaki tam występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nysa Kłodzka jest lewobrzeżnym dopływem Odry a nie Warty. Do miejscowości Topola odcinek zaliczany do wód górskich, powyżej tamy kozielno - wody nizinne i PZW Opole. Rybostan praktycznie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.