Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiejszy wypad na nysę z DS przyniósł piękną świnkę - okolo +40 (niestety nie miałem miarki) oraz małego klenika. Ogólnie jestem nieco zawiedziony, szczególnie jednym dołkiem. Glęboki z powalonym drzewem i nic kompletnie.

dobekfooto, suhhar, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Suhhar nie łowie na Nysie przed Paczkowem za Elektrownia koło tego Dęba teraz była trochę mała woda ale karpiki brały :) a w nocy jesli sie nie myle ale wydaje mi się na 95% ze pływała Wydra a to nie dobrze bo zje więcej ryb niż nasz nielubiany Bolen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jareksm2, dzięki :) na świnki też próbowałem polować ale jeszcze niegdy nie złapałem tego zwierza i kompletnie nie mam pojęcia jak się za nie zabrać... Możesz podpowiedzieć jak Ci się udało ją złapać?

A co do kleni to podejrzewam, że w naszej pięknej Nysie pływają jeszcze znacznie większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobekfooto, łowiłem metodą DS, z tą różnicą że zamiast mocowania ciężarka (ja stosuję 15gr na wartki nurt) na boczny trok, to przypinam go bezpośrednio do rurki antysplątaniowej. Przypon 0,5m, a na haku kukurydza. No i jeszcze jedna rzecz. Ponieważ nurt w miejscu gdzie łowię jest bardzo silny, to wędkę (b.lekki pickier z najsztywniejszą szczytówką) trzymałem w ręku stojąc w wodzie, tak aby zestaw stawiał jak najmniejszy opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Brak słów :( Dla mnie najpiękniejsza rzeka ... Jeszcze niedawno łowiłem pod mostem w Przyłęku pstrągi...

Jeżeli ktoś będzie miał jakieś informacje dotyczące tej sprawy to niech pisze.

Mój ojciec jest teraz w Kamieńcu nad rzeką i mówił że nie widać żadnych śniętych ryb i trafił jakiegoś okonka nawet więc mam nadzieję, że ta katastrofa się skończy na wysokości Pilc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nieznana-substancja-w-rzece-padlo-5-ton-ryb,nId,1483319

Zdaniem wędkarzy, zginęła cała populacja osobników 8 gatunków. Rzeka została zatruta na długości blisko 5 kilometrów. Ścieki wpłynęły również do okolicznych stawów.

Substancja spłynęła już w dół Nysy Kłodzkiej i prawdopodobnie rozcieńczyła się w wodzie. Badania wody wyjaśnią, co dokładnie zatruło ryby. Mogą one jednak potrwać kilka dni. Aby nie doszło do kolejnego skażenia, brzeg Nysy Kłodzkiej będą patrolować wędkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegły weekend byłem na moście w Przyłęku z synem. Zjeżdżaliśmy z Kotliny, no i woda była trochę zbyt wysoka i mętna by połowić. Odjechaliśmy w postanowieniu powrotu na ten odcinek. Jak widać człowiek planuje, a diabeł się cieszy. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co zrobic powiedzcie, ta firma co to zrobiła powinna teraz kasiore placic na zarybienie, tyle pstraga zarybieniowego poszło...szkoda słów poprostu polska.

Spokojnie. Minie tydzień, sprawa przycichnie i rozejdzie się po kościach. Nikogo nie wykryją. Nie znajdą żadnej podejrzanej substancji. Winnego też nie będzie. Jeśli opinia publiczna będzie naciskać to powiedzą coś o przydusze (nie będzie im przeszkadzało, że to rzeka). Nasz kraj taki piękny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne ! ?

Inspektorzy skażenia nie stwierdzili

Ku zaskoczeniu wędkarzy i strażników, przedstawiciele wałbrzyskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy rzekę patrolowali w poniedziałek, skażenia wody nie stwierdzili: - Odczyn ph i zawartość tlenu były tam w normie. Wizualnie rzeka jest czysta, nie stwierdzono zrzutów ścieków, nikt nie zgłaszał też awarii - mówi Halina Zaremba z Inspektoratu.

http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/sniete-ryby-plyna-nysa-klodzka-masakra-cala-rzeka-jest-struta,458455.html

..... ale jaja..... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.